SUPERMARKET TESCO NA MÍSTĚ BÝVALÉHO AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ? KOMISE MĚSTA ŘÍKÁ: NE!

0

Občanské iniciativě Turnovlidem.cz se podařilo v poslední době rozvířit hladinu veřejného mínění ve městě. Podle Josefa Hlubučka ml. z tohoto sdružení je jedním z cílů občanského protestu nesouhlas se záměrem města vybudovat odlehčovací komunikaci z prostoru bývalého autobusového nádraží Na Lukách do Žižkovy ulice vedle atletického stadionu. Na několika místech ve městě je v současnosti k dispozici petice, kde mohou občané svým podpisem (do 20. června) vyzvat zastupitele města, aby na svém červnovém zasedání (28. června) o této odlehčovací komunikaci znovu jednali. Občanská iniciativa Turnovlidem.cz se v budoucnu chce vyjadřovat i k dalším problémům města.

V poslední době bylo možné mj. na stránkách www.turnovlidem.cz zaznamenat informaci, že město chce na ploše bývalého autobusového nádraží vybudovat nákupní centrum. Tato skutečnost by samozřejmě znamenala zvýšení dopravy v této části města. Jak to se záměrem vypadá, jsme se zeptali Tomáše Hockeho, předsedy městské komise pro rozvoj města a správu majetku. Podle něho komise záměr projednávala na svém zasedání 4. června. Konkrétně se jedná o záměr společnosti Tesco na vybudování supermarketu na ploše bývalého autobusového nádraží.

„Řešili jsme hlavně dvě otázky: Zda v novém územním plánu zachovat možnost budoucí výstavby v tomto prostoru a jestli podpořit konkrétní záměr výstavby supermarketu Tesco. Po diskuzi, ve které byl zohledněn názor vodoprávního úřadu, odboru životního prostředí, názory členů komise a další skutečnosti, byla přijata usnesení ve smyslu, že komise doporučuje v novém územním plánu zachovat v prostoru starého autobusového nádraží možnost výstavby. Současně ale komise nepodpořila záměr stavby supermarketu Tesco v tomto místě,“ uvedl Tomáš Hocke. Jak doplnil, v novém územním plánu budou navrženy konkrétní podmínky případné budoucí zástavby v tomto prostoru, která bude muset být přiměřená co do výšky i do plochy, architektonicky nesmí negativně ovlivnit vedutu města a vyhlídková místa a pohledy na údolí Jizery, respektovat bude muset územní rezervu pro vnitroměstskou komunikaci ad. „Obecně chci k tomu říci, že komise každý měsíc řeší spousty různých záměrů, projektů i spíše koncepčních rozvojových materiálů. Záměr Tesca byl pouze jedním z nich,“ dodal Hocke.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.