HISTORICKÝ VÍKEND NA VALDŠTEJNĚ A PRVNÍ HODNOCENÍ SEZONY

0

Víkend uprostřed srpna byl na hradě Valdštejně ve znamení vystoupení rytířů z Mladé Boleslavi a koncertů skupiny Capella Rederna z Liberce. Hrad po oba víkendové dny navštívily desítky turistů. A protože už začíná být konec prázdnin nadohled, zeptali jsme se Radima Štíchy ze správy hradu na první hodnocení sezony.

„Na jaře veškerý ruch na památkových objektech zastavila opatření související s epidemií koronaviru, když se ale vše začalo zase rozvolňovat, tak ještě v červnu jsme přivítali několik školních výletů a návštěvnost šla postupně nahoru. V červenci na hrad přišlo 17 tisíc turistů, což je o dva a půl tisíce více než v roce 2019. Převažují rodiny s dětmi, až na jednotlivce z Polska a Německa, jde o Čechy. Stabilní je zájem o dětské prohlídky hradu, největší zájem je o noční prohlídky. Tady je třeba předchozí rezervace, nebo musíte čekat před začátkem u brány, jestli někdo, kdo má rezervaci, náhodou nepřijde,“ přibližuje Štícha.

Capella Rederna v kapli sv. Jana Nepomuckého

Na Valdštejně se nyní začínají chystat na poslední srpnovou sobotu, kdy zde proběhne Hradozámecká noc. „Akce bude letos rozšířena i na odpoledne, v hradních interiérech budou na návštěvníky čekat kostýmovaní průvodci, taneční skupina bude každou celou hodinu představovat historické tance. Noční prohlídka bude potom okořeněná různými hranými scénkami z historie hradu,“ zve Roman Štícha.

Další akce se zde konají v září – 12. září to bude program ve spolupráci s knihovnou na téma Valdštejnů, 20. září se tu uskuteční varhanní koncert a 26. září zde oslaví narozeniny Albrechta z Valdštejna.

V loňském roce Valdštejn navštívilo přes 57 tisíc lidí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.