SPORTMIX: ORIENTAČNÍ BĚH A FC DALMACH

0

Do tradičního sportovního přehledu se tentokrát sešly výsledky z orientačního běhu a také dozvuky oslav jubilea FC Dalmach.

FC DALMACH
Legendy Dalmachu připravily čerticím peklo
Vydařené sobotní oslavy 30 let turnovského fenoménu FC Dalmach měly svou dohru v úterý 22. června na hřišti pod halou TSC v Turnově II, kde v avizované exhibici stará garda FCD hostila ženský celek TJ Čert Fénix, poskládaný z hráček čtyř okresů. Utkání přineslo zajímavou podívanou pro pár desítek diváků, vesměs z řad příznivců domácího celku. Zatímco zkušení plejeři si duel náramně užili, trenéři čertic z výsledku až takovou radost neměli…
* SG FC Dalmach – TJ Čert Fénix 11:3 (7:1). Branky Palounek a Šafář 3, Hanzl 2, Pařík, V. Mencl, J. Mencl – Pradella 2, Horáková, rozhodčí Lerak Akžárdov, ŽK 2:0, diváků 68. FCD: Bursa – Čepelík, Pecka, Galle – V. Mencl, J. Mencl, Hanzl, Pařík – Palounek, střídali Šafář, Trněný, Mráz. Fénix: Hanušová – Runčíková, Hroncová, Ščuková, Třísková – Honzíková, Janečková, Schmidtová – Pradella, střídaly Mastníková, Přikrylová, Fridrichová, Klabanová, Žižková, Horáková.
Že ze svého fotbalového kumštu nic ani po letech nezapomněli, dokazovali domácí už od prvních minut a dlouhými kombinacemi, za které by se nemusel stydět ani bílý balet, si pečlivě trasovali cestu k brance zkušenosti teprve sbírající Hanušové. Sedmigólový brankostroj domácích odstartovala 6. minuta. Čertice se dostaly ke slovu až ve 31. minutě, v níž po pěkné kombinační akci Horákové a Janečkové uklidila kanonýrka Pradella míč k levé tyči za Bursou a snížila na 7:1. Po další brance FCD byla Pradella v 52. minutě faulována V. Menclem a z nařízené penalty sama postižená přidala s přehledem svůj druhý gól. O minutu později mohla zkompletovat svůj hattrick, ale po spolupráci s Mastníkovou ji v koncovce předběhla Horáková – 8:3!
A protože i muži mají své dny, legendární Bursa pak několika skvělými zákroky zkazil hráčkám Fénixu, které naopak svůj den zrovna neměly, další gólovou radost, narůstal výsledek utěšeně už jenom na straně FC Dalmach, aby se zastavil na konečných 11:3. Závěrečný potlesk ovšem patřil zaslouženě všem aktérům neobvyklého úterního souboje a velký dík si za perfektní přípravu areálu zaslouží i zaměstnanci Městské sportovní Turnov Jiří Šimek a Luděk Dlouhý.
Za mediálního partnera TvA k 30. jubileu i k vítězství gratuluje Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

…společný snímek

ORIENTAČNÍ BĚH
Mistrovství České republiky na krátké trati v orientačním běhu přineslo tři medaile pro mladé závodníky z Turnova.
Ve Vojtíškově v Jeseníkách se o druhém červnovém víkendu konal další z vrcholů letošní sezony orientačního běhu, a to MČR na krátké trati a zkrácená klasická trať národního žebříčku A (neděle). Početná výprava 30 turnovských běžců vyrazila do atraktivních terénů horských kupek již v pátek a v sobotu jí čekaly za přítomnosti televizních kamer zajímavé a náročné tratě finále MČR na krátké trati. Horský svah plný terénních detailů a různé průběžnosti vyžadoval maximální koncentraci po celou dobu závodu a perfektní běžeckou připravenost. Pro dorost to byl zároveň důležitý nominační závod na MED. Závodníci OB TJ Turnov se neztratili zejména v dorosteneckých a juniorských kategoriích, z kterých si přivezli kompletní sadu medailí. Skvělé a zasloužené zlato vybojoval mezi juniory Lukáš Richtr, stříbrná byla mezi mladšími dorostenkami Lea Martanová a bronz získala mezi juniorkami Elin Martanová.
Filip Stárek, TJ Turnov

Výsledky závodníků OB TJ Turnov na MČR na krátké trati:
D16 – 2. Lea Martanová, 8. Judita Mellanová
D18 – 48. Štěpánka Hudská
D20 – 3. Elin Martanová, 5. Róza Vejražková, 6. Jana Pekařová, 7. Bára Matějková, 32. Tereza Chrástová
D21 – 14. Iva Rufferová, 25. Michaela Omová, 31. Patricia Nieke, 38. Šárka Sokolářová, 40. Lucie Luštická
H16 – 34. Prokop Tomášek, 39. Vojta Nejezchleb, 40.Hugo Hoetzel
H18 – 34. Štěpán Waldhauser
H20 – 1. Lukáš Richtr, 14. Kryštof Hájek, 20. Vojta Zabořil, 33. Jan Mencl
H21 – 22. Martin Luštický, 30. Daniel Wolf, 36.Fílip Wolf, 45. Jeroným Kamenický, 58. Jan Schulhof

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.