Z ČESKÉHO RÁJE DO ČÍNY – DALŠÍ ÚSPĚCH HC TURNOV 1931!

0

(Aktualizace) O tom, že turnovský hokejový klub po navázání kontaktu s českým hokejovým svazem tuto spolupráci neustále prohlubuje, pravidelně a rádi informujeme. Po nedávném dvojutkání našich s mladým týmem Ruska budou na pořadu tři neméně zajímavé přípravné zápasy české reprezentace žen, které si vybojovaly postup na únorovou olympiádu v Číně. Jejich soupeřkami budou Japonky, takže se turnovští, a zajisté i přespolní diváci, mohou těšit na hodně atraktivní podívanou!

S čerstvou zprávou, znamenající pro HCT 1931 další významné ocenění jeho práce a pro město Turnov výrazné zviditelnění, přišel předseda správní rady turnovského klubu Vladimír Jágr: „Jsme strašně rádi, že si realizační tým ženské reprezentace vybral pro svou přípravu na olympiádu právě Turnov, a to hlavně na základě toho, že tady už v minulosti byl spokojen s podmínkami, které můžeme nabídnout, ať už jde o prostředí či kluziště samotné.“ Jak dále uvedl, české hokejistky měly velký zájem o tréninkový pobyt v srdci Českého ráje už v srpnu, ale záměr i přes velkou snahu ztroskotal primárně z technologického hlediska letního provozu Zimního stadionu Ludvíka Koška.

Snímky ze zápasu ženských reprezentací Česka a Francie v Turnově v roce 2016

Obrovskou radost a euforii z postupu Češek na čínskou olympiádu v současné době kalí především nejistota vývoje pandemické situace na přelomu roku, nicméně pro Turnovsko budou přípravná utkání s Japonkami v rámci olympijské přípravy bezesporu nevšedním zážitkem. Trenér Tomáš Pacina se svým asistentem Jiřím Vozákem mají k dispozici výběr hráček, z nichž většina hraje v dresech známých klubů z celého světa. Např. gólmanky Klára Peslarová a Viktorie Švejdová chytají za švédské MODO, obránkyně Tereza Radová a Klára Seroiszková válí za Göteborg. Další nastupují v mistrovských soutěžích Finska a Ruska nebo dokonce v USA!

Koškův stadion tedy dál píše svou moderní historii. „Osobně se moc těším. Program jsme už společně doladili. Češky budou v období od 13. do 18. prosince trénovat v Turnově, kam japonský tým bude k utkáním dojíždět z Liberce. Síly hokejistky poměří ve středu 15. prosince a v pátek 17. prosince vždy od 17.00 hodin. Sobotní duel se bude hrát 18. prosince již od 14.00 hodin,“ doplnil prezident HC Turnov 1931 Vladimír Jágr.

Teď už jen, aby se utkání z pohledu pandemické situace mohla opravdu uskutečnit.

Aktualizace 6. prosince:
Utkání se bohužel z důvodu pandemických opatření neuskuteční.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.