TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ POMOHLI LIBERCI V PŘEDKOLE LIGY MISTRŮ

0

Fotbalisté mistrovského Slovanu Liberec vydřeli postup do třetího předkola Ligy mistrů. Po domácí výhře 1:0 nakonec v kazašské Karagandě remizovali 1:1, takže ve třetím předkole si zahrají na hřišti rumunské Kluže. K rozehrání Liberci pomohli i hráči turnovského FK Pěnčín-Turnov. „Liberečtí funkcionáři nás v rámci přípravy na zápas s Karagandou požádali o roli sparingpartnera. Hrálo se za zavřenými dveřmi na parádní trávě hlavního stadionu u Nisy a nastoupit proti hráčům jako je Bičík, Janů, Kušnír, Nezmar, Bosančič či Štajner bylo pro naše kluky opravdovým zážitkem, ač výsledek 9:1 pro domácí pro nás nebyl zrovna dvakrát příznivý,“ přiblížil vedoucí turnovského mužstva Petr Horáček.

V dresu Turnova si utkání užili gólmani Hyka a Cimbál, v poli nastoupil D. Hurt, Novotný, Hubner, Petřík, Dospěl, Kanaval, Bárta, Beneš, Bernát a Benek. Střídali Koubek, Kulhánek, Havel a Vavřich.

Turnovští trénují již od středy 11. července a trenéru Janu Broschinskému se na prvním srazu hlásila dvacítka hráčů bez Metelky, Maňase a Bělíka, kteří odešli či se vrátili do svých klubů. Po krátké anabázi V. Hurta v Bohemians, jsou obě dvojčata nyní spolu s Ježkem na testech v třetiligové Hlavici. Místo nich do každodenní přípravy nastoupili uzdravený špílmachr Benek a Kulhánek, jenž se vrátil z hostování v Semilech. Z VTJ Rapid Liberec to v srdci Českého ráje zkoušejí Marek Dospěl a Jan Hubner, v jednání je i působení mladého hráče Sparty Praha Kanavala. Přípravu absolvuje také nadějný dorostenec Štěpán Havel a hráči rezervy Korček a Randák. Konečná podoba hráčského kádru se však pochopitelně může ještě rapidně změnit.

V nabitém programu krátké letní přípravy čekají FK Pěnčín-Turnov mj. zápasy s U 19 Mladé Boleslavi, s FK Sedmihorky, SK Semily a Mnichovým Hradištěm. Prvním oficiálním zápasem bude pro hráče 1. kolo Poháru České pošty, ve kterém v sobotu 28. července přivítají na svém stadionu od 17.00 hodin rivala z České Lípy. Po souboji s lepším z dvojice Nový Bor – Varnsdorf, se pak vítěz může těšit na ligového mistra z Liberce! První divizní ostrý zápas nového ročníku tým odehraje 12. srpna.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.