SPORTMIX: LEDNÍ HOKEJ

0

Zatímco mužské áčko se hotoví na ukončení sezony KLM exhibičním duelem s Bílými Tygry, ani na Velikonoce nezaháleli mladí hokejisté HC Turnov 1931 a na Velký pátek vyrazili na turnaj v Náměšti nad Oslavou. Systémově se hrálo každý s každým 2x 20 minut, kdy každá dvacetiminutovka začala hrubým časem 10 minut a pokračovala 10 minut čistým časem. Za výhru tým získal obvyklé tři body, po remíze následovaly nájezdy, které přisoudily lepšímu týmu bod navíc. Turnovští se do toho na své misi kolektivně opřeli a z Bílé soboty udělali Zlatou!

LEDNÍ HOKEJ
* Mládežnický žákovský turnaj

HC Turnov 1931 – HC Stadion Litoměřice 4:3 (2:2; 2:1). Góly 2 Belas, Burjánek, Chmelík, asistence 2x Jindra a Belas. Soupiska: V. Holán, M. Holík – A. Chmelík, J. Hořínek, M. Jurča, V. Lamač, A. Rákos, V. Hloušek, M. Belas, D. Burjánek, Š. Jindra, J. Trosberg, L. Marx, J. Nosek, M. Buček, M. Strnad, O. Šmehil.
Soupeř vstoupil do utkání lépe, když ve 2. minutě šel do vedení. Netrvalo dlouho a turnovská první lajna po přesných přihrávkách Belase a Jindry, srovnala stav utkání na 1:1 Burjánkem. Další gól přidal po důrazu na brankovišti Belas, ale soupeř vyrovnal. V druhé „dvacce“ přidali hráči HCT 1931 na aktivitě a poslali na brankáře soupeře 25 střel. Gólman Litoměřic nechytil dvě a druhá trefa od Belase znamenala opět vedení. Minutu a půl před koncem navýšil vedení Chmelík. Po kontaktním gólu následnou power-play Litoměřičtí nevyužili.

HC Náměšť nad Oslavou – HC Turnov 1931 2:4 (2:2; 0:2). Góly Jindra 3, Burjánek, asistence 2x Burjánek, Hořínek.
První gól dal Štěpán Jindra po dlouhých 62 vteřinách na ledě. Domácí za čtyři minuty kontrovali a srovnali na 1:1, ale jejich zvýšený tlak naši mladí reprezentanti úspěšně likvidovali a střely soupeře blokovali. Dvě minuty před koncem byl opět úspěšný kapitán Jindra, jenomže domácí také kontrovali a vyrovnali na 2:2. Druhou dvacetiminutovku však vychytal turnovský brankář, a když se trefil Burjánek, třetím gólem dovršil svůj hattrick Jindra.

HC Scorpions Brno – HC Turnov 1931 1:5 (0:3; 1:2). Góly Burjánek 2, Nosek, Strnad, Jindra, asistence 2x Chmelík, Šmehil, Jindra.
Po obědě, kdy si hráči po řízečcích dopřáli fotbálek na blízkém fotbalovém hřišti čekal na Turnov třetí mač. Hra se opět odehrávala víceméně před brankou soupeře a vytvořené šance dokázala proměnit každá lajna. Trefy Burjánka, Noska a Strnada znamenaly po první dvacetiminutovce vedení už 3:0! Turnovští se dokázali prosadit i po změně stran a navýšili svůj náskok na 5:0. Po jednom nevydařeném založení útoku dokázal využít svoji šanci soupeř, ale šlo jenom o čestný úspěch.
Stoprocentní úspěšnost Turnovských znamenala naprosto zasloužené celkové vítězství v turnaji. Úspěch měla myšlenka, jak zapojit obránce do útoku. „Ne, že bychom to nedělali v sezóně, ale malý taktický prvek zařazený v posledních trénincích, který hráči pochopili, tady slavil velký úspěch. Pochválit však musíme celý tým,“ zaznělo ze spokojeného realizačního týmu.