SPORTMIX V ÉŘE KORONAVIROVÉ: ATLETIKA, KICKBOX A FOTBAL

0

Po delší době se nám sešlo více sportovních příspěvků. Sice ne z mistrovských utkání, zápasů na palubovkách či bojů o postup do vyšší soutěže, ale díky za ně. Daří se mladým turnovským atletům, bratři Kazdovi se začínají chystat na podzimní mistrovství světa v kickboxu v kanadském Quebecu, také fotbalový tým žen, posbíraný z celého Českého ráje a okolí, se individuálně připravuje, až se jednou zase budou hrát mistrovská utkání. Po valných hromadách také máme nové funkcionáře v okresech…

ATLETIKA

MISTROVSKÝ VÍKEND A DVĚ MEDAILE PRO TURNOVSKÉ ATLETY
Druhý dubnový víkend se rozdávaly mistrovské medaile v atletice mimo dráhu. V sobotu se v Olomouci konalo MČR na 20 km chůze, kde mezi ženami vystoupaly turnovské juniorské chodkyně Eliška Martínková a Jana Zikmundová na stupně vítězů. Eliška i Jana si vylepšily svá umístění z minulého šampionátu o jednu příčku. První jmenovaná si navíc zašla obrovský osobní rekord 1:39,13 hod., který jí vynesl stříbrnou medaili. Nestačila pouze na Terezu Ďurdiakovou, která již má splněný limit na OH. Jana, která závod absolvovala s lehkým zdravotním problémem, dokončila závod na třetím místě v čase 1:48:26 hod.
Nedělní mistrovství v krosu (přespolním běhu) pro kategorie od mladšího žactva po dorost hostil jihočeský Tábor. Mezi mladšími žákyněmi se představila turnovská obhájkyně stříbra Jana Csizmáziová. Žákyně sportovní přípravy ZŠ Skálova proběhla svůj dvoukilometrový závod za 8:04 min., což jí stačilo na celkové 5. místo. V dorostenkách se na trať 3 km vydala Anna Pergerová, která proběhla cílem na 13. pozici (12:33 min.). V kategorii starších žáků zde startoval Matěj Mařas, pro kterého to byl první závod v žákovské kategorii. Matěj absolvoval trať o délce 3 km v čase 12:06 min., který mu stačil na 43. místo z více jak sedmdesáti startujících.
Tomáš Krištof, vedoucí trenér AC Turnov, kristof.tomas93@gmail.com

KICKBOX

Nelibě nesou svou nečinnost také naše kickboxerské legendy Jan a Petr Kazdovi. Koronavirus nejenže utnul provoz a činnost jejich daliměřické školy TJ Impact, ale hlavně odsunul vrchol jejich sportovní kariéry. Tím měla být účast na mistrovství světa v kanadském Quebecu v závěru loňského roku, ale…
„Tahle TOP akce byla zrušena, resp. spíše přeložena na listopad roku tohoto. Podle dostupných informací se má boxovat někde na zámku, což bude určitě super, ale jako vždy tam s bráchou nepojedeme se jen zúčastnit, ale vyhrát, na tom se nic nemění,“ prozradil za dvojčata Honza. Bratr Petr mezitím předává své zkušenosti potomkovi Tommymu, a pokud se svět umoudří, na sourozenecký tandem záhy čeká tréninková dřina, pokud chtějí se ctí dostát svým slovům. „Pomalu abychom začali. Pořádná příprava na takový podnik trvá zhruba půl roku, s dvou i třífázovými tréninky v závěrečných dvou měsících,“ přiblížil Jan Kazda.

ŽENSKÁ KOPANÁ

Stejně jako fotbalisté nižších soutěží mají nadlouho utrum také hráčky TJ Čert Fénix. Ty v jediném odehraném podzimním mači pokořily dvěma brankami Turnovanky Franzisky Pradelly na jejich půdě pražské Měchenice, ale ani jejich amatérská klání se zřejmě už nedohrají. „Protože se náš kádr rekrutuje hned ze čtyř okresů (red. pozn: Liberec, Jablonec, Semily a Mladoboleslavsko), již několik měsíců nemůžeme trénovat vůbec. Proto s kolegy s potěšením kvitujeme, že holky makají dle svých možností samy, což zodpovědně dokumentují na našich stránkách,“ říká manažer čertic Jan Štol. Tradičně dobře fyzicky je tak připravena Eva Horáková, a nezahálí ani další zkušené hráčky jako Mária Hroncová, Monika Proboštová či Marie Ščuková. Na děčínské škole se úspěšně s kluky poměřuje Liberečanka Lucie Honzíková a své běžecké kilometry sdílí také Veronika Popelková z Turnova. Boleslavská Tereza „van Buren“ Hanušová zase sází spíše na venkovní posilovny v přírodě či na vlastním balkonu. Tradičně nejpilnější jsou včelky Míšy Třísková a Žižková. A jestliže si fyzičku udržuje jediný hráčsky stále aktivní člen trenérského tria, zbývající dva využili přelomu zavirovaných roků k tomu, aby dobrovolně přestoupili do stavu manželského.

NOVÍ OKRESNÍ FOTBALOVÍ FUNKCIONÁŘI
S postupem času se fotbalová veřejnost dozvídá jména nových šéfů jednotlivých okresních svazů. Liberecký kraj sdružuje čtyři. V samotném Liberci byl do funkce předsedy zvolen exligový hráč Benjamin Vomáčka (42), který v minulosti oblékal mj. i dres FK Turnov. „Výkonnostní fotbal mně připravil pro ten velký, takže mu to chci tímto způsobem splatit,“ vyznal se. Na Jablonecku obhájil svůj post dlouholetý rozhodčí a činovník Ladislav Čičmanec. Českolipsko do dalšího období povede rozhodčí Luboš Řeháček mladší, zvolený jednomyslně všemi 29 hlasy! Poslední chybějící jméno dodalo po své valné hromadě OFS Semily v polovině dubna. Nový předsedou je Petr Junek.
Jak jsme již informovali, krajská VH je naplánována na 4. května. „Zatím nemáme jediného kandidáta na vedení kraje, všichni zřejmě vyčkávají do poslední chvíle,“ říká aktuálně manažer LKFS Jan König, kterého čeká celostátní konference, na níž by měly padnout zásadní informace o vypořádání „nešťastného“ mistrovského ročníku 2020/2021.

Připravil Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.