SPORTOVNÍ SERVIS: FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ A JUDO

0

Netradičně náš přehled začínáme od konce – pozvánkami na opravdový svátek volejbalu. Turnovští volejbalisté porazili v play-off tým Brna a postoupili mezi čtyři nejlepší celky 1. ligy. Už dva domácí zápasy s Brnem znamenaly velký svátek volejbalu v Turnově, nyní se k nám tento svátek nejméně jedním utkáním vrátí. V pátek 27. února přijďte fandit a doufejme, že zápasů uvidíme víc! V našem přehledu se také věnujeme futsalu, házené, hokeji a judu.

VOLEJBAL

* Semifinále play-off 1. ligy mužů – termíny a časy zápasů:
20. 2. – 19.00 ČZU Praha B – TJ Zikuda Turnov (1. zápas)
21. 2. – 14.00 ČZU Praha B – TJ Zikuda Turnov (2. zápas)
27. 2. – 19.30 TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B (3. zápas)
28. 2. – 14:00 TJ Zikuda Turnov – ČZU Praha B (případný 4. zápas)
7. 3. – 14.00 ČZU Praha B – TJ Zikuda Turnov (případný 5. zápas)
Hraje se na 3 vítězná utkání.

FUTSAL

* II. liga: Dalmach Turnov – Combix Ústí n. L. 6:4 (4:2). Sestava: Koubus – Krejčík, Vítek, Šteffan, Pařízek, Mencl, Šulc, Petřík, Kratochvíl, Kroupa, Pekař, Bangha. Branky: Krejčík 2x, Petřík 2x, Pekař, Šulc. Ústí nezačalo utkání vůbec špatně a Koubus musel na začátku utkání vytáhnout hned dva jisté zákroky. Z první vážnější akce před brankou hostů trefil Petřík po asistenci Vítka Dalmachu vedení. Poté si v 7. minutě narazil Krejčík míč se Šulcem a prvně jmenovaný zvýšil na 2:0. V téže minutě trefuje Krok tyč domácí branky a o chvíli později již stejný hráč snižuje – 2:1. Ve 12. minutě našel Kratochvíl před brankou osamoceného Petříka, který jen uklidil míč do prázdné branky – 3:1. Dvě minuty před koncem se šikovně uvolnil hostující Stach a překonal brankáře Koubuse – 3:2. V poslední minutě se ale ještě radovali domácí, když si odražený míč našel Krejčík a prostřelil brankáře Ústí – 4:2.
Druhý poločas nezačal pro Dalmach šťastně. Hned v první minutě se dostalo Ústí do přečíslení a Krok snížil na 4:3. Turnov opět odolal náporu hostů a Šulc po asistenci Pekaře dostal domácí opět do vedení o dvě branky – 5:3. Ve 34. minutě vybojoval míč Krejčík, který následně nabídl Pekařovi a ten si se svojí pozicí před brankářem dokázal poradit – 6:3. O chvíli později Ústí dokázalo ze sporné situace snížit na konečných 6:4 Betyárem.
„Z první ligy to vypadá na pád Mělníku a nejspíš Kladna či Slavie, tudíž z naší soutěže by měli padat čtyři týmy. Věřím, že nám k udržení bude z posledních pěti utkání stačit jedna výhra, ale kdo ví…,“ uvádí za tým Aleš Krejčík.

* II. liga: Boca Chotěboř – Dalmach Turnov 3:5 (1:3). Sestava: Koubus – Krejčík, Kratochvíl, Pařízek, Štefan, Hurt V., Pekař, Šulc, Mencl. Branky: Krejčík, Kratochvíl, Pekař, Mencl, Šulc.

HÁZENÁ

Turnovský házenkářský tým žen hraje v sezoně 2014/2015 druholigovou soutěž. Po odehrané podzimní části soutěže tohoto ročníku dosáhl celek turnovských házenkářek historického úspěchu – v tabulce je na výborném 2. místě! Družstvo získalo 17 bodů za osm vyhraných zápasů, jednu remízu (Bělá p. B.) a jednu prohru s týmem z Plzně, který ještě loni hrál vyšší soutěž (1. ligu). Úspěch je to nečekaný a jak jsme již zmínili, v historii turnovské házené největší z dosavadního fungování ženské házené v Turnově. Ani se nechce věřit, že takovéhoto úspěchu dosáhl tým, který se do sportovní haly odpovídajících rozměrů dostane pouze jednou týdně a ještě musí své tréninky přizpůsobovat potřebám jiného družstva… Úspěch je pro všechny turnovské aktérky cenný i proto, že v týmu jsou turnovské odchovankyně, pro které je hra velikým koníčkem a srdeční záležitostí.
Turnovanky hrají v nezměněné sestavě již čtvrtým rokem. Velkým přínosem pro tým byl návrat další odchovankyně, která se začátkem roku 2014 po herní odmlce vrátila mezi brankářské tyče. Bohužel ji však neustále trápí zdravotní problémy. I když je mezi hráčkami dost veliký věkový rozdíl – hraje zde nejstarší druholigová brankářka (57 let), do zápasů nastupuje dcera s matkou – zdá se, že je v týmu pohoda a hráčky se vzájemně dobře doplňují. Nicméně tým by se dalšímu omlazení zcela jistě nebránil. Je potřeba pracovat s mládeží a spoléhat na to, že se najdou další odchovankyně, které budou chtít hájit turnovské barvy. Druholigové házenkářky si většinu nákladů na svoji činnost hradí samy, a tak „nákup posil“ nepřipadá v úvahu. Najdou se ale i sponzoři, kteří házenou v Turnově podporují. V té letošní sezoně je to firma Vodohospodářského stavitelství ZIKUDA, firma WASSA, zámečnictví Otakara Knébla OLKNE a Pekárna MIKULA. Těmto sponzorům patří velké díky!
I přes dobře rozjetou sezónu zůstávají turnovské házenkářky se svými cíli na zemi. Vzhledem k již zmíněným tréninkovým možnostem si uvědomují, že to v druhé půli soutěže nebudou mít jednoduché. Snad se nepřestane herně dařit a snad se jim budou vyhýbat další zranění. Pro turnovský tým bude úspěšné umístění do 5. místa. Trenéry družstva žen jsou Roman Fuchs a Robert Havlín.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

201502191821_sport_47_015_hazena

Kdy můžete přijít házenkářky do sportovní haly ve Skálově ulici povzbudit?
28. 2. 2015 – 18.00 hod. TJ Turnov – Astra Praha
21. 3. 2015 – 15.00 hod. TJ Turnov – DHC SVŠ Plzeň A
28. 3. 2015 – 16:00 hod. TJ Turnov – ČZ HBC Strakonice
11. 4. 2015 – 16.00 hod. TJ Turnov – Sokol Vršovice B
3. 5. 2015 – 16.00 hod. TJ Turnov – HC Milevsko

MINIŽAČKY NA SLAVII
Je neděle 8. února a týmy minižaček vyrážejí na další svůj soutěžní turnaj do Prahy na Slavii. Dopoledne se na palubovce představil tým A (není to označení výkonnostní) tvořený hráčkami Barčou Adamovou, Barčou Andělovou, Barčou Hornovou, Kačkou Landeckou, Kačkou Kramárovou, Barčou Honzákovou, Aničkou Víškovou, Adélou Plívovou, Martinou Žmolilovou a hráčem Janem Víškem. Utkali se se soupeři ze Sokola Kobylis B, Slavie Praha B, Sokola Vršovic B Astry A (za toto družstvo bohužel nastoupili i hráči a hráčky spadající do kategorie mladších žáků a žákyň – žádní začátečníci).  Na družstvu byla vidět delší herní pauza, chyběla přesná přihrávka, zapomínalo se na bránění.
n201502191822_sport_48_015_hazenaOdpoledne nastoupil tým B, ve kterém si zahrála děvčata z přípravky Markétka Planíková a Barunka Bernardová, které doplnily Karolína Srnová, Adéla Plívová, Kačka Kramárová, Barča Honzáková, Barča Adamová a Anna Víšková. Poslední dvě jmenované si vyzkoušely převážně post brankářky a nevedly si nijak špatně. Na některých hráčkách bylo vidět dopolední rozehrání a jejich hra odpoledne vypadala daleko lépe. Za pochvalu stojí výkon obou nejmladších hráček Barborky a Markétky, která oslavila i svůj první soutěžní gól.
Veškerá dopolední utkání řídili i trenéři extraligových házenkářek Slavie a odpoledne se na děvčata přišly podívat i hráčky z extraligové Slavie, které se po ukončení turnaje připravovaly na zápas proti družstvu ze Slovenska Duslo Šaly. Pro děvčata naprosto nevšední zážitek okořeněný společnou fotografií.

Výsledky:
* Turnov A – Sokol Kobylisy B 14:7, – DHC Slavia „B“ 13:17, – Sokol Vršovice B 12:7, – Astra A 4:12.
Sestava a góly: J. Víšek (17), A. Víšková (8), K. Landecká (6), B. Adamová (4), K. Kramárová (3), B. Andělová (3), A. Plívová (2), B. Hornová, B. Honzáková, M. Žmolilová
*
Turnov B – Sokol Kobylisy 7:5, – Astra 2:4, – Slavia Praha 7:10, Dukla 6 (chlapci) 9:10.
Sestava: A. Víšková a K. Kramárová po 6, B. Honzáková 5, B. Adamova a A. Plívová po 3, M. Planíková a K. Srnová po 1, B. Bernardová
Lenka Víšková, Viskova33@seznam.cz

NÁBOR! I nadále se mohou hlásit děvčata narozená v letech 2004 – 2008 každé úterý od 17.00 do 18.00 hodin v ZŠ v ulici 28. října nebo napsat na e-mail: Viskova33@seznam.cz

HOKEJ

* Black Porter Panthers Jonsdorf – BHK Turnov 3:7 (1:2, 1:5, 1:0) – přátelské utkání odehrané v Německu 14. února.
Sestava BHK Turnov: Kašpar – Mikule, Šimon, Dlouhý, Zákoutský – Drapák, Dušička, Štěp J. – Hanzelín, Chobot, Řezníček – Lamač M., Hájek, Sluka. Branky: 2. Reinelt, 29. Hanisch, 59. Bartsch N. – 3. Dušička, 14. Chobot (Řezníček), 23. Štěp J., 26. Dušička, 32. Dušička (Štěp J.), 33. Řezníček, 35. Štěp J. (Šimon).
n201502191820_sport_46_015_hokejDruhé utkání tohoto ročníku hrané v lužickém Jonsdorfu vyznělo lépe pro turnovské hráče, kteří hnáni touhou po odvetě za listopadovou prohru 3:2 v prodloužení měli dostatečnou motivaci přivést vítězství a ukázat, že se nezaleknou silného soupeře. Utkání se hrálo před skvěle obsazenou arénou, cestu na stadion našlo podle oficiálního zápisu asi 300 lidí, z toho 20 fanoušků turnovského celku, za což jim patří velké díky.
Utkání mělo hned od začátku poměrně velké tempo diktované herním stylem domácích, kteří hned v 1. minutě otevřeli skóre. Naštěstí naši hráči odpověděli během chvilky a hostující Dušička vyrovnal a v průběhu první třetiny stačil zvýšit v náš prospěch Chobot. Naši hráči se poměrně rychle dostali do tempa a přestože soupeř hrál velice zarputile a odvážně, ve druhé třetině mu v 10 lidech došly síly. Naši hráči toho využili a ve druhém dějství si vytvořili náskok pěti branek, který domácí hráči nemohli srovnat a tak bylo o výsledku rozhodnuto.
Třetí třetina pro naše hráče nic neřešila a stáli před jediným úkolem: Udržet si náskok a zbytečně neotevírat hru. To se jim podařilo a hráli typický český hokej plný přihrávek a kombinací.
Naši borci tak odvážejí cennou výhru z lužického ledu. V této chvíli se už jen můžeme těšit na další utkání hraná v příští sezoně v Turnově na nově otevřeném zimním stadionu, kam našeho soupeře budeme moci pozvat po 15 letech vzájemných konfrontací.

* 1. kolo skupiny o titul Lomnické hokejové ligy: Sklopísek Střeleč – BHK Turnov A 0:7 (0:2, 0:2, 0:3). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Sluka, Sojka, Štěp J. – Hanzelín, Chobot, Drapák – Hájek, Dušička, Štěp J. Branky: 6. Hájek, 13. Sojka, 19. Chobot, 30. Hanzelín, 33. Chobot, 40. Drapák, 41. Štěp J. Tímto zápasem pro nás začala nadstavba, kterou hraje nakonec pouze sedm nejlepších týmů současného ročníku (Sokol Rovensko a Kaspo se účasti vzdali a budou raději hrát skupinu o umístění).

* 1. kolo skupiny o umístění Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov B – HC Jilemnice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Sestava BHK Turnov „B“: Volf – Plíšek, Patka – Koníř K., Taibr, Koníř V. – Hellinger, Doležal, Konejl I. Branky: 26. Taibr (Koníř V.) – 11. Švéda, 33. Kolda, 39. Švéda. Smolné utkání, do kterého jsme nastoupili v pouhých osmi lidech plus brankář, dokončili jsme ho v sedmi a z toho tři hráči byli zranění.
Připravil: Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

Zápasy 17. kola

* SDH Troskovice – HC SDH Hnanice 4:5 (1:2, 0:2, 3:1). Střelci: Sehnoutek – 2, Novotný, Stránský / L. Malý – 2, J. Malý – 2, Stuchlík. Troskovice: Louma – Srb, Těhník, Novotný – Semecký, Stránský, Lukáš Dubravský, Truneček, Sehnoutek, Zajíc. Hnanice: Kašpar – Hájek, Bubák, Buriánek – J. Malý, D. Malý, L. Malý, Stuchlík, Buchar, Šourek.
* HC Sokol Turnov – HC Modřišice 6:0 (2:0, 3:0, 1:0). Střelci: Augsten – 2, Rezler, M. Konejl, Krotil, Kočí / -. Sokol: Procházka – Augsten, Lauko, Patka, Schwarzkopf – Krouza, Herrmann, M. Konejl, Šolc, Fajta, Krotil, Kočí, Rezler. Modřišice: Koubus – Knížek, Krouza, Pelda, Hladík – Pecka, R. Holán, Hlůže, Jiránek, T. Marek, J. Marek, Chmurčiak, Zavadil.
* HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 1:8 (0:0, 0:5, 1:3). Střelci: M. Lamač / Roubíček – 2, Hujer – 2, Mazánek, Adam, P. Janoušek, Cidlinský. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – Kučera, Kutěj, J. Pařízek, Pitel – M. Lamač, Koťátko, Vinter, Šťastný, Z. Pařízek, Taibr. Performers: Mlejnek – Kopal, Černohouz, Hujer, Roubíček – Mazánek, Janoušek, Jan Lhoták ml., Adam, Kolomazník, Cidlinský.

DÁMSKÁ JÍZDA TURNOVSKÉHO JUDA NA GRAND PRIX OSTRAVA 2015
O víkendu 14. a 15. února hostila Ostrava první ze série závodů Českého poháru, tedy závodů, na kterých se jako jediných rozdělují body do rankingu pro start na podzimním mistrovství republiky.
O bodovaná umístění se tentokrát postaraly pouze naše dívky. Nejlepšího výsledku dosáhla Andrea Prokorátová, která se v kategorii dorostu probojovala ve své váze až do finále a nakonec získala skvělé STŘÍBRO!!!
Přechod do vyšší věkové kategorie výborně zvládla Klára Volfová a svým výkonem naznačila, že se ani ve starších žákyních neztratí. V prvním kole sice prohrála s pozdější finalistkou, ale potom bez obtíží zvládla sérii několika zápasů a odvezla si BRONZ!!!
Svoji první medaili z Českého poháru si odvezla i Lucie Zárybnická, pro niž je to zhodnocením obrovské snahy a píle, kterou věnovala přípravě. Po velmi kvalitním výkonu vybojovala v kategorii mladších žákyň BRONZ!!!
Na stupně vítězů tentokrát nedosáhla starší z dvojčat Zárybnických Julie, ovšem i čtvrté místo je na těchto závodech velkým úspěchem. Poslední, kdo dokázal v Ostravě bodovat, byla Aneta Ječná, když skončila na sedmém místě v kategorii dorostu.
Celkově jsme tedy posbírali tři cenné kovy a další dvě bodovaná místa a naše ostravská mise tak patří k těm nejúspěšnějším výsledkům poslední doby.