SPORTOVNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS: ATLETIKA, CYKLISTIKA, HOKEJ, JUDO A VOLEJBAL

0

V tomto výsledkovém souhrnu se věnujeme mladým atletům AC Syner, úspěšným cyklistům a také judistům – Vladimír Franěk získal bronz na mistrovství republiky mužů! Jsou zde také výsledky posledních přípravných zápasů turnovských hokejistů. Ti porazili Varnsdorf, německý Zittauer Gebirge Jonsdorf a naposledy i Frýdlant, což dává slibné šance v letošní mistrovské sezoně. Turnovští volejbalisté odehráli další dvě kola 1. ligy, v tabulce jsou na 7. místě.

ATLETIKA

STŘÍBRNÁ NEDĚLE
V neděli 4. října se na Městském stadionu Ludvíka Daňka uskutečnilo finále krajského přeboru družstev mladších žáků. Do Turnova dorazilo celkem 8 družstev (Jablonec nad Nisou, Turnov, Liberec, Cvikov, Desná, Česká Lípa, Mladá Boleslav), která spolu soupeřila o titul krajského přeborníka.
Naše děvčata, obhajující stříbro z minulého roku, patřila tedy opět k favoritkám v boji o medaile. Očekávalo se, že o zlato se utkají domácí žákyně s žákyněmi z Liazu Jablonec. Ihned po závodě v chůzi se však do čela dostala děvčata z Jablonce nad Nisou a své vedení nepustila až do poslední disciplíny. Naše holky tento mančaft marně doháněly a nakonec se musely uspokojit se stříbrnou medailí. Celkem posbíraly 131 bodů a na Jablonec nad Nisou tak ztratily propastných 68 bodů. Třetí skončily se ziskem 107 bodů žákyně z České Lípy.
Mnohem vyrovnanější souboj se čekal od mladších žáků. Mezi favority patřili žáci Turnova, Jablonce nad Nisou, Liberce a Mladé Boleslavi. Již od prvních disciplín se do čela vyhoupla právě tato čtyři družstva. Musíme vyzdvihnout především skvěle fungující štafety žáků z Turnova, jejichž tři štafety dominovaly v každém ze tří rozběhů v závodě na 4×60 metrů. Tento skvělý začátek dával našim klukům slibné šance na zisk jednoho z cenných kovů. V průběhu závodu z favorizovaných týmů vypadl ze hry o titul pouze Slovan Liberec a mezi týmy Turnova, Jablonce nad Nisou a Mladé Boleslavi se mělo rozhodnout o vítězi. Ještě ani před poslední disciplínou nebylo jasné, které z těchto družstev zvítězí. Bodový rozdíl mezi prvním a třetím byl pouhých 8 bodů. Závod na 150 metrů však vše rozhodl. Bronzové medaile si odvezli žáci z Jablonce nad Nisou. Turnovští chlapci zůstali o pouhý 1,5 bodu pod nejvyšším stupínkem, na který si nakonec vystoupili žáci Mladé Boleslavi.
Turnovští mladí atleti mohou být po dnešním výkonu velmi spokojeni. Patří jim velký dík za vzornou reprezentaci města Turnova a AC Turnov. Dokázali, že patří mezi nejlepší v celém kraji. Výborně tak zakončili úspěšnou dráhovou sezónu 2015 a můžeme se těšit na jejich zlepšující se výkony v halové sezoně 2016.
Tomáš Krištof, kristof.tomas93@gmail.com

CYKLISTIKA

Výsledková listina turnovských závodníků v ČT AUTHOR CUPU v Josefově Dole, nejmasovějším bikemaratonu sezony, který dokončilo 3 277 účastníků:
* Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov,  50. místo celkově, 8. místo v kat. 40 – 50 let.
* Jan Čapek, AMULET Rohozec, 52. místo celkově,  9. místo v kat. 40 – 50 let.
* Richard Vosyka,  ELEVEN, 173. místo celkově, 2. místo v kat. nad 60 let.
* Jaroslav Vávra SSC Železný Brod 253. místo celkově, 68. místo v kat. 40 – 50 let.
* Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov, 458. místo celkově, 6. místo v kat. nad 60 let.

HOKEJ

HOKEJOVÉ ŠÍLENSTVÍ JIŽ BRZY VYSTOUPÁ KE SVÉMU VRCHOLU
Jestliže nás už jenom pár dní dělí od slavnostního otevření turnovskou sportovní veřejností tolik vytouženého nového zimního stadionu, hokejisté HC Turnov 1931 jsou už v samotném závěru přípravné fáze na mistrovský ročník Krajské ligy mužů Libereckého kraje, která odstartuje v neděli 18. října. Naši se poprvé představí v Lomnici n. P., kde derby začne v 18.00 hodin.
Po vysoké výhře Turnova na ledě Varnsdorfu 1:10 naši hokejisté zdolali v mezinárodní přípravě v neděli 4. 10. i německý Zittauer Gebirge Jonsdorf 3:8 (2:3, 1:1, 0:4), když čtyři branky vsítil Isach a po jedné přidali Lamač, Baran, Maděra a Růzha. Jak vidno z dílčích výsledků jednotlivých třetin, domácí v té poslední odpadli a o mnohém vypovídá rovněž poměr zásahů brankářů 38:37!
V posledním přátelském utkání s TJ Slovan Frýdlant vyhrál o týden později HC Turnov 1931 po vyrovnaném průběhu 1:2 (0:1, 0:0, 1:1). „Prozatím nejkvalitnější soupeř začal od zahajovacího buly diktovat tempo a naši hráči se soustředili na obrannou fázi hry, čemuž odpovídá poměr střel v první třetině hovořící výrazně ve prospěch domácích borců 17 ku 3. Nejlepší výkon v první třetině podal brankář Bažant. Nicméně jedinou branku se podařilo vstřelit Maděrovi po tečované střele obránce Zbroje těsně před koncem třetiny,“ uvedl za HC Ivo Konejl, podle něhož po zbytek utkání hra připomínala šachovou partii. Šest minut před koncem závěrečné třetiny po rychlém úniku Barana parádně vstřelil Jágr druhou branku, ale už o dvě minuty později korigoval výsledek frýdlantský Peřina.
„Byla to velice kvalitní prověrka před prvním mistrovským zápasem. Prvních dvanáct minut zápasu byl Frýdlant lepší, ale postupem času jsme srovnali krok. Hrálo se ve vysokém tempu a jsem rád, že se nám dařilo soupeře přehrávat,“ zhodnotil zápas trenér HC Turnov 1931 Vítězslav Jankových, jenž byl spokojen také s nasazením a bojovností všech hráčů. Ty po lomnické premiéře čeká ve 2. kole výjezd do Varnsdorfu a teprve pak přijde to hlavní!

V rámci slavnostního zahájení provozu zimního stadionu Ludvíka Koška (28. října od 13.45 hod.) bude sehráno přátelské utkání mužstva HC Turnov 1931 proti veteránům reprezentace ČR.
Jejich manažer Pavel Schwarz na tento zápas oznámil následující sestavu – brankáři: Altrichter a Mařík, obránci: František Kaberle ml., Libor Procházka, Milan Chalupa, Bedřich Ščerban, Josef Řezníček, Jaroslav Nedvěd a Miroslav Dvořák, útočníci: Ota Janecký, Martin Hosták, David Pospíšil – Richard Žemlička, Tomáš Kucharčík, Richard Farda – Radek Ťoupal, Václav Král a Filip Turek.

„V realizačním týmu tak je vedle manažera pana Schwarze ještě trenér Jan Gusta Havel, technický vedoucí Milan Nový a kustod Jiří Stejskal. V samotné sestavě jsou olympijští vítězové zastoupeni Liborem Procházkou, jen František Kaberle byl pětkrát mistrem světa, takže se nejen naši kluci, ale i diváci mají opravdu nač těšit, zvlášť když po zápase proběhne autogramiáda těchto hráčů,“ věří v nezapomenutelný zážitek člen vedení HC Petr Soudský.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

JUDO

VLADIMÍR FRANĚK ZÍSKAL BRONZ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY MUŽŮ!!!
n201510151925_sport_171_015_franekO víkendu 3. a 4. října hostily Teplice dvě velké judistické akce. Vynikajícího úspěch se turnovské judo dočkalo v neděli. To v Teplicích odstartovalo Mistrovství České republiky mužů a žen. V reprezentační konkurenci se dokázal prosadit ve váze do 90 kg turnovský odchovanec a člen týmu úřadujícího mistra 1. ligy Vladimír Franěk, který si z Teplic odvezl mistrovský BRONZ!!! V návaznosti na tento úspěch se náš závodník dočkal další pocty v podobě pozvánky na hostování v české extralize, která je nabitá našimi i evropskými reprezentanty.
O den dříve v sobotu se uskutečnilo, pod hlavičkou Memoriálu Václava Prokeše, letošní poslední páté kolo Českého Poháru. Žactvo i dorost tak měly poslední šanci získat body do rankingu a pokusit se tak kvalifikovat na mistrovství republiky.
V mladších žácích se vynikajícím výkonem, i když bez medailové tečky, prezentoval Petr Reiniš. V konkurencí nabité váze dokázal obsadit výborné 7. místo. Do stejné váhy se posunul i David Cerman. Přestože se jednalo teprve o třetí jeho představení v této váhové kategorii, předvedl asi svůj nejpovedenější podzimu a probojoval se až do finále. V něm nakonec podlehl a získal tak skvělou stříbrnou medaili!!!
Únava z dlouhé sezony byla patrna na Lucii Zárybnické, které tento turnaj nevyšel vůbec takticky. Přesto dokázala vybojovat pěkné páté místo.
Starší z dvojčat Zárybnických Julie oproti nedávnému kolu v Brně tentokrát nastoupila sebevědomě a strojovým tempem dokráčela až do finále, kde zápas skončil nerozhodně a výrokem rozhodčího skončilo pro Julii, letos již druhé, finále Českého poháru vynikajícím stříbrem.  
Ve starších žácích se pěkně pral Ondřej Feikl, který ale po prvním vyhraném utkání neprošel opravkami a skončil bez bodu. Vojtěch Linhart bohužel neudržel svoji váhu a váhově náročnějšími soupeři rovněž po jednom vyhraném utkání vypadl bez zisku bodů. Matyáš Židů vypadl v prvním kole a jeho přemožitel ho do opravek nevytáhl.
V kategorii dorostu se tentokrát nedařilo Jakubu Suchardovi, který prohrál v prvním kole a s turnajem se rozloučil.
Za dorosteny nastoupila v turnovských barvách Eliška Riegerová, která ovšem rovněž, po bojovném výkonu, rozloučila s turnajem v prvním kole.
Ve stejné váze startovala i Andrea Prokorátová, jejíž letošní výsledky v Českých Pohárech jsou jako noc a den. V Teplicích sice první zápas prohrála, ale následně prošla opravkami, zvítězila i v souboji o třetí místo a odváží si tak bronz.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz

VOLEJBAL

3. a 4. kolo, 1. liga mužů:

* ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV 3:0 (16,25,21). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Čermák (L – Vojta). Střídali:Novák, Vacík, Šén, Koláčný, Chládek. Trenér Dolejší.
Na první „venkovní“ zápas sezony vyrazili volejbalisté Turnova na palubovku loňského vítěze 1. ligy, rezervního týmu extraligového ČZU Praha. Hosté již mohli počítat s několika uzdravenými hráči, na druhou stranu se ale museli obejít bez tradiční opory Konečného a trenérskou premiéru si odbyl asistent Dolejší. Pražský celek naproti tomu chtěl v prvním domácím utkání odčinit dvě porážky z předešlých venkovních zápasů. Okolnosti tedy slibovali napínavý souboj.
Do prvního setu jednoznačně vstoupili lépe domácí, kteří si velmi brzy vytvořili několikabodový náskok a soupeře k ničemu nepustili. Turnovští jen těžko hledali recept na dobrou obranu Pražanů, a tak první set skončil naprosto jednoznačně ve prospěch domácích. Ve druhém setu se však Turnov zvedl ve všech herních činnostech, dařilo se na servisu i v obraně a domácí již zdaleka tak snadno nebodovali. Hosté si vypracovali náskok 16:12 a již to vypadalo, že duel spěje k vyrovnanému stavu 1:1 na sety. Domácí v čele s hlavní hvězdou Marelem však v koncovce setu zabojovali, dva setboly hostů odvrátili, a tak Turnovští nakonec nadějně rozehraný set ztratili. Ve třetím setu ještě hosté bojovali, ale na v pohodě hrající rezervu ČZU to již nestačilo, a tak Turnov podlehl hladce ve třech setech.

* Volejbal DOMAŽLICE – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-23,-18,-21). Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Bäumelt, Čermák (L – Chládek). Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Vojta. Trenér: Šimůnek.
Druhý den čekala na turnovské hráče dlouhá cesta do západočeských Domažlic, a jelikož se chtěli Turnováci dostat zpět do středu tabulky, potřebovali přivézt nějaké body. Do utkání vstoupili koncentrovaně a od úvodní sady zatlačili nováčka soutěže do defenzívy. Po celou první sadu si udržovali několikabodový náskok, a i když domácí vycítili v závěru šanci a mocně dotahovali, zkušenější hosté 1. set získali. Druhá sada probíhala jako přes kopírák, pouze s tím rozdílem, že turnovští svého soupeře nepustili na dostřel a svůj náskok získaný v úvodu setu neustále navyšovali, čímž se dostali do vedení 2:0. Domácí však neskládali zbraně a v úvodu 3. setu zvýšili bojovnost, čímž se poprvé v utkání dostali do vedení 5:3. To bylo však také naposledy, kdy domažličtí vedli. Od této chvíle zase třímali otěže utkání v rukou hráči Turnova, a i když v závěru povolili domácím korigovat až sedmibodovou ztrátu, o vítězi utkání již nebylo pochyb. Turnováci si tak přibalili na cestu 3 body a v tabulce se posunuli na průběžné 7. místo.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz
  
V příštím kole přivítají Turnovští po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 23. 10. aktuálního lídra soutěže a záložní tým extraligového družstva Brno B (19.30 hod.) a v sobotu 24. 10. ještě nedávného účastníka extraligy ze Starého Města (16.00 hod.).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.