ZÁSTUPCE TURNOVSKÉHO DRUŽSTVA GRANÁT NA PRESTIŽNÍCH OSLAVÁCH VÝROČÍ REPUBLIKY V CHICAGU

0

Velmi pravděpodobně nejprestižnější oslava stého výročí naší republiky mimo území Česka se uskutečnila v americkém Chicagu. Toto město s velkou českou menšinou bylo pro vznik samostatného Československa v průběhu první světové války velmi významné. „Byli jsme osloveni naším generálním konzulem v Chicagu, abychom se jako jedna z firem pomyslného českého rodinného stříbra zúčastnili série akcí k výročí naší země přímo na americké půdě. Hodnotíme to jako velkou čest nejen pro Turnov, ale hlavně pro šperkařský obor, ve kterém pracujeme. Pro tuto příležitost jsme připravili speciální kolekci šperků, které byly v rámci galavečera předány lidem, kteří o americko-české vztahy pečují,“ uvádí předseda družstva Pavel Tvrzník.

Československá komunita v Chicagu je stále poměrně početná, ve městě jsou tři české školy a škola mateřská, fungují zde sokol i české restaurace. „Měl jsem obrovskou příležitost osobně se setkat s pravnučkou prezidenta Masaryka Charlottou Kotíkovou (na snímku) nebo s vnukem legendárního starosty Antonína Čermáka a dalšími osobnostmi. Byly zde i příležitosti k navázání nových obchodních kontaktů. V současnosti zde pracují dvě firmy, které nabízejí naše zboží, nyní se na americkém trhu chceme více prosadit,“ doplnil Tvrzník. Jsou to právě Američané, kteří v prodejnách turnovského Granátu utratí za zboží nejvíc peněz; druzí jsou Rusové a třetí Číňané.

NOVÝ KALENDÁŘ
V pořadí již devátý originální nástěnný kalendář vydalo v těchto dnech Družstvo umělecké výroby Granát Turnov. Každý kalendář měl své téma. Jednou to byly šperky a pracovnice družstva, podruhé historie zpracování granátového šperku, vloni se jako modelka s granátovými šperky představila tenistka Karolína Plíšková. Letos družstvo vsadilo na muže v zákulisí, a tak tu své místo má těžař, technolog, designér, zlatník či obchodník.
Kalendář na rok 2019 vyšel v nákladu 600 výtisků, je k dostání v prodejnách družstva za 100 Kč.

Jedna ze stránek nového kalendáře DUV Granát Turnov na rok 2019

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.