ZÁSADNÍ ZMĚNY VE VEDENÍ SEMIL, KATALYZÁTOREM BYL STAV V NEMOCNICI

0

Změny ve vedení města Semily přineslo v pořadí třetí zasedání zastupitelstva města, které se uskutečnilo 25. března. V úvodu zasedání vystoupil bývalý starosta Jan Farský, jenž vyzval zastupitele k hlasování o odvolání starostky Věry Blažkové, 1. místostarosty Františka Mojžíše a dosavadních členů Rady města Semily. Důvodem podle jeho slov byla nedůvěra ve schopnosti dosavadního vedení města zvrátit dramatický vývoj situace v Nemocnici s poliklinikou v Semilech, která v posledních měsících bojuje o svoji záchranu.

Jan Farský: „Situace v městské nemocnici po čtyřech měsících fungování předešlého vedení města došla do stadia, kdy hrozí její výrazné omezení až zavření. Důvěra ve schopnosti vedení města a nemocnice jí pomoci se blíží nule.“ Jako jedinou šanci, jak se ještě pokusit zachránit nemocnici, která je významným poskytovatelem zdravotní péče v regionu, a která je zároveň největším zaměstnavatelem v Semilech, nalezla nadpoloviční většina zastupitelstva v okamžité změně vedení města.

Při následném hlasování jeho návrh podpořilo 11 z 21 zastupitelů. Vzápětí proběhla volba nového starosty, 1. místostarosty a dalších členů Rady města Semily. Starostkou města Semily se s podporou nadpoloviční většiny zastupitelů stala Lena Mlejnková (Volba pro Semily), pozici 1. místostarosty bude jako neuvolněný vykonávat Ing. Tomáš Sábl (Volba pro Semily), 2. místostarostou zůstává Vladimír Šimek (ČSSD). Radu města doplní Mgr. Jan Farský (Volba pro Semily). Stranám bývalé koalice byla nabídnuta tři místa v Radě, ale všechna uskupení v současnosti odmítla. Dle slov starostky Leny Mlejnkové tato nabídka i nadále trvá. Vzhledem ke skutečnosti, že Rada města musí být minimálně pětičlenná, byl pro potřebu usnášeníschopnosti Rady doplněn Jaroslav Mazánek (Volba pro Semily).

Lena Mlejnková: „Nemocnice v Semilech je pro nás absolutní prioritou. Město jako její zřizovatel stojí za svou nemocnicí a my budeme okamžitě podnikat konkrétní kroky. Mimořádná Rada města včera odvolala Ing. Tomáše Slámu z funkce ředitele a jmenovala na dobu určitou do konce roku Ing. Alenu Kuželovou, MBA. Již dnes se uskutečnilo setkání se zaměstnanci nemocnice, kde jsem všem zaměstnancům poděkovala za jejich práci pro nemocnici a pacienty a zároveň jsem je požádala o podporu.“

(Zdroj: Renata Coufalová, tisková mluvčí města, coufalova@mu.semily.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.