TURNOVSKÝ SPORT: OD ATLETIKY PO ŠACHY

0

Ve výsledkovém servisu přelomu října a listopadu nabízíme mj. ohlédnutí za prvním letošním hracím víkendem extraligy šachu, jejíž je turnovský tým dlouholetým členem. Jeho hráčům se v prvních dvou zápasech na Moravě velmi dařilo. V servisu najdete výsledky florbalistů i turnovských házenkářek, hokejisté tradičně své souboje odehrávají v Lomnici nad Popelkou a v Jičíně, turnovští mladí judisté excelovali v celorepublikové soutěži, volejbalisté se ve II. lize vůbec neztratili, průběžně jim patří vynikající 3. místo v tabulce.

ATLETIKA
n201211082219_sport_131_012_skoly* PŘEBOR VESNICKÝCH ŠKOL V DĚTSKÉ ATLETICE
Ve středu 17. října se uskutečnil 3. ročník Přeborů vesnických škol v dětské atletice. Pořadatelem je ZŠ Turnov, Skálova ulice spolu s AC SYNER Turnov. Cílem této akce je nabídnout dětem z 5. a 4. ročníků další pohyb a zasoutěžit si se svými vrstevníky. Žáci z „venkovských“ škol přijdou v příštím roce do škol v Turnově a pro nás je tato soutěž příležitostí „okouknout“ šikovné děti z okolí města a hledat v nich budoucí žáky pro sportovní přípravu na naší škole. V letošním roce se zúčastnil rekordní počet 6 škol. Přebory slavnostně zahájil místostarosta Turnova Otakar Špetlík. Vítězové a zástupci škol obdrželi hodnotné ceny (děkujeme sponzorům). Z jednotlivců se nejlépe dařilo Veronice Kočové ze ZŠ Mírová a Mikuláši Žďárskému ze ZŠ Pěnčín. Pohár pro vítěze 3. ročníku vybojovala ZŠ Mašov (vloni ZŠ Mírová, 1. ročník ZŠ Přepeře).
Aleš Drahoňovský, adrahon@volny.cz

FLORBAL
* Sobota 20. října:
– 1. liga dorostenců, turnaj byl odehrán v Krupce: TJ Turnov – 1. FBC DDM Děčín 3:5, FBC PD Dědek Česká Lípa – TJ Turnov 4:5.
Neděle 21. října:
– Liga dorostenek, turnaj byl odehrán v Krupce: Mocní Tuleni Podbořany – TJ Turnov 2:1, FBC Liberec – TJ Turnov 1:1.
Neděle 28. října:
– Liga dorostenek, turnaj byl odehrán v Kadani: TJ Turnov – FBC Teplice 1:1, TJ Turnov – 1. FBC DDM Děčín 3:3.
Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy:
TJ Turnov – HK Spartak Ústí n. L. 23:24 (11:14), zápas odehrán 27. října.
Už je to skoro pravidlem, že turnovské házenkářky mají slabý první poločas a ve druhém pak dohánějí brankovou ztrátu. Podobný průběh mělo i toto utkání. Až do 23. minuty stahovaly domácí dvou až tříbrankové vedení hráček z Ústí, které měly možnost snadněji skórovat při vyloučení domácích a také z nařízených trestných hodů. Domácí ale bojovaly a ve 23. minutě se podařilo vyrovnat na 9:9. Vyrovnáno bylo také ve 27. minutě – 10:10. Závěr poločasu patřil hostujícím hráčkám, které měly výhodu dvojité přesilové hry (šest proti čtyřem) a opět se jim podařilo brankově poodskočit na poločasový výsledek. Ve druhém poločase byly sice střelecky úspěšnější domácí hráčky, ale na zisk alespoň jednoho bodu to nestačilo.
Sestava (branky): V. Horáčková, B. Kučerová – C. Davidová (5), D. Aissi (4), A. Koubková (4), R. Kohoutová (4), L. Ševrová (4/4), J. Nalezencová (1), A. Šafářová (1), R. Bakešová, P. Bártová, V. Ševrová, I. Tichá, A. Vališová.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz
 
HOKEJ
* 3. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hráno 29. října:
HC Pěnčín/Daliměřice – HC Železnice 1:3 (0:3, 0:0, 1:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Kučera, Kopal, Fanta, Kozderka A. – Lamač M., Zahradník, Sluka – Lamač L., Konejl M., Taibr – Konejl I., Škréta J., Oplt.
* 5. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hráno 28. října: BHK Turnov – HC Čeští Letci 5:1 (0:1, 4:0, 1:0). Sestava BHK Turnov: Kašpar – Pitel, Zákoutský, Šimon, Fanta – Lamač M., Patřičný, Zahradník – Sluka, Sojka, Řezníček – Hájek, Novotný, Doležal. Branky a nahrávky: 17. Patřičný 20. Sojka (Sluka), 25. Patřičný (Zahradník), 27. Patřičný (Zákoutský), 42. Patřičný – 13. Karban.
Po čtyřech lehčích utkáních nás čekal soupeř zatím nejtěžší, loňští vítězové Lomnické hokejové ligy. V první třetině na nás hosté vlítli a my jsme měli po celou dobu problémy přizpůsobit se větší rychlosti našeho soupeře. Už v čase 1:38 putoval za katr David Řezníček a první naše oslabení bylo na světě. První kritickou chvíli v zápase jsme přestáli bez větší úhony… Od druhé třetiny se náš herní projev výrazně zlepšil a v čase 16:06 přišlo vyrovnání z hole Milana Patřičného. Následně jsme se v přesilové hře v čase 19:51 ujali vedení v zápase. Úspěšným střelcem byl Milan Sojka, který zužitkoval ideální nahrávku Radka Sluky z rohu hřiště. V této třetině jsme dali čtyři branky a zápas drželi ve svých rukou. Ve třetí třetině jsme podali perfektní taktický výkon ve všech řadách a utkání dovedli do zaslouženého konce.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

JUDO
* V sobotu 27. října 2012 se konalo závěrečné 3. kolo „Ligy žáků o samurajskou katanu“ v Mladé Boleslavi. Celého ročníku se zúčastnilo 542 dětí z 22 oddílů a klubů z pěti krajů ČR. Z našeho oddílu soutěžilo 32 dětí pod vedením trenérů Kláry Volfové, Ivety Trpišovské, Jakuba Mareše,  Aleše Bartoše a Jana Zárybnického.
Přestože se nám nepodařilo obhájit vítězství z roku 2011, všichni naši judisté bojovali za družstvo a oddíl ze všech svých sil. V této soutěži závodí chlapci a dívky ve věku od 7 do 14 let společně, vždy v příslušné věkové a váhové kategorii.
Konečné výsledky družstev za rok 2012: 1. Česká Třebová, 2. Turnov, 3. Liberec, 4. Jičín, 5. Semily, 6. Čáslav, 7. Jablonec nad Nisou.
Jiří Vydra, www.judoturnov.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 4. kola, hrané od 2. do 4. listopadu:
HC Performers Turnov – HC SDH Hnanice 3:0 (0:0,1:0, 2:0), HC Modřišice – HC Sokol Turnov 5:3 (2:2, 2:0, 1:1), HC Všeň Pojizeří – SDH Troskovice 1:7 (0:2, 1:4, 0:1). Tabulku vedou HC Performers Turnov před Troskovice a Modřišicemi.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

ŠACHY
Šachisté Turnova dobyli Severní Moravu i Jičín.
* O prvním listopadovém víkendu se rozpoutaly boje extraligových týmů šachistů. Velmi těžký začátek připravil los hráčům Turnova. V prvním kole se postavili jednomu z favoritů na medaile, šachistům Frýdku-Místku. Frýdečtí zlákali do svých řad aktuálního přeborníka Ukrajiny Antona Korobova, a i proto byli v duelu s Turnovem „papírově“ silnějším týmem. Kromě toho Turnov nemohl díky kolizím s jinými turnaji a zahraničními ligami použít své dvě nové akvizice, velmistry Khenkina z Německa a Tomáše Poláka ze Zlína. Utkání se začalo zpočátku vyvíjet podle očekávání. Výhody získané v zahájeních využili frýdecko-místečtí v partiích proti Jaraczovi a Ftáčníkovi a po další nerozhodné partii šli do vedení 2,5-0,5. Ovšem tehdy se začalo vše komplikovat. Turnov kladl na dalších šachovnicích tuhý odpor a začínal dokonce získávat navrch u Konopky, Čecha a Kulhánka. A tak se zrodilo první překvapení letošního ročníku: Turnov zvítězil ve Frýdku – Místku 4,5-3,5.
* Ve druhém kole měli hráči Turnova potvrdit svoji dobrou formu proti dalšímu severomoravskému týmu, TŽ Třinec. Třinec patří dlouhá léta mezi přední extraligové týmy a nikdy není radno ho podceňovat. Proti Turnovu „vyztužili“ Moravané sestavu o další dva mezinárodní mistry (Plát a Langer), a také proto měl být zápas velmi vyrovnaným. Bohužel pro domácí nebyli rozjetí hráči Turnova k zastavení a zápas se vyvíjel velmi jednoznačně v jejich prospěch. Rychlé výhry si připsali Ftáčník na 1. šachovnici a také v pohodě hrající Konopka. Po sérii smírných výsledků dokonal zkázu domácích o víkendu 100 % Pavel Čech.

Pořadí Extraligy po 2. kole:
1. Pardubice 6 (13)
2. Turnov 6 (10)
3. Litovel 6 (9)
4. Nový Bor 4 (9,5)
5. Poruba 3 (9)
6. Lysá n. L. 3 (8)
7. Grygov 3 (7,5)
8. Bohemians 3 (5,5)
9. Frýdek-M. 1 (7,5)
10. Ostrava 0 (6,5)
11. Mahrla 0 (5,5)
12. Třinec 0 (5)

* Vykradený Jičín
Kromě Extraligy se v neděli 4. listopadu hrálo 2. kolo 2. české ligy. Po vydřeném vítězství v Neratovicích v prvním kole (5-3) čekal rezervu Turnova velmi těžký soupeř v podání nedalekého Jičína. Tým Jičína se již dlouhé roky opírá o služby renomovaných velmistrů. Také tentokrát tomu nebylo jinak, když za Jičín nastoupili Vološin a Žežulkin. Naopak Turnov musel postrádat svého kapitána Maršálka. Konečný výsledek: Jičín B : Zikuda Turnov B  3,5-4,5. Ve 12členné tabulce je B tým Turnova na 3. místě.
Zdeněk Maršálek, bimar.sro@quick.cz

VOLEJBAL
* II. liga, muži:
TJ Praga Praha – TJ Zikuda Turnov 1:3, 1:3, zápasy 7. a 8. kola. Domácí tým získal před touto sezonou duo bratrů Rosenbaumových, bývalých hráčů extraligové Příbrami, a tak nahrávačská taktovka byla v kvalitních rukou. Během obou zápasů se na domácí soupisce vystřídalo snad 15 hráčů, a je s podivem, kde ta Pragovka ty lidi bere. V obou utkáních kromě tradičně výborného Konečného zahráli z hostů velmi dobře Maier s Vojtou a Dolejším a taktéž střídající Uhlárík se prezentoval kvalitním výkonem. Sestava: Folprecht, Melich, Dolejší, Konečný, Maier, Kovář, libero Vojta, střídali Vacík, Hůlek, Uhlárik, Strnad, trenéři Šimůnek a Strnad.
* II. liga, muži: TJ Zikuda Turnov – TJ Netolice 1892 3:1, 3:1, zápasy 9. a 10. kola. Velmi dobrým výkonem se nám podařilo navázat na dvě vítězství z Pragovky a připsali jsme si do tabulky další dvě cenná vítězství, která znamenají průběžné třetí místo. Na přihrávce opět výborně zahráli Maier s Vojtou a velmi dobře se předvedl především ve druhém utkání takřka nechybující smečař Koláčný. Sestava: Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Maier, Dolejší, libero Vojta, střídali Strnad, Vacík, trenéři Šimůnek a Strnad. 
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.