TURNOV PŘEŠEL V POHÁRU PŘES NYMBURK A MÍŘÍ NA ŠTĚCHOVICE

0

*FOTBAL / Neděle 5. srpna na městském fotbalovém stadionu, kde se po likvidaci venkovního schodiště předělává vstupní trakt hlavní budovy, byla vyhrazena předkolu MOL Cupu, v němž se sportovnímu Turnovsku představil divizní celek z Polabí. Ostrý start nového trenéra Jana Flachbarta přinesl výhru, a tím i postup v pohárovém pavouku, kde teď na modrobílé čekají Štěchovice.

* FK Turnov – SK Polaban Nymburk 2:0 (1:0). Branky 33. Horák, 80. Tvrdý, rozhodčí Novotný, ŽK 1:2, diváků 200. Sestava: Špína – Tvrdý, Hauer, Kordík, Beníšek – Havel P., Papoušek (67. Taneček), Benek, Cigánek (82. Syrovátka) – Horák – Houžvička (86. Drahovzal).

Turnov vlétl na soupeře s ohromnou chutí a vytvořil si hned od začátku poměrně stálý tlak. Hosté se tak dostali k ohrožení Špíny pouze sporadicky a vesměs jen při standardních situacích. To na druhé straně pěkně vyděsil Plačka dalekonosným pokusem Papoušek, ale domácí se mohli z vedení radovat až ve 33. minutě, kdy se prosadil kanonýr Horák. Vzápětí servíroval Beníšek lahůdku pro Houžvičku, ale ten měl kopačky nazuty zřejmě obráceně. Své zaváhání mohl napravit záhy, avšak v souboji tělo na tělo s brankářem Nymburka rovněž neuspěl.

Druhý poločas už toho v úmorném vedru tolik k pokoukání nenabídl. Největší šanci v něm spálil mladý Havel, který přeloboval vyběhnuvšího Plačka, ale jeho padáček do sítě nedopadl. Veškeré dohady potom utnul střídající Taneček, který se jako tank probil do šestnáctky soupeře a z jeho důrazu vytěžil výhru potvrzující branku útočný bek Tvrdý. Nymburk, který od debaklu dvakrát zachránila tyč, dopředu příliš nebezpečný nebyl, takže v závěru pohárového duelu s povinným domácím vítězstvím dal nový kouč Turnova šanci i dalším hráčům z lavičky.