SPORTMIX: FLORBAL, FOTBAL, FUTSAL A LEDNÍ HOKEJ

0

I přes současné chladné počasí mnohde už svou přípravu zahájili i fotbalisté. Tak jak bylo dlouhodobě plánováno, většina oddílů bude ke svým tréninkům i přípravným zápasům využívat umělou trávu v Turnově. Nedočkaví fanoušci tak mají možnost na vlastní oči vidět i atraktivní duely. Např. třetiligové Přepeře tady už tuto sobotu hostí Viktorii Žižkov. Ve futsalovém derby s Boleslaví padl domácí Dalmach s favorizovaným Malibu po statečném boji až díky druhému poločasu. Na zimním stadionu vedle rozeběhlé krajské ligy mužů naplno běží také amatérské soutěže.

FLORBAL

Národní liga mužů
* SK Florbal Benešov – TJ Turnov 12:6 (3:1, 5:3, 4:2). Sestava: Suchomel (Král) – Dědek, Havlín, Matěcha, Janoušek J., Maršík – Ptáčník, Primásek, Šmída J., Hejduk E., Švitorka – Mellan, Jiránek, Šmída O., Bursa, Hlavnička, Pohl. Branky a asistence: 17. Švitorka (Šmída J.), 25. Šmída J. (Primásek), 26. Bursa (Jiránek), 29. Janoušek J. (Švitorka), 42. Šmída J. (Ptáčník), 59. Dědek
Do prvního utkání v tomto kalendářním roce jsme cestovali do středočeského Benešova. Místní mají kádr vyztužený několika hráči s bohatými superligovými zkušenostmi a v aktuální tabulce jim patří třetí příčka.
Do utkání jsme vstoupili s dobrým nasazením i koncentrací a dokázali jsem hrát i poměrně kvalitně s míčkem, ale bohužel se znovu ukázala naše asi největší slabina, kterou jsou ztráty na útočné polovině a obdržené góly z přečíslení.

1. liga žen
* TJ Turnov – Crazy girls FBC Liberec 5:7 (1:4, 1:2, 3:1). Sestava: Brabcová K. – Koubková, Fišerová, Vacíková, Štěpáková E., Bittnerová, Hančová, Brabcová L., Vlková, Kyselová, Veselá L. Branky a asistence: 5. Veselá L., 32. Bittnerová (Štěpánková E.), 43. Veselá L., 47. Kyselová (Bittnerová), 58. Kyselová (Brabcová L.)
První třetina zápasu v novém roce byla z naší strany velmi ostýchavá, bály jsme se hrát na míčku a nechávaly soupeře hrát na naší půlce. Druhá třetina přinesla zlepšení naší hry s míčkem, dařilo se nám procházet na polovinu soupeře, ale stále jsme si vytvářely málo šancí, většina z nich byly převážně individuální akce. Do třetí třetiny jsme naskočily v lehce pozměněné sestavě a s novým elánem. Začaly jsme si více věřit a dostávaly jsme Liberec pod tlak. Více jsme hrály i na útočné polovině a vytvářely si dobré gólové šance. Podruhé se trefila Veselá, ale Liberec přidal také jednu branku a znovu odskočil do pohodlného vedení. Dvakrát se k závěru třetiny prosadila Kyselová, na kterou už bohužel nikdo další nenavázal, a i přes velmi dobrý závěr jsme lídra tabulky nepřestřílely.

FOTBAL

Na jarní část mistrovské sezony 2021/2022 se začal připravovat účastník České fotbalové ligy FK Přepeře, figurující zatím na 2. místě, o dva body za vedoucím Jabloncem B. Jak prozradil místopředseda klubu a vedoucí mužstva Miroslav Kvapil, žádné zásadní personální změny zatím neprobíhají, zimní příprava a jejích osm zápasů jsou rozplánovány a trenér Josef Petřík spolu se svými asistenty v ní může počítat se stávajícím kádrem vč. ukrajinského stopera Maxima Kventsara. Hráči se poprvé sešli v pondělí 10. ledna v příšovické hale. Spolu s jednou jednotkou pod střechou budou třikrát týdně probíhat venkovní tréninky, mj. hlavně na umělé trávě FK Turnov, kde také v sobotu 15. ledna od 11.00 hodin sehrají Přepeřští první přípravný duel s Viktorií Žižkov, s níž se v zimě připravuje jejich spoluhráč Elbl. „Moc nás coby celé klubové vedení těší, že díky našim výkonům s námi chtějí měřit síly také druholigové týmy. Po Žižkovu jedeme za týden do Satalic u Prahy, kde se utkáme s Lokem Vltavín. Dál nás čekají třeba Chrudim, Ústí, Varnsdorf a Vlašim. V plánu je také tradiční zimní soustředění v areálu Heřmanic na Liberecku, kam jedeme v termínu 9. až 12. února,“ doplnil Kvapil.
Spolu s Přepeřemi budou umělou trávu turnovského Městského fotbalového stadionu v zimě ke svým přípravným utkáním využívat také domácí FK Turnov a Slovan Liberec B. Fotbalový program ledna najdete v našich sportovních pozvánkách!
Karel Vodrážka, vodraz@cenntrum.cz

FUTSAL

2. liga – západ, muži
* FC Dalmach Turnov – Malibu Mladá Boleslav 1:5 (1:1). Branka 3. Marcel Špína, rozhodčí Milner a Nagy, ŽK 1:3, diváků 130. Sestava: Semenský – Krejčík, Bangha, Šteffan, Vítek, Perger, Pařízek, Fedorko, Špína, Kratochvíl, Mencl.

Turnovští oslabeni hned o tři klíčové hráče z útoku (Novák, Randák, Hurt D.), začali zápas odhodlaně se záměrem využívat své rychlé brejky. A právě při jednom z nich utekl v úvodu hrací doby Špína a z pravé strany křížnou střelou získal domácím vedení. O pět minut později však hráči Malibu vyrovnali gólem Skalického na 1:1, když jejich další šance hostů vychytal brankář FCD Semenský. Do kabin se tak šlo za pro domácí velmi lichotivého nerozhodného stavu.
Jenomže ve druhém poločase Dalmach inkasoval už po minutě hry, když Semenského pokořil Maňas. Ve 25. minutě hosté dokonce Maryškou zvýšili svoje vedení na 3:1. Domácím pak sebral gól z brankové čáry jeden z bránících hráčů Boleslavi a naopak to byli mladoboleslavští, kteří rozhodli o svém vítězství definitivně dvěma slepenými góly Komňi a Vaňka na konečných 1:5.
Marcel Špína, spinis10@g.mail.com

Ostatní výsledky: Černý Dub – Plzeň 6:5, Krupka – Chomutov 8:5, Perštejn – Teplice 8:6, Wizards – Kladno 3:4.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA
Ve čtvrteční předehrávce 14. kola NPL Troskovice sahaly po výhře, jenomže závěrečná desetiminutovka vyšla Raptorům, a tak se body dělily. Druhou výhru v sezóně si Všeň zajistila už v první půli utkání. Black Hawks měli tentokrát přistřižená křídla, takže nečekaně podlehli poslednímu. Pěknou podívanou nabídly první dva celky. Modřišice sice většinu zápasu musely dotahovat vedení Performerů, ale v dramatickém závěru uhrály remízu. Remízou skončilo i poslední nedělní utkání. Domácí MBQ totiž po 9. minutách vedli 3:0, ovšem troskovický Ivanka zařídil pět ze šesti gólů!

* HC Troskovice – HC Raptoři Turnov 4:4 (1:1, 1:0, 2:3). Branky 15. Procházka, 40. Kolář, 50. Ivanka, 59. David – 12. Fous, 52. Novotný, 53. a 55. Sigety, střely 40:39, vyloučení 4:3, využití 1:0. Nejlepší hráči: Kolář – Sigety.
HCT: Kurilla – Basík, David, Fišera, Hejduk, Ivanka, Kolář, Louda, Machačný, Miksa, Procházka, Štěpánek, Vařejčko, Vondrák.
Raptoři: Podzimek – Fiala, Fous, Hašek, Hiadlovský, Holik, Honců, Koňák, Kravec, Medek, Medvald, Motejlek, Novotný, Rindt, Roubíček, Sigety.

* HC Všeň Pojizeří – Black Hawks 6:3 (3:0, 2:1, 1:2). Branky 9. a 60. Kujan, 48. Jelínek – Patočka, 14., 34. a 40. Nevlida, 16. Šťastný, 55. Fanta, střely 46:37, vyloučení 2:3, využití 0:0. Nejlepší hráči: Dědeček – Kujan.
HC VP: Dědeček – Egert, Fanta, Holas, Malý, Mašek, Minařík, Nevlida, Pařízek J., Pařízek Z., Patočka, Svoboda, Šťastný, Šulc.
BH: Šic – Bartoň, Feštr, Frančík, Jelínek, Kujan, Nováček, Novotný, Peukert, Peukert, Pospíšil, Sedláček, Srb, Štěpánek, Vaníček, Vojtíšek.

* HC Performers Turnov – HC Modřišice 7:7 (3:4, 2:0, 2:3). Branky 2. Adam, 4. Lhoták, 12. a 43. Kolomazník, 33. Černohouz, 35. Janata, 46. Roubíček – 5., 49. a 59. Hudeček, 10. Marušinec, 17. a 19. Jiránek, 47. Hudeček (Marušinec), střely 37:32, vyloučení 6:4, využití 0:2. Nejlepší hráči: Kolomazník – Hudeček.
* Peformers: Tyl – Adam, Brož, Černohouz, Hujer, Janoušek, Kolomazník, Kopal, Laurin, Lhoták, Roubíček, Sýkora, Štryncl, Zonyga.
* HCM: Sztymon – Holán L., Holán R., Hudeček, Jiránek, Knížek, Krouza, Marušinec, Marek, Pecka, Pelda, Perger, Šnajdr, Vaníček.

* HC MBQ – HC Troskovice 6:6 (3:1, 1:2, 2:3). Branky 1. a 9. Jirman, 27. Lukač, 43. Nosek P., 52. Matoušek – 13., 32., 42., 49. a 60. Ivanka, 26. Štěpánek, střely 38:37, vyloučení 2:4, využití 1:1. Nejlepší hráči: Jirman – Ivanka.
MBQ: Dědeček – Čermák, Havel, Jiránek, Jirman, Kubán, Lukač, Matoušek, Nosek K., Nosek P., Petr, Verner.
HCT: Kurilla – Basík, David, Hejduk, Ivanka, Jágl, Kolář, Machačný, Procházka, Štěpánek, Vařejčko, Vondráček, Vondrák.

8. V. Pojizeří 10 2 0 8 29:88 4

Příští utkání: ČT 13. 1. Troskovice – Raptoři (19.45), SO 15. 1. Raptoři – Všeň Pojizeří (19.30), NE 16. 1. Neřízený střely – HC MBQ (16.30).

* TURNOVSKÁ NEREGI HOKEJOVÁ LIGA
Ve 14. kole základní části 7. ročníku TNHL se Vorvani prosadili až v polovině zápasu, když už prohrávali 0:2. Modrej hrozen si náskok neubránil a nakonec podlehl 5:7. Gasservis Liberec nedal oslabenému Pěnčínu jedinou šanci skórovat a vyhrál vysoko 5:0.

* HC Modrý Hrozen – HC Vorvani 5:7 (2:1, 1:3, 2:3). Branky 8. Trtík, 18. Zídek, 34. a 52. Jetmar, 51. Psota – 1., 36. a 40. Mendl, 32. Harasim, 48. Váňa (Wojciechowski), 51. Vojtěch, 60. Bureš, střely 36:44, vyloučení 2:2, využití 1:1.
MH: Hejna – Adamec, Jetmar, Macek, Pilát, Psota, Sedláček, Trtík, Vrátný, Zídek, Žďárský.
HCV: Boubela – Bureš, Franc, Harasim, Mašek, Mendl, Opěla, Váňa, Vojtěch, Wojciechowski.

* HC Gasservis Liberec – HC Pěnčín 5:0 (3:0, 1:0, 1:0). Branky 4. Jarolím, 14. Černý, 19. Helm, 28. a 54. Chobot, střely 29:19, vyloučení 6:1, využití 0:0.
Gasservis: Šlajs – Černý, Hájek, Helm, Chobot, Janovský, Jan, Jarolím F., Jarolím V., Jíra, Majdič, Mewald, Ottl, Šebesta, Šimon, Šlajs, Wolker.
HCP: Musílek – Hanyš, Knížek, Kušnír, Kutěj, Lamač, Mařan, Taibr, Zahradník, Zákoutský.

8. Dol. Bousov 7 1 1 5 32:43 3

Příští utkání: Pátek 14. 1. Líšný – Modrej Hrozen (20.15), NE 16. 1. Dolní Bousov – Sokol (18.45), Svijany – Gasservis (21.00).