ZA VESNOU NEBUDE PARKOVIŠTĚ, ALE VEŘEJNÁ PLOCHA

0

Několik zjitřených zasedání turnovských zastupitelů v posledním roce, to byl záměr využití pozemku za Vesnou v sousedství Havlíčkova náměstí. Pozemek před lety koupilo za 4,5 mil. Kč město na zřízení parkoviště. Když mělo dojít ke stavbě, zvedla se negativní reakce v sousední ZŠ v ulici 28. října. Škola by ráda prostor využila jako školní zahradu. Nově se také proti záměru parkoviště postavili vlastníci okolních nemovitostí, kteří před tím s parkovištěm souhlasili. Záměr se ocitl v patové situaci, část zastupitelů byla dál pro parkoviště, už třeba jen z obavy, aby nebyli popotahováni za nákup pozemku v centru města za poměrně vysokou cenu, část se přiklonila k potřebám školy.

Radní města se nakonec přiklonili k budoucímu využití jako veřejný prostor a v tom smyslu doporučili rozhodnutí i zastupitelstvu. To záměr projednalo na zářijovém zasedání. Nově má vzniknout studie na nové využití plochy, která má v budoucnu sloužit veřejnosti i potřebám školy. Studie má obsahovat odpočinkový, klidový prostor pro cestující autobusovou dopravou a seniory, a možnost průchodu prostorem a spojení ul. 5. května a Havlíčkova náměstí (průchod bude mezi 22.00 a 6.00 uzavírán). Prostor by měl obsahovat hrací prvek v podobě výrazné plastiky a musí umožnit propojení se zahradou školy.

S tím, aby byl opuštěn původní záměr plochu využít na parkoviště a nově ji využít jako veřejný prostor, souhlasilo 24 přítomných zastupitelů, jeden se hlasování zdržel. Zastupitel Jaromír Frič (ODS), který je současně ředitelem školy, vedení města i zastupitelům poděkoval za kompromis, zeleň v centru města podle něho chybí a nové využití plochy dobře poslouží školním dětem i veřejnosti.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.