SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BOX, HÁZENÁ, FUTSAL, HOKEJ A ŠACHY

0

V dnešním sportovním ohlédnutí se nejdříve podíváme k oddílu boxu, který vznikl sice nedávno, ale velmi rozvířil vody zájmu mladých Turnovanů. Následuje házená – turnovské ženy v druhé lize stoupají tabulkou, aktuálně jsou na 3. místě. Futsalisté FC Dalmach na domácí palubovce rozdrtili Litoměřice; máme výsledky již pátých kol lomnické a jičínské hokejové ligy. Extraligoví šachisté Turnova vstoupili do nového ročníku vítězně…

BOX
Mladým boxerským nadějím místního oddílu se daří. Osmiletý Tomáš Bárta zvítězil v odvetném utkání s boxerem Šrámkem z Mladé Boleslavi a tentokrát přesvědčivě – vzdáním se soupeře ve druhém kole. Podle nových pravidel Technickým K.O. ve 2. kole. Poděkování patří hlavně Pavlovi Jurkovičovi, který se několikrát měsíčně stará o přípravu těch nejmenších boxerů v turnovském oddíle a s Tomášem v poslední době udělal veliký kus práce.
Jan Bartoš, oddíl boxu TJ Turnov, bartos.h74@centrum.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Turnov – TJ Lokomotiva Cheb 24:16 (12:10), hráno 2. listopadu. Sestava (branky):
B. Kučerová – L. Ševrová (6/1), D. Aissi (5), A. Koubková (4), R. Kohoutová (3), C. Davidová (2), P. Bártová (1), J. Nalezencová (1), A. Šafářová (1), I. Tichá (1), M. Poláková, V. Ševrová, L. Víšková.
Vzhledem k tomu, že byl celek z Chebu na prvním místě tabulky a z pěti odehraných utkání měl čtyři výhry a jednu prohru, honily se v hlavách některých turnovských hráček obavy, zda budou na vedoucí celek stačit. Hostující házenkářky se ve 2. minutě dostaly do vedení a jedno až dvoubrankový náskok si udržovaly až do 26. minuty. Ve 27. minutě Turnovačky vyrovnaly (10:10) a do konce prvního poločasu navýšily své vedení o dvě branky.
Také vstup do druhé půle utkání se neobešel bez obav, aby nedošlo k tradiční „útlumové desetiminutovce“. Opak se stal ale pravdou – do 37. minuty dokázaly domácí házenkářky gólově odskočit na rozdíl šesti branek. Hráčky z Turnova se herně uklidnily a do konce zápasu ještě svůj náskok nepatrně navýšily.
Turnovské hráčky předvedly přítomným divákům kolektivní výkon a bojovnost, za kterou sklidily po utkání potlesk. Do útoků Turnovačky vycházely z dobře zajištěné obrany, kdy v postupných útocích soupeřek dokázaly včas přistupovat a přerušovat. Dařilo se jim také získat míč a posílat rychlé spoluhráčky do trháku. Hráčky na postu křídel úspěšně rozbíhaly „lajny“ a „roztahovaly“ obranu soupeřek tak, aby měly možnost proskočit spojky. Fungovala a několikrát vyšla i spolupráce spojek s pivotkami. Dobré zákroky předvedla i chytající B. Kučerová. Škoda, že domácí obdržely několik laciných gólů, když se špatně vracely do obrany, soupeřky rychle rozehrály a domácí se špatně zorientovaly.
Trenér domácího celku – Roman Fuchs uzavřel své hodnocení utkání: „Děkuji všem za předvedený výkon. Dojalo mě to a byl jsem na všechny hráčky pyšný, že se dokázaly všechny rvát až do konce za dobrý výsledek.“
K dalšímu utkání zajíždí turnovské družstvo žen v neděli – 10. 11. na půdu pražských Kobylis, kde se utkají od 13.00 hod. s hráčskou zálohou prvoligového týmu.
* II. liga, ženy: TJ Turnov – Slavoj Tachov 23:23 (11:9), hráno v sobotu 12. října. Sestava (branky): Kučerová B. – Kohoutová R. (6), Aissi D. (4), Ševrová L. (4/1), Koubková A. (3), Bártová P. (2), Davidová C. (1), Šafářová A. (1), Tichá I. (1), Vališová A. (1), Gahlerová Š., Víšková L.
Ve 12členné tabulce je tým z Turnova na pěkném 3. místě.

* Muži – Inter REG liga: TJ Turnov – Loko Česká Lípa 17:17 (8:9), hráno 2. listopadu. Sestava (branky): Donát L., Krhoun Š. – Holubka R. (4/1), Möller J. (4/1), Netušil M. (2), Rieger M. (2), Holubka J. (1), Ouvín M. (1), Ouvín P. (1), Soukup J. (1), Třešňák P. (1), Bakeš M., Kulich O., Kulich P.
Utkání bylo po celou dobu hodně herně i brankově vyrovnané, i když domácí hráči téměř po celý zápas dotahovali vedení hostujícího celku. Turnovským házenkářům se nepodařilo proměnit několik vyložených příležitostí a tak za remízu získali alespoň jeden bod.
V 7členné tabulce je turnovský tým na 4. místě.

* Starší žákyně: 4. turnaj Přeboru Prahy. V neděli 3. listopadu se družstvo starších žákyň zúčastnilo čtvrtého turnaje Přeboru Prahy, jehož pořadatelem byl pardubický oddíl. Na turnaj odcestovaly 4 mladší a 6 starších žákyň, které změřily síly se soupeřkami z pardubického družstva A, z Kutné Hory, z pražské Astry a z pardubického družstva B. Střelecky nejúspěšnější z nich na tomto turnaji byla Brožová T. (19/1), úspěšné byly i Palounková Ž. (13/2) a Víšková V. (13/1), gólově přispěla i Nosková L. (8), Berndtová E. (2), Hrancová A. (2), Christovová A. (1), Krupařová J. (1/1), Rozkovcová A. (1/1) .
Výsledky: TJ Turnov – DHK Pardubice A 11:23, (5:11), Sparta Kutná Hora 7:13 (4:6), Astra Praha 13:14 (6:8), DHK Pardubice B 22:12 (15:6).
V pořadí 5. turnaj Přeboru Prahy bude pořádat turnovský oddíl 24. listopadu a zúčastnit by se ho měla družstva: Astra Praha, DHC Slavia Praha, DHK Pardubice B, Spartak Kutná Hora a TJ Turnov.

Zpravodajství z házené připravila: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FUTSAL
* II. liga: FC Dalmach – Gardenline Litoměřice 11:3 (7:2). Sestava: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Pařízek, Kratochvíl, Hurt V., Hurt D., Petřík, Kroupa, Kulhánek. Branky: Hurt D. 2x, Kulhánek 2x, Pařízek 2x, Kratochvíl 2x, Kroupa, Hurt V., Petřík – Písař, Brožek, Marič.
Dalmach do utkání vlétl ve velkém stylu a už po pěti minutách vedl 3:0. Skóre otevřel Dan Hurt, druhou a třetí branku přidal Pařízek. Poté se osmělili hosté a Prokopec se musel několikrát vytáhnout před domácím publikem. V 8. minutě snížil hostující Písař – 3:1. Turnov ale nenechal nic náhodě a v rozmezí od 13. do 15. minuty se stav navýšil na 7:2. Postupně se trefili Kratochvíl, Kroupa, Vojta Hurt a opět Kratochvíl, když z přímého kopu vystřelil tvrdou přízemní střelu a míč skončil v síti brankáře Litoměřic. Za hosty snížil Brožek.
Do druhého poločasu naskočil Kulhánek a na branku nemusel dlouho čekat. Již ve 23. minutě se uvedl brankou na 8:2. Ve 24. minutě ideálně našel Vojta Hurt Petříka a ten zvýšil už na 9:2. O minutu později Kulhánek dovršil desítku. Do konce utkání padla branka ještě na každé straně a tak si hosté z Litoměřic odvážejí čistokrevnou jedenáctku.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ
* 5. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 4. listopadu: HC Robousy – HC Pěnčín/Daliměřice 2:7 (0:4, 1:2, 1:1).
Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Zuzaňák – Kutěj, Kozderka A., Mikule, Škréta Č. II – Lamač M., Sluka, Zahradník – Kozderka M., Taibr, Lhoták – Škréta J.., Škréta Č. I, Šlechta P.
Branky a nahrávky: 31. Kuncíř, 55. Svoboda – 6. Šlechta P. (Lamač M.), 10. Sluka, 12. Taibr (Lhoták), 15. Lamač M., 35. Sluka (Lamač M.) 35. Kutěj, 52. Zahradník (Škréta Č. II).
* 4. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 31. října: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Chomutice 9:1 (5:0, 1:1, 3:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Kozderka A., Fanta, Mikule – Lamač M., Sluka, Zahradník – Lamač L., Odcházel, Oplt – Škréta Č I., Škréta J.
Branky a nahrávky: 3. Kutěj (Lamač M.), 4. Sluka (Zahradník), 10. Odcházel (Lamač L.), 15. Zahradník, 16. Lamač M. (Mikule), 29. Škréta Č. I, 43. Sluka, 47. Zahradník (TS), 51. Zahradník – 38. Šoltys.

* 5. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 3. listopadu: HC Sklopísek Střeleč – BHK Turnov A 2:7 (0:1, 0:4, 2:2). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Řezníček – Sluka, Hájek, Zahradník – Rössler.
Branky: 33. Hlavatý L., 42. Machačný – 13. Hájek, 20. Zahradník, 21. Sojka, 23. Sojka, 23. Sojka, 39. Hájek, 40. Řezníček.
V první třetině se hrál rychlý a vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách. My jsme sice měli střeleckou převahu, ale dokázali jsme se prosadit jen jednou, když se jako první trefil Michal Hájek. V závěru třetiny jsme přežili dlouhé oslabení, v kterém jsme měli o dva hráče v poli méně.
Na začátku druhé třetiny jsme špatně vystřídali a soupeř měl opět o dva hráče v poli navíc. I toto oslabení jsme úspěšně ubránili a po něm jsme úspěšně udeřili. Nejprve, v jednom střídání, orazítkoval celkem třikrát Petr Zákoutský, tyčky branky domácích. Třetí zvonění nakonec bylo úspěšné, když se v brankovišti pohotově zorientoval Tomáš Zahradník. Poté následovala hvězdná tříminutovka našeho kapitána, který na čistý hattrick potřeboval čas 2:50.
Ve třetí třetině se dostal ke slovu i náš soupeř, ale dalšími dvěma góly v brance domácích jsme si třetí třetinu už pohlídali a nedovolili tak žádnou dramatizaci utkání.
* 5. kolo základní části Lomnické hokejové ligy, hrané 30. října: HC Grey Grizzlies Hořice – BHK Turnov B 10:0 (5:0, 3:0, 2:0). Sestava BHK Turnov B: Volf – Doležal, Kubíček, Fanta – Koníř V., Buček, Koníř K. – Lamač L., Škréta, Šulc.
Branky: 4. Nečesaný, 5. Čihák, 8. Karban J., 14. Palouš, 15. Černý, 17 Rösel, 18. Nečesaný, 23. Nečesaný, 37. Štefan, 44. Štefan.
Šlechta Libor, libor.slechta@tiscali.cz

ŠACHY
Extraliga začala vítězně
V sobotu 2. listopadu se rozpoutaly lité boje v letošním ročníku extraligy šachových družstev. Na startovní čáru se postavilo 12 týmů v čele s čerstvým vítězem Evropského poháru Novým Borem. V pelotonu ostatních najdeme osvědčené týmy, ale i nováčky z Karviné a Ery Poštovní spořitelny Praha.
Těžký los poslal do Turnova dva loňské medailisty, stříbrné Pardubice a bronzovou Litovel.
Litovel nastoupila v sobotu s velkým sebevědomím. Na prvních šachovnicích mohli příznivci šachové hry vidět mladé polské reprezentanty a účastníky světového poháru gm Swierzce a gm Tazbira.
Sestava Turnova nabyla proti loňsku jen drobných změn. Odchod výsledkově nejlepšího hráče družstva v minulé sezoně Neumana byl částečně kompenzován přestupem gm Vokáče. Po roční pauze se do sestavy vrátil také žitavský Falko Bindrich. V loňském roce si Litovel odvezla z Turnova hned 3 body za vítězství v poměru 4,5-3,5. Tentokráte bylo vše jinak. Zápasová taktika „hrát vše přes Bindricha“ se vyplatila. Poměrně jasnou výhrou nad mladým Svobodou splnil Falko svůj úkol a dostal Turnov do vedení. Soupeř se dostával pod značný tlak i na ostatních šachovnicích, který vyústil v další výhru Turnova (Sodoma-Blatný 1-0). Vzhledem k tomu, že soupeř nikde neprorazil obranný blok domácích a ani Vokáč neuplatnil svoji převahu k výhře, skončil zápas výhrou v poměru 5-3. Turnov předvedl velmi zodpovědný a koncentrovaný výkon. Vítězství si jednoznačně zasloužil.
Spravit chuť po nevydařeném utkání v Novém Boru (3-5) si chtěli soupeři z Pardubic. Zápas byl velmi dlouho vyrovnaný. Bohužel na 1. šachovnici se prosadil hostující Malakov (hráč klubu ELO – 2700), když přehrál domácího Ftáčníka. Minela v podání „samomatu“ v podání domácího Jaracze zápas s konečnou platností rozhodla. Sportovně je třeba přiznat, že soupeř byl v součtu lepší, ale prohra 2,5-5,5 je až příliš krutá.

Přes porážku ve 2 kole může být Turnov s dosaženými výsledky a hlavně hrou spokojený. Ve 3. a 4. kole zajíždí za aktuálně 2. a 3. týmem tabulky do Ostravy (Labortech a Poruba). Doma se pak představí opět až 18. a 19. ledna v zápasech s Lysou nad Labem a Erou Poštovní spořitelnou.

O prvním listopadovém víkendu sehráli své zápasy krajské soutěže také družstva Zikudy D a Zikudy E. Déčko rozdrtilo rezervu Bižuterie Jablonec n. N. jasně 6,5-1,5 a Éčko remizovalo se silnou Jiskrou Tanvald.
Zdeněk Maršálek, bimar.sro@quick.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.