SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ZÁRYBNICKÁ VEZE MEDAILI Z RUSKA, NPL, VOLEJBAL ŽEN

0

Reprezentantka turnovského juda a České republiky Julie Zárybnická má z dalšího podniku dorostenecké Evropské tour v Rusku bronzovou medaili! Máme také konečnou tabulku hokejové Nejvyšší pojizerské ligy. Trenér turnovského volejbalového týmu žen hodnotí právě skončenou sezonu.

JUDO

Julie Zárybnická bronzová na EOC v Rusku
Neskutečné se stalo skutkem, Julie Zárybnická veze z podniku dorostenecké Evropské tour v bronzovou medaili! Julie dokázala celkem zvítězit ve čtyřech utkáních, své soupeřky předčila naprosto přesvědčivě. Dokázala je dostat pod tlak svoji aktivitou a v rozhodujících chvílích dobře bodovat. Škoda drobného zaváhání ve čtvrtfinálovém utkání, které ji stálo lepší umístění. Tímto výsledkem se Julie kvalifikovala na mistrovství Evropy, které se uskuteční na přelomu června a července v Sarajevu. Na turnaji startovala také Lucie Zárybnická, která nedokázala porazit svoji první soupeřku, a turnaj pro ni skočil. Tento výsledek je v novodobých dějinách turnovského oddílu naprosto fantastický.
Jakub Mareš, jakubmares1@gmail.com

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA
HOKEJ/ Dlužíme ještě konečnou tabulku ročníku 2017/2018; hasičům z Hnanic gratulujeme! -kv-

1. HC SDH Hnanice 21 20-0-1 228:43 40
2. TJ Sokol Turnov 21 16-3-2 229:67 35
3. HC Performers Turnov 21 13-1-7 179:84 27
4. HC Modřišice 21 11-2-8 131:133 24
5. HC Všeň Pojizeří 21 10-1-10 139:110 21
6. Black Hawks 21 4-2-15 90:189 10
7. SDH Troskovice 21 2-2-17 59:196 6
8. HC Raptoři Turnov 21 2-1-18 42:274 5

VOLEJBAL – ŽENY
Úspěšné zakončení sezony žen a vyhlídky do budoucna

Družstvo žen sehrálo o víkendu poslední dvojutkání letošní sezony krajského přeboru I. třídy. Turnovské ženy nastoupily do zápasů proti Novému Boru s jasným cílem – uhrát všech šest bodů. Tento výsledek by jim zajistil konečnou třetí příčku. Po velmi dramatickém průběhu prvního zápasu – a zejména pak koncovce čtvrtého setu – vyhrály 3:1. To nám dodalo potřebnou energii do druhého zápasu a byla z toho jednoznačná výhra 3:0, která odstartovala bouřlivou oslavu bronzové medaile.
Podívám-li se na tuto a minulou sezonu jako trenér, tak musím před hráčkami smeknout, kolik práce za tuto dobu udělaly a jak moc se zlepšily. Naše konečná bilance v sezoně 2017/2018 je výrazně pozitivní – 21 výher a 11 porážek. V celé soutěži byl pouze jeden tým (Sokol Mnichovo Hradiště), který nás porazil ve všech čtyřek utkáních. Dvě družstva (Lokomotiva Liberec a Jablonex Jablonec nad Nisou) nás porazila třikrát, jednu výhru braly turnovské ženy. Bižuterii Jablonec porazily třikrát, jednou to dopadlo opačně. U všech ostatních týmů – Sokol Železný Brod, Jiskra Nový Bor, Slovan Varnsdorf a Tesla Stráž nad Nisou – byl výsledek jednoznačný, a sice čtyři výhry pro Turnov!
Naše hra, když se nám dařilo, měla poměrně vysokou sportovní úroveň. Někdy ale hráčky nedokázaly udržet koncentraci, selhaly, a ztratily cenné body. Těchto momentů ale bylo daleko méně než v předchozích sezonách a naopak k naší radosti přibývalo těch momentů, kde jsme se všichni semkli a dokázali uhrát a vyhrát už téměř nemožné!
Dalším výrazným krokem bylo občasné začleňování mladých nadějných hráček z řad juniorek. S nimi se pro příští sezonu spojíme a pokusíme se vybudovat silný ženský tým, který by se stal velmi výrazným týmem našeho oddílu. Náš volejbalový oddíl má totiž v této chvíli v mládežnických družstvech absolutně dominantní dívčí složku. Ta se začíná v kraji už poměrně výrazně prosazovat. Kadetky svou věkovou kategorii letos vyhrály, mladší žákyně skončily druhé.
Abychom našim mladým hráčkám dali tu správnou motivaci, nastavili jim nové sportovní cíle a sny, tak bychom rádi pracovali na posilování turnovského ženského volejbalu a v blízké budoucnosti udělali další krok a získali do Turnova vyšší soutěž a porovnali naši výkonnost na vyšší úrovni. Náš ženský tým maká, lepší se, tak nám prosím držte palce!
Pavel Starý, trenér, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.