SRPNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

Druhý prázdninový měsíc, to je doba, kdy se rozjíždějí fotbalové soutěže. Na Turnovsku se jako nejvyšší soutěž hraje divize a na první zápas nové sezony se budete moci přijít podívat v neděli 11. srpna. Ještě do 18. srpna bude také otevřen plavecký bazén na Výšince, než ho čeká technologická přestávka. V horkých dnech jsou na Turnovsku zásadní koupaliště v okolí (Bělá, Kacanovy, Mladá Boleslav, Jičín…), ale také Jizera v Dolánkách či v Přepeřích na jezu. O tom, jestli bude koupaliště přímo v Turnově v Maškově zahradě, budou zastupitelé definitivně rozhodovat v následujících týdnech.

PLAVECKÝ BAZÉN V TURNOVĚ, V ULICI JANA PALACHA
* Otevírací doba pro veřejnost o letních prázdninách do 18. srpna:
Pondělí: 6.30 – 12.00, 14.00 – 19.00 hodin, aquaerobic od 19.00 hodin
Úterý: 14.00 – 20.00 hodin
Středa: 6.30 – 12.00, 14.00 – 20.00 hodin
Čtvrtek: 14.00 – 20.00 hodin
Pátek: zavřeno
Sobota a neděle: 14.00 – 20.00 hodin
Vstup dětí je možný až od 3 let. Děti do 10 let pouze v doprovodu dospělé osoby. V době od 19. srpna do 8. září bude plavecký bazén uzavřen. Vstupné děti 35 Kč, dospělí 45 Kč, mimo otevírací dobu po telefonické dohodě 800 Kč/hod. Více na www.bazen-turnov.cz

PŘÍRODNÍ AREÁL DOLÁNKY
Přírodní areál v malebném údolí Jizery se začíná postupně utvářet do zajímavého místa, kde lze aktivně trávit volný čas, i když nejde o klasické koupaliště, jaké tu bývalo v minulosti. Předloni zde na dvou místech na levém břehu řeky proběhla stavba tzv. pláží. Jedna je přímo u jezu, druhá v zátočině pod lávkou pro pěší s výhledem na hruborohozecký zámek – náklady na jejich výstavbu byly 4,2 mil. Kč! Horní pláž u jezu je návštěvníky docela využívaná, dolní kvůli malému průtoku vody v horkých dnech je diskutabilní stejně jako hřiště na volejbal, které spíš slouží k venčení domácích mazlíčků… Jinou možnost veřejného venkovního koupání ale Turnov v současné době nemá.
Celá oblast v Dolánkách poblíž Jizery je využívána půjčovnami lodí, outdoorovými společnostmi i individuálními vodáky. Místní komunikaci od Dlaskova statku k Loužku hojně využívají cyklisté (po nové cyklostezce podél řeky můžete zajet až na Malou Skálu), pěší turisté, in-line bruslaři, rekreanti. Město Turnov a nájemce – společnost Sundisk – věnují zvýšenou pozornost především čistotě areálu. Instalováno zde bylo mobilní WC, odpadkové koše, plocha u pláží je pravidelně sekána.

Sobota 3. srpna
* FOTBAL
/ Semilsko – OP: M. Skála – Libštát. Výkop v 17.00 hodin.

Sobota 10. srpna
* FOTBAL
/Semilsko – OS: Tatobity – Semily B. Výkop v 17.00 hodin.

Neděle 11. srpna
* FOTBAL
/ DIVIZE sk. C: FK Pěnčín-Turnov – Železný Brod, Semilsko – OP: Mírová B – Lomnice B (14.00!), OS: Rovensko B – Tatobity. Výkop všech utkání v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Sobota 17. srpna
* FOTBAL
/ KP: Sedmihorky – Mírová, Pěnčín-Turnov B – Bozkov, I. B třída: Jenišovice – Kokonín, Rovensko – Držkov, Semilsko – OP: M. Skála – Stružinec. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Neděle 18. srpna
* FOTBAL
/ Semilsko – OS: Rovensko B – Tatobity. Výkop v 17.00 hodin.

Sobota 24. srpna
* FOTBAL
/ OP: Mírová – Hrádek n. N., Liberecko – III. třída JIH: Pěnčín  – Vesec. Výkop v 17.00 hodin.

Neděle 25. srpna
* FOTBAL
/ DIVIZE sk. B: FK Pěnčín- Turnov – Vysoké Mýto. Výkop v 17.00 hodin.

Sobota 31. srpna
* FOTBAL
/ KP: Sedmihorky – Bozkov, I. B třída: Jenišovice – Ruprechtice, Semilsko – OP: M. Skála – Košťálov B. Výkop všech utkání v 17.00 hodin.

Pátek 30. srpna
Fotbalista a hokejista Petr Šafář, srdcař, který je neodmyslitelně spjatý s TJ Sokol Rovensko pod Troskami, jenž mezi tyčemi strávil podstatnou část svého života, hodlá ukončit svoji bohatou sportovní kariéru.
V pátek 30. srpna se na fotbalovém stadionu v Rovensku pod Troskami uskuteční benefiční utkání výběru Petra Šafáře s fotbalistkami FK Pěnčín-Turnov. Výkop je v 16.00 hodin.

Neděle 1. září
* HÁZENÁ
, muži, 1. kolo Českého poháru: TJ Turnov – Slavia Praha. Sportovní hala ve Skálově ulici, začátek v 18.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.