POLICISTÉ VYHLAŠUJÍ NULOVOU TOLERANCI

0

Velitelé turnovské státní i městské policie, Milan Drahoňovský a Luboš Trucka, se shodují na alarmujícím porušování pravidel silničního provozu, resp. dopravního značení na nové objížďce, která v Turnově platí od soboty 8. ledna. V souvislosti s rekonstrukcí kanalizace v ulici 5. května se nyní Turnovem jezdí jednosměrně. Ve směru na Semily je od nemocnice do ulice 5. května a nahoru na Hruštici jednosměrka. Ve směru od Semil musíte na Hruštici zahnout doprava a přes Károvsko a Šetřilovsko, resp. Alejí legíí, Žižkovou a Husovou ulici sjedete do centra města (více ZDE).

„Na Hruštici ve směru do města dochází k alarmujícímu porušování dopravního opatření ze strany řidičů. Ti nerespektují zákaz vjezdu, vjíždějí do ulice 5. května a pokračují dolů k nemocnici. Jen v pátek jsme tu mezi 5.30 až 6.30 hodin ráno takto nachytali třicet řidičů,“ přibližuje Milan Drahoňovský. Řidičům přitom hrozí odebrání jednoho bodu, pokuta na místě může být udělena až do dvou tisíc korun. Toto chování řidičů policisty překvapilo, někteří prý do jednosměrky vjíždějí, i když na místě vidí hlídku dopravní policie, a potom se vymlouvají, že potřebují rychle do nemocnice a podobně.

„V prvních dnech jsme situaci řešili domluvou, ale od úterý 11. ledna již dáváme pokuty. Řidiči si musí uvědomit, že porušením zákazu vjezdu ohrožují nejen sami sebe, ale také řidiče v protijedoucích vozidlech a hlavně dělníky na stavbě. Situace je tu velmi nebezpečná a díky nezodpovědným jedincům je to opravdu alarmující, takže jsme museli vyhlásit nulovou toleranci,“ upozornil Luboš Trucka. Policejní hlídky, městská i státní, se na místě střídají. Budou tu i v nočních hodinách.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.