VE FOTBALOVÉM VÍKENDU SE VŠE TOČILO KOLEM BRANKÁŘŮ (VIDEO)

0

* FOTBAL / Oba naše divizní celky přišly vysokými prohrami nejen o body, ale i své muže č. 1. V nejvyšší krajské soutěži mělo smůlu Rovensko, kliku naopak Sedmihorky. V Jenišovicích se bude zase všem zdát o čtyřkách! V I. B třídě prohrály na horách pořádnou „koulovačku“ lepší Přepeře B, naopak horší Pěnčín bral díky Iribarovi Semenskému bod. Na Jablonecku Skala narazila na KOVO, v jenišovickém béčku si spravili sobotou pokaženou chuť někteří hráči áčka. Oba stupně semilských soutěží – přebor a soutěž – už mají podzim definitivně za sebou, takže přinášíme pouze pozice jejich zimovišť.

DIVIZE

* Čáslav – FK Přepeře 5:1 (3:0). Branka 81. Vrabec (pk), rozhodčí Plzák, ŽK 2:1, ČK 0:2, diváků 105. Sestava: Hyka – Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Petřík – Bína (88. Zezulka), Vrabec, Pavlata, Vébr (46. Vaníček) – Michal Sedláček (19. Majer, 46. Vokáček), Synek (84. Peškar).
Hosté favoritovi dlouho vzdorovali, byť už v 18. minutě musel předčasně do sprch brankář Hyka, který zahráním rukou mimo pokutové území domácím zmařil vyloženou šanci. Chléb se lámal až v závěru prvního poločasu, když se v rozmezí 37. až 42. minuty postupně za Majerova záda, který si při rozcvičení „natáhnul“ třísla, dvakrát trefil čáslavský šutér Jícha a jeden gól přidal Hannich. Čtvrtý úspěch domácích pak přišel až po hodině hry, kdy obránce Vokáčka, jenž v bráně vystřídal nešťastníka Majera, překonal Petrů. „Voki pochytal několik ošemetných střel a kryl dokonce samostatný nájezd Čáslavských. Ovšem nevíme, kdo bude chytat za týden doma proti Dvoru. Hyka je vyloučen a Majer se jen stěží dá dohromady. K dispozici je jen brankář rezervy Kumprecht, nebo veterán Koucký,“ drbal si hlavu vedoucí mužstva Míra Kvapil. Pokutový kop za faul gólmana Kovaříka na Vaníčka, jenž mu udělal kličku po vybídnutí Synkem, pak v čestný úspěch hostů proměnil v 81. minutě Vrabec. Ovšem ten si slávy moc neužil, protože pár minut na to udeřil jednoho z protihráčů loktem do hlavy a Přepeře dohrávaly vypršení hrací doby jenom v devíti hráčích! Toho ještě využil domácí Jícha ke zkompletování hattricku a dal výsledku nečekaně hrozivou podobu.

* FK Turnov – Jiskra Mšeno 0:4 (0:4). Rozhodčí Duda, ŽK 4:4, diváků 103. Sestava: Špína (69. Králíček) – Mach, Šimek, Kordík, Beníšek – P. Havel (46. Syrovátko), Dlouhý (46. Papoušek), Gaubman (73. Veber), Hodač – Horák (46. Toman) – Krejčík.
Turnov musí doma bodovat za každou cenu, a to pro psychiku týmu není zrovna podpůrným elementem, stejně tak jako podtext regionálního derby s ambiciózním klubem od jablonecké přehrady. Do historických análů duelu se jako první zapsal z pokutového kopu ve 22. minutě Daníček. Kombinaci hostů po levé straně zastavil P. Havel jen za cenu rohu, po něm přišla nešťastná ruka Dlouhého a sudí Duda byl nekompromisní. O pár minut později Rozkovec rozložil turnovskou obranu a u tyče propálil Špínu na 0:2. Ve 40. minutě udeřilo zprava, kdy centr odtud poslal ve skluzu do Špínovy sítě už potřetí a ve svém druhém případě Daníček. Všichni se pak zlobili na hlavního rozhodčího za to, že na půlce pustil souboj Kordíka s hráčem Mšena, který zahrál minimálně na hraně pravidel, a Štemberk měl snadnou úlohu dovést takto ukořistěný míč ke čtvrtému úspěchu hostů. Druhá půle byla ze strany Turnova na velice těžkém terénu sic lepší, ale to na body nestačí. Domácím se navíc po střetu s protihráčem zranil gólman Špína, a tak si divizní debut v Turnově odbyl náhradní brankář Králíček. Hosté vedeni zkušeným internacionálem Štajnerem si pak už vítězství s přehledem uhlídali.

Ostatní výsledky: Č. Brod – Náchod 5:1, V. Hamry – Kratonohy 8:2, Kolín – Benátky 4:3np, Slatiňany – V. Mýto 3:0, Horky – Trutnov 3:2, Dvůr Králové – Pardubice B 1:0.

16. Olympia 12 2 1 9 18:41 8

* Arsenal Česká Lípa – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 2:1 (1:0). Branka 59. Koubek, rozhodčí Šůma, ŽK 3:1, ČK 1:1, diváků 90. Sestava: Prokopec – Kočí, Vítek, Štěpnička, Bakeš – Krejčík, Mencl, Vágenknecht, Koubek – Mikule, L. Malý (85. Novotný).
Rovenští si i přes osm zraněných chtěli napravit nelichotivou domácí prohru z minulého kola a v první části hry se jim to docela dařilo. Jenomže šance Mencla a Koubka postrádaly to nejdůležitější. A když už se viděli u teplého čaje v kabině, kaňku na nepopsaném skóre jim ve 45. minutě udělal Kaňkovský, který zužitkoval z půlky vrácený Prokopcův výkop a herní pauza byla radostnější pro Českolipské. Snaha hostů poprat se o dobrý výsledek byla odměněna vyrovnáním Koubka v 59. minutě, který si vychutnal domácího gólmana Kadlece. „V druhém poločase jsme byli lepším týmem, ale v další tutovce byl náš únik zastaven praporkem pomezního,“ divil se hrající trenér Jára Mencl. A divil se ještě víc. Zlatý bod totiž nebyl Rovensku dopřán, protože dvě minuty před koncem minimálně vyrovnané utkání rozhodl Hrdlička. Ten odkopnul míč co nejdál směrem k bráně Rovenska, ale její strážce jej k překvapení všech nechal projít jejím prostředkem do sítě!? Ještě v nastaveném čase viděli červené karty za potyčky lipský Šlechta a rovenský Vítek, což znamená další citelné oslabení již tak zraněními zdecimovaného modrobílého kádru.

* FK Sedmihorky – Jiskra Višňová 1:1 (0:0). Branka 90. + 1 Marek, rozhodčí Linhart, ŽK 2:2, diváků 60. Sestava: Koudelka – Rympler, Marek, Čermák, Novotný – Holý, Kodr, Kroupa, Novotný – Marcel Špína (54. Beneš), Hořák.
Štěstí v neštěstí měly Sedmihorky v sobotním nepříznivém počasí. Po bezbrankové první půli, kdy přišlo na obou stranách jen k pár náznakům šancí, se hosté ze severu ujali vedení díky pokutovému kopu, který v 53. minutě proměnil Mazánek. „Došlo tam k nešťastnému střetu našeho Marka s protihráčem. Už se proti nám kopaly tři penalty a vždy si Koudelka na ně sáhnul, tak snad příště. Vzhledem k průběhu utkání si myslím, že šlo o spravedlivou remízu, kterou režíroval právě Marek,“ popsal inkriminovaný okamžik vedoucí FKS Míra Kobrle. Ten spolu s ostatními potom vzal s povděkem fakt, že v prodloužení se jako již mnohokrát po standardní situaci zahrávané Kroupou z levé strany proti višňovskému čapákovi Vykoukalovi hlavou prosadil stoper Michal Marek, a vedle zisku důležitého bodíku především odvrátil těsnou prohru na domácím hřišti.

Ostatní výsledky: Doksy – Ž. Brod 1:1, Skalice – N. Bor 1:1, B. Kostel – Chrastava 1:1, Frýdlant – Hrádek 0:4.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Jenišovice – VTJ Rapid Liberec 4:4 (4:2). Branky 7. a 16. Vavřich, 9. a 11. Marek Randák, rozhodčí Vachek, ŽK 1:0, diváků 40. Sestava: Cejnar – Resl, Pekař, Bubák, Holeček (56. Fedorko) – Hradecký (46. Poláček, 90. Marek), Matěj Randák, V. Hurt (56. Kalousek), D. Hurt – Vavřich, Marek Randák.
Hodně velká divočina se odehrála v Jenišovicích na hřišti u lesa. Prakticky během čtvrthodiny Vavřich s Markem Randákem každý svými dvěma brankami zajistili svým barvám pohodlný čtyřgólový náskok, a zdálo se být všechno rozhodnuto. Ale pak se všichni z hezkého snu probudili do mnohem horšího, protože také vojáci disponují minimálně dvěmi střelci a díky své trpělivé hře postupně v 18. a 35. minutě snížili dvěma góly Kejdany. Ani to však neotřáslo bohorovností Jenišovických, kteří po změně stran už nenašli recept na překonání Reitmajera, ale naopak jeho protějšek Cejnar musel kapitulovat po dvou trefách snajpra Landyše.

Ostatní výsledky: Ruprechtice – Stráž p. R. 2:1, H. Branná – Hejnice 4:2, Mšeno B – FC Pěnčín 1:0, Semily – Lomnice 0:5, Kr. Studánka – FKK/L A 2:3, Doubí – Desná 0:1, Mimoň – Rynoltice 2:0.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* Jiskra Harrachov – FK Přepeře B 5:2 (3:0). Branky 59. Pěnička, 90. Abraham, rozhodčí Švajdler, ŽK 1:0, diváků 40. Sestava: Kumprecht – Baudys (38. Císař), Rakouš (51. Trč), Kupka, Havlín – Kubáček, Abraham, Pěnička, Horák – Martínek, Tokan (76. Majstorovič).
Na hřišti lídra z hor se přepeřské rezervě dařilo víc herně než výsledkově, protože branky nedávala, zato v její síti jich až příliš snadno přibývalo. Skóre zápasu otevřel v 19. minutě harrachovský Chlup, kterého posléze následoval i Kyncl. Ještě v poslední minutě prvního dějství pokořil Kumprechta třetím gólem Kroupa, a hosté měli o přestávce o čem přemítat. Zlepšené proměňování šancí sice přineslo v 59. minutě snížení Pěničkou, ale pak si slovo vzali opět Harrachovští a Bergman s Chlupem zaokrouhlili na pověstného „bůra“, takže další gól Uhlířovi, tentokrát od Abrahama, v závěrečné minutě toho už na výsledku moc nespravil. „Asi to bude znít hloupě, ale po celých 90 minut jsme byli lepším celkem. Zatímco my jsme nedokázali jejich brankáře překonat ani zhruba z deseti vyložených šancí, Harrachov nám z jejich snad čtyř dal pět gólů,“ kroutil hlavou ještě v neděli vedoucí přepeřského B mužstva Láďa Bým.

Ostatní výsledky: Roztoky – Držkov 2:1, Plavy – Bozkov 3:3, Rychnov – Lučany 7:2, Albrechtice – V. Hamry B 2:1, Bělá – Jablonec 4:0, Ž. Brod B – Smržovka 1:1.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* Kamenice – TJ Sokol Pěnčín 1:1 (1:1). Branka 34. T. Bárta, rozhodčí Marek, ŽK 2:0, diváků 50. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl, T. Kratochvíl, Primásek, Jaček – Lhoták, M. Kotrman (72. Gábr), Jan Škréta, D. Škréta – T. Bárta, Mikula (46. Mendík).
Pěnčínští sokolové jsou v pohodě, a tak je nerozhodila ani brzká branka, inkasovaná v 1. minutě, jejímž autorem byl kamenický Sedláček. „Neměli jsme moc času se na strašidelném hřišti rozkoukat, když domácí hned po rozehře nakopli dlouhý balón za obranu a bylo z toho pro nás počáteční mínus. Moc se nám tentokrát herně nedařilo, takže můžeme být rádi, že zápas vyšel našemu brankáři Semenskému, z kterého byla Kamenice po několika svých tutovkách hodně nešťastná,“ glosoval šťastný bod pěnčínský kouč Radoslav Kotrman. Po půlhodině totiž vyrovnal, kdo jiný než Tomáš Bárta, který si v šestnáctce zpracoval centr a díky svému důrazu mohl poslat míč přesně za zadní tyč. Do druhého poločasu se tedy šlo opět na stejnou startovní čáru, a protože jak domácí Pavlíček, tak i již zmíněný výborný Semenský v kleci Pěnčína udrželi nulu, body se spravedlivě dělily mezi oba aktéry. Hostům jeho zisk zajistil setrvání v přímém souboji o trůn krále podzimu se Stráží.

Ostatní výsledky: Chrastava B – Stráž n/N 1:6, Vratislavice – Žibřidice 0:3, Vesec – Loko ČL 1:7, Jablonné – Holany 7:0, Rozstání – Doksy B 4:2, Cvikov – Dubá 5:0.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: KOVO – M. Skála 6:5 (3:1) Šilhán, Čech, Rulec, Novák, Nikodým, Lučany B – Jenišovice B 1:5 (1:1) Matěj Randák 3, Preisler, Fiala, Kokonín – Hodkovice 4:7, Držkov B – Tanvald 8:3, Radčice – Zásada 2:3.

1. Hodkovice 9 9 0 0 57:8 27
2. Zásada 9 7 0 2 34:14 21
3. KOVO 9 6 0 3 32:25 18
4. Jenišovice B 9 5 0 4 26:25 15
5. Malá Skála 9 5 0 4 35:41 15
6. Kokonín 9 4 0 5 30:32 12
7. Radčice 9 4 0 5 27:29 12
8. Držkov B 9 3 0 6 29:28 9