SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: BOX, FUTSAL, HOKEJ A JUDO

0

Po delší době se v rekapitulaci sportovního dění opět objevuje box, tedy přesněji Matouš Petřík – nová naděje turnovského boxu! Je zde také reportáž z prvního domácího utkání nového ročníku II. ligy ve futsalu. Turnovští hokejisté vstoupili do ostré sezony krajského přeboru. Na úvod je čekal soupeř z nejtěžších – tým Lomnice nad Popelkou, který navíc hrál na svém domácím ledě. Vstup do sezony z pohledu Turnova tedy nebyl úplně nejlepší… Máme také výsledky mladých judistů, kteří v posledním kole samurajské katany vybojovali v rámci republiky 2. místo. Titulní fotografie je také sportovní – je z prvního tréninku těch nejmenších turnovských hokejistů – konal se na ledě nového zimního stadionu ve středu 21. října vpodvečer.

BOX

V sobotu 10. října v hotelu Olšanka v Praze proběhlo druhé kolo  České národní boxerské ligy v boxu.
Turnovský box měl zastoupení v super těžké váze, ve které nastoupil Matouš Petřík. Tento 16letý borec je asi největší nadějí turnovského boxu současnosti, jeho neuvěřitelné tělesné parametry 192 cm a 96 kg jsou velkým příslibem do budoucna. Matouš trénuje zhruba šest měsíců a díky velké píli se dostal až na tento zápas a odvedl vynikající výkon. Svého soupeře Cínu z Plzně doslova ve 20 vteřinách deklasoval a vyhrál v 1. kole technickým K. O. Pokud mu nadšení vydrží, má se turnovský fanoušek boxu opravdu na co těšit. Tento borec, který se v Turnově učí na uměleckého kováře, rozhodně ukazuje už v tak mladém věku velikou sílu a je opravdu asi největší nadějí, která se v tělocvičně pod Výšinkou kdy objevila.
Jan Bartoš, bartos.h74@centrum.cz

FUTSAL

* II. liga, první domácí zápas nové sezony: Dalmach Turnov – Ludis Team Třebenice 3:0 (2:0). Branky: Krejčík, V. Hurt, Šteffan. Sestava: Hyka – Krejčík, Šteffan, Pařízek, Bangha, Pekař, V. Hurt, D. Hurt, Mencl, Randák.
Po dvou prohrách na venkovních palubovkách potřeboval Dalmach doma proti nováčkovi bodovat. Na palubovce tentokrát domácí celek vystupoval kompaktně. První branku v utkání vstřelil ve 12. minutě Krejčík, kterého poslal do úniku po levé straně Mencl. V 17. minutě se ujala tečovaná střela Vojty Hurta a do přestávky šel Dalmach s dvoubrankovým vedením. I v druhé půli tahal hostující celek za kratší konec a Turnov si vytvářel další šance na zlom v utkání. Ujal se až průnik Šteffana ve 30. minutě, kterému asistoval Pařízek. Hosté na konci sáhli ještě ke hře bez brankáře, ale výborně chytající Hyka v domácí brance si se všemi střelami dokázal poradit a i díky němu si mohl Dalmach připsat první vítězství v sezoně.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HOKEJ

* Krajský přebor muži: HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 10:1 (5:0, 1:0, 4:1), branka 59. Jágr. Sestava: Bažant – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský – Zbroj, Kysilka – Petr Zákoutský, Mikule – Drapák, Maděra, Isach – Růzha, Jágr, Duda – J. Šimůnek, Lamač, Příkazský.
Hned na úvod vyfasovali turnovští hokejisté nejtěžšího možného soupeře v soutěži. Lomnický tým už od začátku utkání prokazoval, proč v předchozích dvou ročnících hrál baráž o 2. ligu. „Ve 3. minutě jsme po chybné rozehrávce našeho beka inkasovali a soupeř nás nešetřil ani nadále, takže první třetina utkání končila za hrůzného stavu 5:0. Přesto jsme si i my vytvořili několik slibných šancí, ovšem zejména dva samostatné úniky se nám bohužel nepodařilo zužitkovat,“ přiblížil za HCT 1931 Ivo Konejl.
Hra hostů se postupně zlepšovala s tím, jak si zvykali na vysoké tempo soupeře, velmi odlišné od přátelských utkání. Domácí těžili především z častých přesilových her, vycházejících z neukázněnosti Turnovských. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, přestože Lomnice měla puk na holi častěji. Na premiérovou branku si i přes množství šancí HC Turnov musel počkat až do třetí třetiny. V té po sedmém vstřeleném gólu domácí hnáni velice krásnou návštěvou téměř tří stovek diváků, nepolevovali v tlaku a neustále zkoušeli štěstí. V 58. minutě docílili desáté branky utkání a ihned vzápětí kapitán hostí Jágr vstřelil čestný a první gól v novém ročníku.
„Naši hráči odvedli slušnou práci, získali především další zkušenosti, protože soupeřů kvalit Lomnice nebude mnoho. Hlavně však jde i o motivaci pro další trénink, aby se neustále zlepšovali. Příští týden jedeme do Varnsdorfu, který dnes prohrál 14:2 s VTJ Liberec a budeme bojovat o první ligové body,“ uzavřel Ivo Konejl.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

JUDO

VYNIKAJÍCÍ STŘÍBRNÁ MEDAILE MLADÝCH JUDISTEK A JUDISTŮ TSC TURNOV V SAMURAJSKÉ KATANĚ 2015
Naši mladí judisté dosáhli výborného umístění v samurajské kataně za rok 2015 a získali za 2. místo stříbrnou medaili. V sobotu 17. října proběhlo finálové 4. kolo ve sportovní hale TSC Turnov. Pod vedením trenérů Kláry Volfové, Jana Zárybnického, Jakuba Mareše, Aleše Bartoše a Petry Krchové naše mladé judistky a judisté podali výborný výkon. Tento úspěch dosáhli v největší konkurenci za dvacet let trvání této soutěže. V roce 2015 se čtyř kol zúčastnilo rekordních tisíc žákyň a žáků od 7 do 14 let, za účasti 30 oddílů ze šesti krajů ČR.
Výsledky družstev za rok 2015: 1. místo JK Jablonec, 2. místo TSC Turnov, 3. místo SKJ Liberec,
4. místo SKP Judo Jičín, 5. místo Judo ZŠ Čáslav, 6. místo JC Liberec.
Jiří Vydra, jednatel oddílu Judo TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.