ADRA ŠÍŘÍ POZITIVNÍ HODNOTY MEZI LIDMI A UPOZORŇUJE NA POTŘEBU POMOCI SLABŠÍM

0

Cílem ADRY je, jednoduše řečeno, zprostředkovávat pomoc od člověka k člověku. Z tohoto důvodu ADRA v Turnově vysílá důkladně proškolené dobrovolníky do domácností ke starýma nemocným lidem. Dobrovolníci jsou lidé všech společenských vrstev a věkových kategorií, které spojuje velká míra altruismu. Vystupují ze své komfortní zóny a doslova překračují prahy domovů, aby působili jako společníci u lůžka anebo stolu seniora, kde mu předčítají z knih, poslouchají jeho příhody z mládí, zahrají si s ním karty anebo i třeba navštíví městský park a jen tak spolu spočinou na lavičce.

Turnované se také aktivně zapojují jako dobrovolníci v charitativních obchůdcích. Je známo, že turnovské ženy mají vytříbený vkus a proto můžete v obchůdku natrefit na opravdu výstavní kousky. Smyslem práce v Charitativních obchůdcích ADRA není pouhý výtěžek z prodeje, který je v našem kraji použit na dobrovolnické programy pro seniory, ale jde také o navázání kontaktů a přátelství, o způsob, jak dostat do povědomí společnosti, že pomáhat je normální a je to důležitá součást lidského života. Vedoucí obchůdků Milena Čančíková dobrovolníky vnímá jako výjimečné lidi, kteří pochopili, že velké příležitosti, jak pomáhat ostatním, přicházejí jen zřídka, ale ty malé člověka v životě obklopují každý den a dobrovolníci jsou ti, kteří je umí vnímat.

ADRA v Turnově zapojuje do humanitární pomoci i ochotné dárce. Jednotlivé firmy, řada institucí a veřejnost se podle svých možností podílejí na ADRAdobrodiní. Bez nich by to totiž nešlo a za vše jim patří velké díky.

V neposlední řadě je pobočka humanitární organizace ADRA také u rozhodovacích procesů v rámci komunitních plánů města. Vedoucí pobočky Michal Čančík k tomu dodává: „ Velmi si vážíme dobré spolupráce s vedením města a úřadu práce, se zástupci odboru životního prostředí a těší nás poznávat kolegy z jiných neziskových organizací.“

Chcete se stát také dobrovolníkem, přinášet úsměv a přátelství, nebo potřebujete dobrovolníka pro svého blízkého? Máte dobrý nápad, jak spolupracovat, nebo chcete věnovat něco do charitativních obchůdků? Neváhejte ADRA tým kontaktovat telefonicky na čísle 737 441 159 nebo e-mailem: milena.cancikova@adra.cz. Pomáhej a bude ti pomoženo.

V pondělí 16. září se v Turnově v sále SUPŠ ve Skálově ulici uskuteční od 10.00 hodin konference s názvem „Dobrovolnictví na hraně“. Témata: dobrovolnictví v charitativních obchodech, dobrovolnictví v komunitě, dobrovolnictví ve věznicích, firemní dobrovolnictví, on-line dobrovolnictví ad.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.