PROJEKT KONČÍ, PŘÁTELSTVÍ POKRAČUJE

0

Lektoři a studenti turnovské jazykové školy FAN mají za sebou dva roky úspěšné spolupráce se školami a institucemi v Belgii, Irsku, Litvě, Norsku, Španělsku, Švédsku a Turecku v rámci projektu Grundtvig pro vzdělávání dospělých. Poslední akcí projektu byla závěrečná mezinárodní konference na Univerzitě ve Waterfordu v Irsku a seminář na téma „Stereotypy a znalost“, který vedla Eva Fričová z turnovské školy.

Účastníci usilovně pracovali a výstupy semináře budou využity v různých koutech Evropy a také publikovány. Všechna vystoupení na konferenci v Irsku byla velmi kvalitní, informativní a shrnula výsledky dvouleté plodné a přínosné spolupráce. Student Jan Füši vyzdvihl: „Většina účastníků byla naprosto skvělá a je to opravdu v lidech, jaké ono konkrétní setkání a projekt jsou. Jazyk je jen prostředník, který nemusí být dokonalý, avšak snaha porozumět druhému je důležitější.“
Ředitelka Fričová dodala: „Honza je studentem kurzu angličtiny pro mírně pokročilé, a proto mě o to více potěšilo, že po celou dobu pobytu v Irsku komunikoval a aktivně se zapojil do veškerých aktivit. Je také autorem skvělé fotodokumentace závěrečného setkání.“

 

Jedinečný týden plný nových zážitků, poznání a zkušeností potvrdil, že díky tomuto projektu vzniklo přátelství a prohloubilo se porozumění mezi účastníky z různých zemí a jejich kulturami. Interkulturní kompetence všech zúčastněných se výrazně obohatila díky otevřenosti, toleranci, respektu, dobré vůli a ochotě poznat a porozumět.

 

n201009201832_oso_105_010_fan„Děkuji všem účastníkům projektu z jazykové školy FAN za chuť přiučit se něco nového, nadšení a pomoc při realizaci a samozřejmě reprezentaci naší jazykové školy v projektu. Obrovské úsilí a nasazení vynaložené na organizaci a zabezpečení průběhu projektu se vyplatilo a výsledky jsou velmi zajímavé a obohacující. Věřím, že spolupráce všech zúčastněných bude i nadále pokračovat, třeba v nějakém novém projektu,“ uzavřela Eva Fričová.

 

V turnovské jazykové škole FAN probíhají hodiny angličtiny založené na zkušenostech a znalostech načerpaných v různých zemích – není nad osobní prožitek.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.