SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ATLETICKÝ TROJBOJ, ORIENTAČNÍ BĚH A JUDO

0

Ve sportovním souhrnu máme výsledky z 1. ročníku atletického trojboje, kterého se v Turnově zúčastnilo 28 dětských týmů z celé republiky, dále potom dvě úspěšná vystoupení členů turnovského oddílu orientačního běhu, resp. Gymnázia Turnov. Závěr přehledu patří judistickým nadějím.

ATLETICKÝ TROJBOJ

Ve středu 19. června se na turnovském Městském atletickém stadionu uskutečnil 1. ročník republikového finále v atletickém trojboji. Do Turnova se sjelo 28 čtyřčlenných družstev z celé České republiky. Atletický trojboj je určen žákům prvního stupně základních škol. Republikové finále se letos konalo vůbec poprvé, podle hlavního pořadatele Karla Štrincla z Asociace školních sportovních klubů ČR, je to pro Turnov poměrně prestižní záležitost. Podle prvních ohlasů by se měl i druhý ročník konat v Turnově, protože zázemí zdejšího atletického stadionu a vlastní průběh závodů byl všemi účastníky kvitován velmi pochvalně.

Dva závodníci ze ZŠ Přepeře

Rozcvička s Adamem Sebastianem Helceletem

Výsledky družstev:
1. ZŠ Olomouc, Heyrovského ul.
2. ZŠ Liberec, Kaplického ul.
3. ZŠ Uherské Hradiště, Sportovní ul.
23. ZŠ Turnov, ul. 28. října
25. ZŠ Železný Brod, Školní ul.
26. ZŠ Přepeře

Vítěz chlapecké kategorie:
1. Jan Tobias Janků, ZŠ Neratovice
…17. Tobiáš Langer, ZŠ Turnov, 28. října

Vítězka dívčí kategorie:
1. Petra Poštulková, ZŠ Ostrava, Bulharská ul.
…4. Aneta Marková, ZŠ Přepeře

ORIENTAČNÍ BĚH

TURNOV OPĚT NA JUKOLE!
Po 11 letech se turnovský tým zúčastnil finské Jukoly. Na startu se sešlo neskutečných 1 964 sedmičlenných štafet (rekord závodu)! Tým z Turnova nastoupil ve složení Daniel Wolf, Petr Fodor, Martin Luštický, Jindřich Kořínek, Kryštof Hájek, Vítek Zakouřil a Tomáš Thoř. Tým výborně skloubil zkušenosti veteránů i dravost mládí a nakonec z toho po téměř 10 hodinách závodu bylo konečné 139. místo! Pro středoevropský tým je to v konkurenci týmů skandinávských skvělý úspěch. Na závodě startovala i Šárka Sokolářová, ale startovala za tým z Velké Británie.
Jukola, největší orientační závod štafet na světě, největší sportovní akce ve Finsku. Přes 20 tisíc účastníků – 1964 sedmičlenných týmů mužů, 1721 čtyřčlenných týmů žen. Televizní přenos celé sobotní odpoledne a celou noc. Závody, na které pořadatelé nepřipravují jenom novou mapu a tratě, ale také budují nové silnice, zpevněné plochy a infrastrukturu potřebnou pro to, aby mohli bez problému hostit skandinávskou i světovou orienťáckou elitu.
Daniel Wolf a Jindřich Kořínek
www.tur.cz / fcb: Orientační běh Turnov / www.jukola.com/2019/en/

VELKÝ SPORTOVNÍ ÚSPĚCH TURNOVSKÉHO GYMNÁZIA
Velkého sportovního úspěchu se dočkala výprava orientačních běžců a běžkyň Gymnázia Turnov na celostátním finále přeboru základních a středních škol v orientačním běhu, které proběhlo na začátku června v Brně. Výpravě tvořené žáky gymnázia a převážně členy oddílu OB TJ Turnov se pod vedením Dana Strnada po postupu z krajského kola podařil nečekaný, ale o to příjemnější výsledek.
V kategorii středních škol zvítězilo Gymnázium Turnov před gymnázii v Hradci Králové a Pardubicích. V kategorii základních škol (včetně 1. stupně osmiletého gymnázia) skončili Turnovští na 2. místě.
V jednotlivých kategoriích se „blýskli“ 1. a 2. místem mezi středoškoláky Tomáš Thoř a Kryštof Hájek, mezi dívkami pak 3. místem Jana Pekařová. Velkou pochvalu za bojovné a kvalitní výkony ale zaslouží úplně všichni. Konkurence téměř 400 nejlepších závodníků byla velká a Gymnázium Turnov dokázalo porazit i gymnázia sportovní.
Poděkování zaslouží nejen závodníci gymnázia, ale i všichni učitelé a trenéři, kteří se na tomto významném úspěchu podíleli!
Filip Stárek

Závodníci Gymnázia Turnov Vojta Zabořil a Štěpánka Hudská na startu závodu; foto Andrea Firešová

JUDO

Turnovské judistické naděje na 7. ročníku Poháru Českého ráje
V sobotu 1. června se uskutečnil v Turnově 7. ročník Poháru Českého ráje za účasti 130 žákyň a žáků z 16 oddílů ČR. Turnaj je určen pro začínající mladé judisty, žákyně a žáky od 7 do 12 let.
Z domácího oddílu se pralo 19 závodníků pod vedením trenérů Kláry Volfové, Renaty Jáglové a Aleše Bartoše.
Na 1. místě se umístili: Růžička Vítek, Pokorný David, Housa Daniel, Drbohlav Štěpán
Na 2. místě: Louda Matyáš, Galaba Antonín, Kuba Antonín
Na 3. místě: Kučera Jáchym, Bubeník Bořivoj, Tomašík Dominik
V družstvech skončil Turnov na 4. místě.
Jiří Vydra, oddíl juda TSC Turnov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.