TURNOV ZABRAL V CHRASTAVĚ, SEDMIHORKY I ROVENSKO STÁLE BEZ BODU! (VIDEO)

0

FOTBAL / Přepeřským fotbalistům se body utopily ve vodě. Turnov přehrál Chrastavu, zato Sedmihorky a Rovensko stále čekají na první podzimní body. V A třídě Jenišovice dál trápí značná fluktuace hráčů, Pěnčín zase dál táhne střelecky disponovaný Bárta, jenž dal ve dvou startech osm gólů! Přepeře B v B třídě vyzrály na Harrachov. Na Jablonecku neuspěly Jenišovice B a ani Skala. Mírová dala facku vedoucímu celku na jeho plácku. Tatobity a Rovensko B se dál drží na špici semilské soutěže.

ČFL

* TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Přepeře 2:1 (0:1). Branka 60. Hlůže, rozhodčí Paták, ŽK 0:4, diváků 210. Sestava: Truksa – P. Novotný, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha – Pavlata, Jarosz, Vlach (50. Michal Sedláček), Díl – Ježek (85. Elbel), Hlůže (73. Horáček).
S novici Truksou z Horek mezi tyčemi a Hlůžem ze Znojma v útoku se Přepeře učily plavat ve vodách ČFL, ale vodní pólo na malém plácku mělo svého režiséra. Jméno arbitra Patáka nemusí zasvěceným fotbalovým kruhům nikdo dlouze představovat. „I bez několika hráčů základu se hrálo velmi dobře a kluci bojovali o co nejlepší výsledek. Statistika faulů pět ku devětadvaceti mnohé napoví,“ nechtěl se pouštět do rozsáhlých rozborů vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil. Snaha svěřenců trenéra Zachariáše byla po hodině hry oceněna premiérovým ligovým gólem Hlůžeho, který své střelecké vlohy osvědčil již v dresu přepeřské rezervy v minulém kole. „Nový brankář dělal, co mohl, ale téměř třicet standardek se snad ani nedalo ustát,“ potvrdil Kvapilova slova fanda hostů Jiří Šarbort. Ústí vyrovnalo v 70. minutě po rohovém kopu Náglem. Po pár minutách složil ústecký útočník přepeřského beka Tvarohu líp než Krpálek, ale hrálo se dál a z dalšího rohu se podruhé prosadil střelec vyrovnávací branky. Bodík a šanci na dva mohl pro Přepeře zařídit Díl, ale jeho gólovou střelu vytáhl domácí gólman Jeřábek konečky prstů na roh a do Českého ráje se nováček vracel opět s prázdnou.

Ostatní výsledky: Pardubice B – Zbuzany 3:2np, Teplice B – Jablonec B 3:2np, Liberec B – Mladá Boleslav B 1:2, Velvary – Bohemians B 1:0np, Chlumec – Dukla B 4:2, Hradec Králové B – Živanice 2:0.

16. Teplice B 5 0 1 4 7:12 2

* SK Skalice u České Lípy – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 1:0 (1:0). Rozhodčí Šůma, ŽK 1:2, diváků 160. Sestava: Prokopec – Perger, Kočí, Bangha, Krejčík (67. Švehla) – Vágenknecht (78 Borovička), J. Mencl, Štěpnička, Soukeník – L. Malý (65. Šteffan) – Mikule.
Bez vyloučeného M. Pařízka a s trenérem J. Menclem v poli nastoupili bez bázně a hany Rovenští proti favorizovaným domácím v jejich zútulněném areálu. Před slušnou diváckou kulisou se hrálo výborné a vyrovnané utkání, když hosty chválil jak realizační tým Skalice, tak i jejich diváci. „Dobrý výkon podpořený spolehlivým Prokopcem v bráně se líbil a domácí jsme hodně potrápili,“ měl i přes těsnou porážku radost prezident Marek Náhlovský. V šanci trefil Krejčík jenom tyč, při obstřelení Blažka Menclem měl větší kliku skalický gólman. Ten pak stačil úspěšně zasáhnout při lobu Soukeníka a nulu mu nezkazil ani střídající Šteffan svojí hlavičkou. Klíčový moment přinesla 42. minuta, v níž Rovenští sic odvrátili trestný kop Skalických mimo své vápno, ale míč se vrátil a Kraus hlavou z malého čtverce jedinkrát dostal míč za Prokopcova záda.

* FK Sedmihorky – FK Železný Brod 0:4 (0:2). Rozhodčí Nešněra, ŽK 2:4, diváků 90. Sestava: Zachoval – Holý (73. Hranec), Marek, Najman (58. Veselovský), Čermák – Novotný (46. Ložek), Urbánek, O. Kodr, S. Kodr – Martin Špína (46. Pařík), Marcel Špína (66. Beneš).
Nezvykle dopoledne a v rámci oslav 100 let hostil FKS v pojizerském derby železnobrodské skláře. Ti však do Karlovic jako gratulanti rozhodně nepřijeli. Po několika tečích je do šťastného vedení v 25. minutě poslal pohotovou dorážkou Aubrecht. Domácí měli sice víc šancí než Brodští, ale na rozdíl od soupeře je nedokážou proměňovat, a to jim ve 31. minutě ukázal Musílek – 0:2! „Potřebovali bychom se nějakým gólem chytit, ale vždy prohráváme jako první. První půle šla, druhá už byla v křeči a hosté do otevřené obrany trestali,“ glosoval vedoucí „stoletého“ mužstva Míra Kobrle. Utkání, v němž výhru Brodu potvrdili ještě Hloušek a Makula, bedlivě sledoval také trenér dalšího protivníka FKS Míra Jeník. „Domácí hráli dobře, ale rozdílovým hráčem byl Makula, který na tři góly nahrál a sám jeden dal. Jsme na tom jako Sedmihorky, takže za týden to bude kdo z koho,“ ví moc dobře nový kouč Hrádku.

* TJ Spartak Chrastava – FK Turnov 0:3 (0:2). Branky 3. Nulíček, 14. Beníšek, 79. P. Havel, rozhodčí Pánek, ŽK 1:1, diváků 150. Sestava: Králíček – Sysel, Drahovzal, Šimek, Tomašov – Landfeld (88. Mach), Bělina, Beníšek, Bernát – Nulíček (34. Veber, 83. Kordík), Syrovátka (75. P. Havel).
Modrobílí potřebovali odčinit domácí ostudnou prohru se Skalicí, a na hřišti exdivizního celku si od začátku za tímto cílem šli. Již ve 3. minutě exturnovského gólmana Zoula pokořil Nulíček a po další desetiminutovce si příchuť gólu připomněl do zálohy se navrátivší Beníšek. A protože Králíček tentokrát udržel čisté konto, hosté třímali otěže zápasu po celou hrací dobu pevně ve svých rukách. „Na rozdíl od minulého týdne to fungovalo ve všech našich řadách, jak mělo a výsledek v podobě tříbodového zisku se dostavil,“ dodal spokojeně vedoucí mužstva Antonín Gábr, podle něhož se sázka na mládí vyplatila. Zaslouženému vítězství nejpříhodnější tečku učinil v 79. minutě střídající mladík Petr Havel.

Ostatní výsledky: Doksy – Hrádek 2:1, Stráž p. R. – Frýdlant 0:1, N. Bor – Višňová 2:1, Desná – Mšeno 2:5.

I. A TŘÍDA

* Sokol Ruprechtice – TJ Sokol Pěnčín 2:4 (2:2). Branky 30., 45., 73. a 75. T. Bárta, rozhodčí Švec, ŽK 1:4, diváků 30. Sestava: Lamač – M. Kratochvíl (81. Jindřich Škréta), Mendlík, Schmeiler, Mikula – D. Škréta, J. Škréta, M. Kotrman (33. Primásek), Jaček – Matějíček (85. J. Žďárský), T. Bárta.
Po rozpačitém rozkoukávání se ve vyšší soutěži chytili pěnčínští sokolové druhý dech a trenér Radoslav Kotrman může být spokojen. A to duel nezačal pro jeho ovečky nejlíp. V úvodní čtvrthodince zaskočil Lamače tzv. haluzí Šrajbr, a hned nato Průcha. Zvrátit nepříznivý vývoj mohli Dan Škréta, ale stejně jako on, tak na brankáře Nováčka nevyzrál ve své šanci ani Jaček. Oba vše napravili vzápětí, protože pak vypracovali dvě gólové situace pro Tomáše Bártu. Obrat mohl dokonat ještě Schmeiler, ale jeho hlavička skončila na břevně ruprechtické svatyně. Domácí dál hrozili hlavně ze standardek, ale skóre se měnilo jen na půlce ukazatele vyhrazené hostům. Bárta sice nejprve svůj únik z poloviny hřiště vedoucí trefou nezakončil, ale když mu spoluhráči poslali dvakrát míč do střelecké pozice, i z úhlu jej poslal tam, kam ho všichni chtěli vidět. Nováčkovo břevno pak orazítkoval ještě kapitán Jan Škréta, ale dělba bodů už byla jasně dána.

* TJ Sokol Jenišovice – FK Hejnice 1:1 (1:0). Branka 32. Fedorko, rozhodčí Zboroň, ŽK 3:3, diváků 100. Sestava: Cejnar – Vích, Bubák, Žabokrtský, Marek (66. Košumberský) – Žák, Matěj Randák, V. Hurt, Rosenbaum, Poláček – Fedorko.
Bez při rozcvičce zraněného D. Hurta a několika dalších z různých důvodů chybějících opor musel kouč Petr Randák ve složení základní jedenáctky hodně improvizovat. „I v tomhle složení jsme měli o něco málo navíc, ale pak nás hosté potrestali,“ nebylo mu do řeči. Ve 32. minutě si bez Vavřicha v tandemu musel poradit Fedorko a rozesmutnil Martina v bráně Hejnic. Jejich do nového ročníku výrazně posílený tým zabral a v 52. minutě musel kapitulovat také jenišovický Cejnar, jenž nic neudělal se střeleckým umem Bouzka. Mač mohl ve prospěch domácích svým druhým úspěchem rozhodnout Fedorko, ale ve slibné pozici mířil jenom do tyče, takže si oba mančafty body dělily rovným dílem.

Ostatní výsledky: H. Branná – B. Kostel 1:3, Mimoň – Lomnice 1:5, Rynoltice – Doubí 4:2, FC Pěnčín – Bělá 3:4, Kr. Studánka – Košťálov 1:3.

I. B TŘÍDA

* Jiskra Harrachov – FK Přepeře B 2:3 (2:2). Branky 16. Trč, 19. Horák, 60. Elbel, rozhodčí Vrtal, ŽK 3:0, diváků 50. Sestava: Kumprecht – Kubáček, Cimbál, Rakouš, Elbel – Trč (62. Kvapil), O. Horák, Pěnička, Horáček – Tokan (62. Baudys), Císař.
Na malé umělce pod skokanskými můstky stačila hostům jen čtvrthodinka k tomu, aby Morávek lovil míč ze své sítě poprvé, když se mu tam po parádní kombinaci na zadní tyč trefil Trč. Po chvíli bylo ještě veseleji, protože náskok hostů zdvojnásobil po vyšachování harrachovské obrany „do mrtva“ Ondra Horák. Jenomže domácí mají účinnou zbraň, a tou jsou při malých rozměrech náhradní hrací plochy autová vhazování. Stačila dvě hlavou prodloužená a na poločasovou přestávku se šlo za vyrovnaného stavu. Přepeřské béčko se však i poté mohlo radovat, neboť zkušený Pěnička naservíroval balon po malém vápně nabíhajícímu beku Elbelovi, a ten dal hlavou zápasu vítězné tříbodové razítko!

Ostatní výsledky: Držkov – Smržovka 0:2, V. Hamry B – Rychnov 8:2, Studenec – Bozkov 2:3, Semily – Lučany 1:2, Jablonec – Hodkovice 2:1, Plavy – Albrechtice 4:1.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko: Jenišovice B – Tanvald 2:3 (1:2) vlastní, Vavřich, Malá Skála – Hodkovice B 2:5 (0:2) Jarolímek, J. Šilhán, Držkov B – Radčice 4:5, Ž. Brod B – KOVO 0:1, Zásada – Kokonín 1:3, Mšeno B – volno.

11. M. Skála 3 0 0 3 5:14 0

* Semilsko-OP: Libštát – Mírová 1:7 (1:4) Červinka 4, Mach, Hlavatý, Iluska, Poniklá – Mříčná 2:2, Vysoké – Roztoky 2:6, Stružinec – Jilemnice 1:2, Martinice – H. Branná B 1:1, N. Ves – Benecko 3:3.

12. Vysoké 5 0 1 4 7:20 1

* Semilsko-OS: Rovensko B – Zál. Lhota 4:1 (2:1) Švehla, Nový, Novotný, Mikule, Kruh – Přepeře C 7:3 (3:2) D. Krouza 2, Císař, Tatobity – Studenec B 3:2 (1:1), Kunst 2, Cimbál (pk), Future – Horka 1:4, FKK/L C – Víchová 0:2, Bozkov B – Semily B 4:2.

1. Horka 5 4 0 1 18:7 12
2. Víchová 5 4 0 1 14:6 12
3. Tatobity 5 4 0 1 12:10 12
4. Rovensko B 5 3 1 1 17:11 10
5. Kruh 5 3 0 2 18:13 9
6. Zál. Lhota 5 2 0 2 12:14 6
7. Přepeře C 5 2 0 3 15:21 6
8. Semily B 5 2 0 3 13:17 6