TURNOVSKÝ KICKBOX MÁ SVÉ POKRAČOVATELE

0

KICKBOX / Zářijové mistrovství České republiky všech mládežnických kategorií hostil severočeský Most. TJ Impact Turnov tady reprezentovala minivýprava dvou kickboxerů, koučovaných Petrem Kazdou.

Ten tady vyslal do boje svého syna Tommyho Kazdu ve váze -25kg a svěřence Filipa Vertéšiho -57kg. „Tommy startující v kategorii mladších žáků po velmi dobrých výkonech ovládl light-contact, když ve finále vyhrál jasně 3:0 na body,“ byl nadmíru spokojen trenér-otec. A má být věru nač hrdý. Jeho následovník se v létě v rámci přípravy zúčastnil také reprezentačního soustředění v Harrachově a ve svých sedmi letech zvítězil už na třetím turnaji. „Je to tak trochu blázen po mně, protože si v tréninku sám přidává dávky navíc,“ směje se Petr Kazda.

Radost mu ovšem udělal i druhý závodník Filip, který v juniorech light-contact nejenže rovněž s přehledem vyhrál, ale ještě přidal bronzovou medaili v kategorii kick-light. „Smekám před Filipem, protože se o turnaji dozvěděl na poslední chvíli, a přesto byl skvěle připraven. Vůbec bych chtěl oba naše odchovance pochválit za vzornou reprezentaci našeho klubu TJ Impact,“ uzavřel další úspěšnou kapitolu své sportovní kariéry mistr světa Petr Kazda.

Také on je v plném zápřahu, protože za tři týdny odjíždí s bratrem Janem na mistrovství světa do Rakouska poprat se o další medaile a poměřit síly s borci o generaci mladšími! „Tommy jede poprvé taky a hrozně se těší, tak snad uděláme díru do světa,“ říká člen rozrostlého rodinného klanu, který opravdu nezahálí. Společně se synem Tommym teď od září ještě trénují v Nehvizdech skoro čtyřicet dětí, aby je zasvětili do prostředí kickboxu.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.