MODRÉHO KOCOURA POROTCI POVAŽUJÍ ZA NEJLEPŠÍ OBLASTNÍ PŘEHLÍDKU V ZEMI

0

Osmnáct představení ve čtyřech dnech, účast českých i zahraničních souborů, plné hlediště turnovského divadla základní umělecké školy i městského divadla, spokojení diváci. Také organizačně vše klaplo, není proto divu, že po náročném víkendu z Petra Hakena, hlavního dramaturga divadelní přehlídky Modrý kocour, vyzařovala spokojenost. „Někteří porotci dokonce označili naši přehlídku jako nejlepší z krajských přehlídek v republice, což nás opravdu těší. Hodnoceno bylo především zázemí, nadšené publikum a také kvalita souborů, která si nezadá s národní přehlídkou,“ doplnil Haken.

Na návštěvnost si opravdu pořadatelé nemohou stěžovat, hlediště v ZUŠ bývalo plné, že lidé seděli na schodech, dvousethlavé publikum je znát i v divadle. Největší zájem byl o celý sobotní večerní blok představení. Zde se kromě tradičních polských účastníků představili i amatérští divadelníci z Lörrachu, ležícím na švýcarsko-německém pomezí. Zdejší soubor do Turnova přijel na pozvání turnovských divadelníků, kteří se vloni na podzim zúčastnili tamní divadelní přehlídky (viz ZDE). „Nikdy v Čechách nevystupovali, znali jen Prahu, proto byl pro ně zájezd do Turnova velkým překvapením a z atmosféry Modrého kocoura, jako místa společného setkání divadelníků širšího středu Evropy, byli nefalšovaně nadšení. Dokonce tak, že nám byla nabídnuta spolupráce na společném projektu. Mladí herci z Turnova by měli jet do Lörrachu a oni k nám. Výsledkem by bylo společné divadelní představení,“ plánuje Haken.

n201402251618_vakci_25_014_mkVýsledková listina 19. ročníku festivalu Modrý kocour (20. do 23. února):
* Divadelní piknik Volyně, nominace: Divadlo OJEBAD z Prahy s hrou Praha – Hronov zpáteční, doporučení získaly dva pražské soubory: Divadlo Na tahu a Oldstars.
* Šrámkův Písek, doporučení: 1. D.R.E.D. Náchodsko-Kladsko-Pražsko, hra Kolébava, Budilova divadelní škola Turnov, hra Mme likvidátor.
* Mladá scéna Ústí nad Orlicí, doporučení: Magdalena Rychnov u Jablonce (Koho chleba jíš, toho píseň zpívej),  Stopa Liberec (Kohout nakřivo).
Porota pracovala ve složení: Radvan Pácl, garant Volyně, Petr Christov, Vladimír Hulec, Karel Tomas, Jaroslav Šilas Stuchlík, Petr Lanta.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.