TURNOVSKÁ TANEČNÍ ŠKOLA SI PŘIPSALA DALŠÍ VÍTĚZSTVÍ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

0

Šampionát pod patronací WADF (Světová taneční organizace), který se konal od 22. do 27. listopadu v libereckém Babylonu, nabídl pestrou podívanou plnou pohybu, tance a hudby. Každoročním organizátorem soutěže byla turnovská Taneční a pohybová škola ILMA. Její členové také významně reprezentovali Českou republiku! ILMA si připsala prvenství v řadě dětských a junior kategorií. Zlato v jive získala Adriana Šulcová, která zvítězila i v páru s Tomášem Mullerem v tancích salsa, bachata. V juniorské II salse a sambě zazářila Nikol Hanzlová, v juniorech II v jivu a rumbě, čače, paso doble vyhrála Klára Pospíšilová. V kategorii junior I si zlatou medaili zasloužila Justina Bohatá v tancích jive a rumba.

První místo ve čtyřech standardních tancích kategorie junior II si vytančila Adeline Činčurová. Zlato si ILMA odvezla i v prestižních soutěžních formacích: dětská párová choreografie –  „První rande“ a Pompon Dance, v juniorské kategorii Latino Show „Vanessa Mae“ a Pompon Dance, v kategorii dospělých Street Dance s choreografií „Pierrots“ a v kategorii masters – Repette Dance tým.

n201611302140_sport_205_016_silvrbehDo Liberce se letos sjelo více jak 3 000 tanečníků z celého světa. Taneční výpravy přijely opravdu z daleka, například z Jižní Koreje, Kazachstánu nebo Jihoafrické republiky. Nejpočetnější ale byla česká výprava, která měla výhodu domácího prostředí. Jen o něco menší počet závodníků dorazil z Polska, třetí nejsilnější skupina reprezentovala Rusko. Tyto země získaly i nejvíce titulů. Díky pestré skladbě tanečníků tak bylo možné zahlédnout exotické folklórní choreografie a čeští tanečníci si mohli porovnat síly ve velké konkurenci. Heslo soutěže WADF World Dance Championship 2016 „Dejme tanci svobodu“ se tak během rušných šesti dní podařilo na babylonském parketu naplnit.

Klára Baláková, tapsilma@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.