SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BOX, FUTSAL, HOKEJ A JUDO

0

Po delší době se v rekapitulaci sportovního dění opět objevuje box, tedy přesněji Matouš Petřík – nová naděje turnovského boxu! Je zde také reportáž z prvního domácího utkání nového ročníku II. ligy ve futsalu. Turnovští hokejisté vstoupili do ostré sezony krajského přeboru. Na úvod je čekal soupeř z nejtěžších – tým Lomnice nad Popelkou, který navíc hrál na svém domácím ledě. Vstup do sezony z pohledu Turnova tedy nebyl úplně nejlepší… Máme také výsledky mladých judistů, kteří v posledním kole samurajské katany vybojovali v rámci republiky 2. místo. Titulní fotografie je také sportovní – je z prvního tréninku těch nejmenších turnovských hokejistů – konal se na ledě nového zimního stadionu ve středu 21. října vpodvečer.

BOX

V sobotu 10. října v hotelu Olšanka v Praze proběhlo druhé kolo  České národní boxerské ligy v boxu.
Turnovský box měl zastoupení v super těžké váze, ve které nastoupil Matouš Petřík. Tento 16letý borec je asi největší nadějí turnovského boxu současnosti, jeho neuvěřitelné tělesné parametry 192 cm a 96 kg jsou velkým příslibem do budoucna. Matouš trénuje zhruba šest měsíců a díky velké píli se dostal až na tento zápas a odvedl vynikající výkon. Svého soupeře Cínu z Plzně doslova ve 20 vteřinách deklasoval a vyhrál v 1. kole technickým K. O. Pokud mu nadšení vydrží, má se turnovský fanoušek boxu opravdu na co těšit. Tento borec, který se v Turnově učí na uměleckého kováře, rozhodně ukazuje už v tak mladém věku velikou sílu a je opravdu asi největší nadějí, která se v tělocvičně pod Výšinkou kdy objevila.
Jan Bartoš, bartos.h74@centrum.cz

FUTSAL

* II. liga, první domácí zápas nové sezony: Dalmach Turnov – Ludis Team Třebenice 3:0 (2:0). Branky: Krejčík, V. Hurt, Šteffan. Sestava: Hyka – Krejčík, Šteffan, Pařízek, Bangha, Pekař, V. Hurt, D. Hurt, Mencl, Randák.
Po dvou prohrách na venkovních palubovkách potřeboval Dalmach doma proti nováčkovi bodovat. Na palubovce tentokrát domácí celek vystupoval kompaktně. První branku v utkání vstřelil ve 12. minutě Krejčík, kterého poslal do úniku po levé straně Mencl. V 17. minutě se ujala tečovaná střela Vojty Hurta a do přestávky šel Dalmach s dvoubrankovým vedením. I v druhé půli tahal hostující celek za kratší konec a Turnov si vytvářel další šance na zlom v utkání. Ujal se až průnik Šteffana ve 30. minutě, kterému asistoval Pařízek. Hosté na konci sáhli ještě ke hře bez brankáře, ale výborně chytající Hyka v domácí brance si se všemi střelami dokázal poradit a i díky němu si mohl Dalmach připsat první vítězství v sezoně.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ

* Krajský přebor muži: HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 10:1 (5:0, 1:0, 4:1), branka 59. Jágr. Sestava: Bažant – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský – Zbroj, Kysilka – Petr Zákoutský, Mikule – Drapák, Maděra, Isach – Růzha, Jágr, Duda – J. Šimůnek, Lamač, Příkazský.
Hned na úvod vyfasovali turnovští hokejisté nejtěžšího možného soupeře v soutěži. Lomnický tým už od začátku utkání prokazoval, proč v předchozích dvou ročnících hrál baráž o 2. ligu. „Ve 3. minutě jsme po chybné rozehrávce našeho beka inkasovali a soupeř nás nešetřil ani nadále, takže první třetina utkání končila za hrůzného stavu 5:0. Přesto jsme si i my vytvořili několik slibných šancí, ovšem zejména dva samostatné úniky se nám bohužel nepodařilo zužitkovat,“ přiblížil za HCT 1931 Ivo Konejl.
Hra hostů se postupně zlepšovala s tím, jak si zvykali na vysoké tempo soupeře, velmi odlišné od přátelských utkání. Domácí těžili především z častých přesilových her, vycházejících z neukázněnosti Turnovských. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, přestože Lomnice měla puk na holi častěji. Na premiérovou branku si i přes množství šancí HC Turnov musel počkat až do třetí třetiny. V té po sedmém vstřeleném gólu domácí hnáni velice krásnou návštěvou téměř tří stovek diváků, nepolevovali v tlaku a neustále zkoušeli štěstí. V 58. minutě docílili desáté branky utkání a ihned vzápětí kapitán hostí Jágr vstřelil čestný a první gól v novém ročníku.
„Naši hráči odvedli slušnou práci, získali především další zkušenosti, protože soupeřů kvalit Lomnice nebude mnoho. Hlavně však jde i o motivaci pro další trénink, aby se neustále zlepšovali. Příští týden jedeme do Varnsdorfu, který dnes prohrál 14:2 s VTJ Liberec a budeme bojovat o první ligové body,“ uzavřel Ivo Konejl.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

JUDO

VYNIKAJÍCÍ STŘÍBRNÁ MEDAILE MLADÝCH JUDISTEK A JUDISTŮ TSC TURNOV V SAMURAJSKÉ KATANĚ 2015
Naši mladí judisté dosáhli výborného umístění v samurajské kataně za rok 2015 a získali za 2. místo stříbrnou medaili. V sobotu 17. října proběhlo finálové 4. kolo ve sportovní hale TSC Turnov. Pod vedením trenérů Kláry Volfové, Jana Zárybnického, Jakuba Mareše, Aleše Bartoše a Petry Krchové naše mladé judistky a judisté podali výborný výkon. Tento úspěch dosáhli v největší konkurenci za dvacet let trvání této soutěže. V roce 2015 se čtyř kol zúčastnilo rekordních tisíc žákyň a žáků od 7 do 14 let, za účasti 30 oddílů ze šesti krajů ČR.
Výsledky družstev za rok 2015: 1. místo JK Jablonec, 2. místo TSC Turnov, 3. místo SKJ Liberec,
4. místo SKP Judo Jičín, 5. místo Judo ZŠ Čáslav, 6. místo JC Liberec.