SKAUTI NA „KUŘE“ V TURNOVSKÝCH ULICÍCH VYBRALI PŘES 13 TISÍC

0

Sbírku Pomozte dětem zná většina obyvatel České republiky. Je prověřená, ověřená a tedy důvěryhodná. Letos již po patnácté se do vybírání peněz pro znevýhodněné, zanedbávané a postižené děti zapojili skauti z celé země. Turnov nevyjímaje. Celkem se letos do pořádání skautské sbírky zapojilo 34 skautských středisek z celé republiky. „V Turnově sbírka proběhla v Nádražní ulici a na náměstí v pátek 18. a v sobotu 19. dubna. Podařilo se nám vybrat přes 13 tisíc korun,“ říká Jana Pekařová, která je tiskovou mluvčí turnovského střediska Štika.

n201404232153_sso_31_014_skautiSbírka má velkou podporu i mezi skauty samotnými, do její přípravy se zapojují všechny generace. V oddílech vyrábějí velikonoční kuřátka, zajíčky, perníčky a další dárky, které potom věnují lidem, kteří do sbírky přispějí. V turnovských ulicích většinou potkáte s velkým kuřetem, symbolem sbírky, hlavně dívčí oddíly, někdy také pár chlapců. „Letos sbírku negativně ovlivnilo páteční deštivé počasí, jinak bychom určitě vybrali víc peněz. Máme také jednu kuriozitu. Náš velký kuřecí maskot se nám zasekl v tom nejužším hrdle u zábradlí nahoře v Hluboké ulici u bufetu Granát. Nešlo to dopředu, ani zpátky. Jedni tlačili, druzí tahali. Nakonec jsme prošli, ale byla by to možná dobrá scénka do němé grotesky,“ přiblížila Pekařová.

A protože si skauti vedou přesnou statistiku, víme, že obyvatelé a návštěvníci Turnova do sbírky Pomozte dětem letos přispěli 13.767 Kč, vloni to bylo 13.695, v roce 2012 – 12.229, v roce 2011 – 13 893 a v roce 2010 skauti vybrali 10.100 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.