Sbor Jednoty bratrské v Turnově vyhlásil 16. ledna sbírku na pomoc Haiti, k 31. lednu se na účtě shromáždila částka 105 295 Kč. Tímto způsobem chceme poděkovat všem dárcům, kteří sbírku podpořili. Výtěžek sbírky bude zaslán našim americkým přátelům Corriganam a Shelley Clay a Jocelyn MacGregor, kteří přímo v centru hlavního města Haiti Port-au-Prince působí už dva roky prostřednictvím organizace The Apparent Project.
Manželé Clayovi i Jocelyn s námi v minulosti spolupracovali na akcích Service Project Slovakia 2006 a 2007, Jocelyn se dokonce aktivně účastnila The Bouda Service Project Turnov 2008. Před 18 měsíci Jocelyn ochotně sloužila v České republice, dnes máme možnost pomoci my jí, a především obětem nečekané katastrofy. V tomto případě máme jistotu, že peníze se během cesty přes oceán neztratí a dorazí včas na místo určení.
Sbor Jednoty bratrské v Turnově se dlouhodobě zaměřuje na zlepšování kvality života dětí, mládeže a rodin z Turnovska, Semilska a spádové oblasti Českého ráje, zejména prostřednictvím projektu The Bouda, který zahrnuje preventivní přednášky na školách, nízkoprahový klub, dětský den Bouda na ulici, Te Bouda Service project, manželské poradenství, rodinné centrum, anglické konverzace, rodinné pobyty atd.
Petr Boudný, duchovní
Petr Gruber, manažer sboru