ODKOUKÁNO ODJINUD: MĚSTO SEMILY VYDALO PUTOVÁNÍ „KŘÍŽEM KRÁŽEM“

0

Společně s vydáním březnového čísla Semilských novin připravilo město Semily přílohou pro čtenáře periodika – barevnou informační brožuru „KŘÍŽEM KRÁŽEM“. Brožurka je jednoduchým návodem, jak se „křížem krážem“ dostat z jednoho konce města na ten druhý s využitím stávajících autobusových linek.

„Zvažovali jsme možnosti, jak zjednodušit občanům cestování ve městě. Zavedení městské hromadné dopravy v době ekonomické stagnace by bylo pro město drahým řešením. Navíc jsme při mapování zastávek došli k těžko uvěřitelným 27 zastávkám na území Semil. Ty jsou běžně využívány a obsluhovány právě autobusy společnosti BusLine, které městem křižují na svých pravidelných linkách. Proč tedy nevyužít toho, co již funguje? Brožuru jsme zároveň doplnili o schematickou mapu (ZDE) tras a zastávek, jež usnadní občanům orientaci při vyhledávání optimálních spojů,“ sdělila Lena Mlejnková, místostarostka města.

n201203060947_zap_77_2012_semilyPři přípravě brožury město oslovilo největšího místního dopravce, spol. BusLine, a.s., který připravil podklady ve formě výňatků z jízdních řádů a spolupodílel se ze dvou třetin na financování vydání přehledu. Díky této spolupráci bude možné materiál aktualizovat vždy v závislosti na změnách oficiálních jízdních řádů autobusových linek.

Co myslíte, nehodilo by se něco podobného i v Turnově? Zde sice částečně městská doprava funguje, nicméně je tu spousta příměstských linek, které lze využít právě jako náhradu kompletní městské hromadné dopravy. Mít na jednom místě soustředěny třeba všechny linky od nádraží k nemocnici, nebo z Daliměřic do centra města, to by stálo za úvahu… Ne? Třeba by to byl pro některé občany i pádný důvod, jak při cestě do centra použít jiný dopravní prostředek než svoje auto.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.