TURNOV OVLÁDL SVIJANSKOU ARÉNU V LIBERCI

0

LEDNÍ HOKEJ / Březnová středa s datem 13. nebyla pro turnovský hokej nešťastná, naopak! Po dramatickém prvním semifinálovém utkání mohou jít Turnovští do toho pátečního (hraje se od 19.00 hodin na turnovském Zimním stadionu Ludvíka Koška) s jedním bodem v kapse, porvat se o druhý, který už znamená postup do finále! Spolehlivý Dan Kysilka v bráně a bojovný kolektivní výkon vyšperkovaný hattrickem Miškovského, to byly hlavní atributy cenného libereckého vítězství. Opět úžasné fans i s jejich choreem asi nejvíc nadchla Dudova tečka…

* HC Slavoj Liberec – HC Turnov 1931 3:6 (0:1, 2:3, 1:2). Branky 9., 21. a 30. (SN) Miškovský, 38. Zbroj, 44. Vondráček, 59. Duda, rozhodčí Hejl – L. a R. Podrazilovi, vyloučení 9:2, využití 0:1, v oslabení 0:1, diváků 123. Sestava: D. Kysilka – Šuráň, Eichler, Jan Zákoutský, Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský – Jágr, Petr Zákoutský, Maděra – Hloušek, Miškovský, Vondráček – Hanuš, Duda, Hujer – Dvořák.

Turnovští vlétli na soupeře bez respektu a po pěkné akci už v 9. minutě procedil puk přes domácího gólmana Miškovský. Jenomže strážci obou klecí se pak předháněli v kvalitě svých zákroků, takže víc gólů diváci na strašidelném ledě neviděli. Hned v úvodu střední části hry však Turnov využil sem přetáhnutou přesilovku, a po křížné nahrávce Šuráně střelec dne Miškovský z úhlu volejem propálil Jiřího Tomíčka podruhé. Slavoj šel poté také do přesilovky, jenomže v ní mu ujel Miškovský, byl zahákován Vorlem a sám faulovaný s přehledem proměnil nařízené trestné střílení ve svůj čistý hattrick!

Jenomže pak hosté propadli v obranné činnosti a Patočka nekompromisně propálil bezmocného Kysilku. To domácí nakoplo, uzavřeli hosty v jejich třetině na zámek a vzápětí snížili Burkoněm na rozdíl jediné branky. Rozohněný Peřina poté rozpáral bradu Marku Kysilkovi a po pěti minutách mohl jít do sprch. Když už se zdálo, že domácí dlouhé oslabení ustojí, Hujer s Dudou připravili lahůdku pro Zbroje, a ten jí nepohrdnul a pověsil ji přesně do růžku – 2:4! A protože se valná hromada před Kysilkou v poslední minutě této třetiny usnesla, že s dalším gólem Libereckých nesouhlasí, všichni s napětím očekávali třetí díl dramatu.

V tom stále ještě neměl dost Miškovský, ale jeho nájezd ve 44. minutě liberecký brankář ještě vychytal, ovšem na dorážku Vondráčka už přece jenom neměl nárok. To jeho protějšek D. Kysilka zachoval pevné nervy a nedopustil, aby si po brejku domácí připsali branku v oslabení. Do toho Pešek kolenem nevybíravě fauloval Maděru, takže hosté měli výhodu hry pět na tři. Po jejím vypršení Liberec přišel s rychlou kombinační akcí, a se zazvoněním Kysilkovy tyče snížili Kotyzou na 3:5. V poslední šanci Turnova se ve strhujícím závěru ocitnul sám před Tomíčkem Maděra, ale prvně jmenovaný vyšel z tohoto minisouboje vítězně.

Při nepochopitelném vyloučení Miškovského v posledních dvou minutách šli domácí do rizika, odvolali brankáře a hráli v šesti proti čtyřem Turnovským. Jejich obětavost však přinesla i štěstí, a Duda přes ruku poslal získaný puk přes celé kluziště přímo doprostřed opuštěné liberecké branky a gejzíry radosti jak na ledě, tak i v hledišti mohly vytrysknout…

Turnovští udělali rozhodný krok na cestě do finále ligy, který mohou potvrdit v pátek večer!

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.