SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS S EXKLUZIVNÍ POZVÁNKOU NA SOBOTNÍ VOLEJBAL!

0

V pravidelném výsledkovém servisu TvA se podíváme na zápasy házenkářek, hokejistů a volejbalistů. A u těch zůstaneme. Turnovský tým mužů je totiž před závěrečným dvojutkáním, které se uskuteční v sobotu 14. prosince v hale TJ od 10.00 a 14.00 hodin, na vynikajícím 1. místě tabulky. Hostí aktuálně třetí Jablonec nad Nisou, který v loňském roce zvítězil. Už to je zajímavá pozvánka do hlediště. Navíc dres TJ Zikuda Turnov v sobotu premiérově oblékne nejlépe přihrávající hráč mistrovství světa z roku 2010 a mnohonásobný reprezentant České republiky Peter Pláteník! Ten působil postupně v Odolene Vodě, belgickém Noliko Maaseik, hrál v Řecku, Itálii, Turecku a Rusku. Vloni sportovní kariéru ukončil, letos se k ní zase vrátil – posílí tým Turnova! Odskočte si v sobotu z Vánočních trhů do haly podívat se!

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Loko České Budějovice – TJ Turnov 27:27 (13:13).
Poslední utkání podzimní části. Sestava (branky): Kučerová B. – Davidová C. (7), Aissi D. (5), Ševrová L. (4/2), Kohoutová R. (3), Koubková A. (3), Tichá I. (3), Nalezencová J. (1), Šafářová A. (1), Ševrová V.
Vstup do utkání byl na obou stranách nervózní a poznamenaný technickými chybami jak domácích, tak hostujících hráček. Ve 2. minutě se dostaly poprvé do vedení budějovické hráčky, na což „odpověděly“ Turnovanky v 6. minutě a vyrovnaly. V deváté minutě vedly Jihočešky již 5:1, ale do 13. minuty dokázaly turnovské házenkářky stáhnout na jednu branku 5:4. Až do konce prvního poločasu musely házenkářky z Turnova neustále dotahovat, což se dařilo. K překvapení domácích hráček i diváků svítil na ukazateli vyrovnaný poločasový stav 13:13. Škoda, že se turnovským házenkářkám nedařilo v 1. poločase častěji blokovat střely vysoké Jihočešky A. Dolejšové, hráčky se zkušenostmi z nejvyšší házenkářské soutěže WHIL a druhé nejlepší střelkyně 2. ligy (v zápase celkem 9 branek). Lehce se nebránila ani rychlá Z. Hondlíková hrající na pravém křídle (7 branek).
Turnovské házenkářky bojovaly a tak byl vyrovnaný stav také ve 34. minutě, kdy hráčky z Turnova srovnaly na 16:16. Třemi úspěšnými střelami se turnovský celek do 37. minuty dostal do tříbrankového vedení, ale o 3 minuty později bylo opět vyrovnáno 19:19. Gólová přetahovaná trvala po celý druhý poločas. V 56. minutě vedly házenkářky z Českého ráje 27:25 a na spadnutí bylo překvapení 11. kola. Bohužel, s domácími házenkářkami a jejich fanoušky byly proti i rozhodčí, kteří některé obranné zákroky trestaly na obou stranách rozdílně – fauly domácích hráček na/v šestce „odměňovaly“ pouze devítimetrovými hody. Domácím se podařilo vyrovnat až v 59. minutě. Turnovanky si od prvního celku druholigové tabulky přivezly do Turnova zaslouženě jeden bod a po podzimní části soutěže skončily na výborném 4. místě druholigové tabulky!
Trenér turnovských házenkářek Roman Fuchs: „Musím pochválit všechny hráčky, které do Budějovic jely. V koutku duše jsem měl ze zápasu obavy, ale nakonec jsem si uvědomil, že soupeřky asi pochopily, že nejsme ten tým co před rokem a že s námi musí počítat. Některé naše výsledky musí budit respekt. Myslím si, že se Budějovice po celkem slušném náskoku v úvodu (5:1) uspokojily se snadným zápasem. Naše zlepšování jim muselo přidělat vrásky. V obraně se udělalo několik školáckých chyb, které soupeřky trestaly, ale v útoku moje svěřenkyně dokázaly, že mají chuť se prosadit. Dobrý pohyb a individuální uvolňování slavily úspěch. Vyšly nám všechny rychlé útoky, které holky rozjely po zisku míče. Střelecky se prosadila Claudie a Dáša, přidaly se i ostatní – Lucka, Adéla, Romana, Iva. V průběhu utkání se zlepšila obrana, kdy holky včas přerušovaly, pomáhaly si a hlavně ke konci utkání předvedla dobré zákroky Bohula. Nebudu mluvit o výkonu rozhodčích – některá rozhodnutí byla přinejmenším podivná, ale holky zabojovaly a svým výkonem zaskočily i diváky, kteří měli nepříjemné, až nesportovní, připomínky pokud „Budějky“ vyhrávaly. Podzimní část soutěže vyšla nádherně. V holkách se něco probudilo nebo zlomilo a já doufám, že jarní část bude stejně úspěšná. Být u středu tabulky, nebo lépe řečeno v horní polovině, je nádherné, ale zároveň zavazující. Jsem rád, že se mohu vydávat za trenéra turnovského celku. Holky mně udělaly radost.“
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 9. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 4. prosince: HC Lužany – HC Pěnčín/Daliměřice 3:7 (1:2, 1:0, 1:5). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kučera, Kutěj, Kozderka A., Kozderka M. – Lamač M., Sluka, Zahradník,  – Lamač L., Taibr, Lhoták – Škréta Č. I, Odcházel, Škréta J. Branky a nahrávky: 20. Trnka, 22. Trnka, 48. Roba – 7. Zahradník, 11. Sluka (Kučera), 45. Škréta J., 47. Lamač M. (Kutěj), 57. Zahradník (Kučera), 58. Škréta J., 59. Zahradník (Odcházel).
Po první třetině skóre 1:2 a na střely na bránu 1:18, hovoří za vše. Celkem pohodlně jsme si vybudovali dvoubrankové vedení, ale v závěru třetiny náš soupeř, díky přesilové hře snížil. Od tohoto okamžiku se na naše hokejky vkradla nervozita, čehož domácí náležitě využili a na začátku druhé třetiny vyrovnali. Prakticky z ničeho to bylo najednou 2:2. Ve druhé části utkání jsme sice měli výraznou střeleckou převahu, ale naše produktivita byla nulová. Do třetí části hry jsme vstoupili o něco aktivněji a rázem jsme opět vedli o dvě branky. Domácí sice z ojedinělé akce snížili, ale to bylo z jejich strany tento večer vše. My jsme přidali další tři branky a dotáhli důležité utkání do vítězného konce.
Tým z Turnovska je v tabulce na 4. místě.

* 9. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 5. prosince:
HC Mírová – BHK Turnov A 1:8 (1:1, 0:2, 0:5). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Kučera, Šimon, Zákoutský, Hájek – Lamač, Sojka, Řezníček – Sluka, Novotný, Štěp J. – Rössler. Sestava HC Mírová: Dědeček – Hujer, Nejedlý, Kopal, Štryncl, Prokůpek, Roubíček, Lhoták, Cidlinský, Hlůže. Branky: 14. Štryncl – 7. Sojka, 28. Štěp J., 30. Sojka, 39. Hájek, 41. Sojka, 44. Štěp J., 44. Štěp J., 45. Štěp J.
V posledním utkání základní části jsme proti poslednímu týmu tabulky rozhodli až v poslední třetině. Domácí řádně nabuzeni podali asi nejlepší výkon v dosavadním průběhu soutěže. My jsme absolutně rezignovali na obrannou hru a soustředili jsme se jen a pouze na útok, bránit se dnes nikomu prostě nechtělo.
Sklopísek Střeleč – BHK Turnov B 6:2 (1:1, 0:1, 5:0). Sestava BHK Turnov B: Volf – Grůs, Lamač L., Materna – Škréta J., Škréta Č., Koníř K. – Šulc, Koníř V. Sestava Sklopísek Střeleč: Hurei P. – Rozsypal, Šobek V., Daňo T., Stránský, Šobek M., Hanyš, Daňo M., Florián, Daňo P., Hlavatý L., Machačný, Hurei J., Body. Branky: 5. Daňo P., 31. Body, 32. Daňo P., 38. Body, 41. Daňo P., 45. Hurei J. – 11. Šulc (Lamač L.), 24. Koníř V. (Šulc).
19člennou tabulku A tým Turnova vede, B tým je na 16. místě.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 8. kola:
HC Modřišice – HC Sokol Turnov 4:6 (1:1; 2:2; 1:3). Sestavy: Modřišice: Koubus – Knížek, Krouza, M. Vaníček, Karásek – Šálek, R. Holán, Hlůže, L. Holán, Pelda, Hladík, J. Marek, T. Marek, Roubíček. Sokol: Procházka – Živora, Patka, Koťátko, Koucký – J. Dobrý, Schovánek, Hejňák, Šolc, M. Konejl, Herrmann. Střelci: Karásek – 2, Pelda, L. Holán / Herrmann – 2, Hejňák – 2, Maryško, M. Konejl.
HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 3:4 SN (0:1; 1:1; 2:1; 0:1 SN). Sestavy: Performers: Mlejnek – Kopecký, Roubíček, Kopal, Černohouz – Adam, Mazánek, Sýkora, Cidlinský, Janoušek, Dědeček. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Šťastný, Z. Pařízek – M. Lamač, L. Lamač, Sluka, Vinter, Patočka, Šulc. Střelci: Cidlinský, Mazánek, Dědeček / Sluka – 2, Kutěj, M. Lamač (rozhodující SN).
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 8. kole NPL
1. HC Performers Turnov 8 5-0-0-2-1 48:26 17b.
2. HC SDH Hnanice 7 3-3-0-1-0 38:26 16b.
3. HC Sokol Turnov 8 4-1-0-0-3 27:31 14b.
4. HC Všeň Pojizeří 8 3-2-0-0-3 31:28 13b.
5. SDH Troskovice 7 2-0-0-2-3 37:37 8b.
6. HC Modřišice 8 0-0-0-1-7 18:51 1b.

VOLEJBAL
* Oddíl RSD Daliměřice uspořádal 8. prosince 2. ročník volejbalového turnaje „Memoriál Dana Pavlišty“. Turnaj se odehrál v hale TSC Turnov za účasti družstev: Líšný, Sněhov, Daliměřice, Jenišovice, Vlastibořice a Kacanovy. Celkovým vítězem se stalo družstvo z Líšného před Jenišovicemi. Pořádající Daliměřice skončily na 6. místě.
František Zikuda, předseda oddílu RSD Daliměřice, frantisek@zikuda.cz

* II. liga, muži: VSK ISŠTE SOKOLOV – TJ Zikuda TURNOV 1:3, 1:3. Utkání 15. a 16. kola.
1. zápas 1:3 (-24,-23,15,-23). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Vacík, libero Vojta. Střídali: Folprecht, Strnad, Macháč. Trenéři: Šimůnek a Strnad.
Do prvního utkání vstoupili Turnovští po dlouhé cestě dobře a až do poloviny 1. setu si udržovali vedení. Poté však přišlo pár chyb na příjmu a do koncovky šli s vedením domácí. Lépe ji však zvládli turnovští hráči a ujali se vedení. Ve druhém setu byli hosté jednoznačně lepší a vypracovali si až desetibodový náskok, který však prohospodařili a museli opět zabrat v koncovce. Třetí set se turnovským vůbec nepovedl a domácí se dostali do zápasu a ucítili šanci na zvrat. Čtvrtý set byl bojem o každý míč, ale hráči Turnova si vytvořili drobný náskok, který dokázali dotáhnout až do vítězného konce.
2. zápas 1:3 (-15,-24,21,-15).
Do druhého utkání nastoupili hosté s tradiční změnou na nahrávačském postu a s odhodláním získat další tři body. V prvním setu byli jasně lepší a takřka nebylo co řešit. Domácí se však nevzdali a utkání se vrátilo do kolejí prvního zápasu, kdy se rozhodovalo opět v koncovce, kterou pro sebe získal opět Turnov. Třetí set také připomínal ranní utkání, kdy se turnovským hráčům přestalo dařit a domácí snížili na 1:2. Turnovští však dokázali opět přidat a s přehledem tak získali jak 4. set, tak i celé utkání.
V příštím kole přivítáme 14. prosince v posledním letošnímu utkání v souboji o titul půlmistra sousední tým z Jablonce nad Nisou, který má tým prošpikovaný bývalými extraligovými hráči Steffanem, Čermákem, Smolkou a působí zde i kolumbijský hráč tmavé pleti Oldan, což bude pro Turnováky tvrdý oříšek a utkání slibuje jistě atraktivní podívanou.
Tým z Českého ráje je v tabulce před posledním dvojutkání na skvělém 1. místě!