SPORTMIX: FLORBAL, HÁZENÁ, KICKBOX, VOLEJBAL A ŽENSKÁ KOPANÁ

0

Ač turnovští ligoví florbalisté – včetně svých mládežnických družstev – už mají další mistrovskou sezonu za sebou, v oddíle je stále hodně živo. Házenkářky TJ Turnov, kterým teprve dorůstá dorost, si po prohře s Plzní přivezly také první mistrovské body z cizí palubovky, tentokrát pražských soupeřek. Tříčlenná turnovská výprava TJ Impact vybojovala na ME v Itálii další stříbrné medaile pro svůj klub i město. Úspěšné mladé volejbalistky se v dresech Turnova jenom o pověstný chlup nedostaly na mistrovství České republiky. O čtyři hráčky základu oslabené fotbalistky TJ Čert Fénix vysoko prohrály v Krásné Hoře.

FLORBAL

* Výroční členská schůze
V pátek 29. dubna se ve sportbaru sešlo přes padesát aktivních členů oddílu, aby v rámci programu vyslechli zprávu o hospodaření, zhodnotili sportovní i nesportovní činnost oddílu během sezony 2021/2022 a seznámili se s plány do budoucna a novými projekty. Diskutovány byly také některé klíčové body dalšího rozvoje oddílu, jakými jsou třeba zapojení většího počtu lidí na pozice trenérů, rozhodčích a pořadatelů nebo zkvalitňování tréninkového procesu.
V rámci jednotlivých kategorií byli vyhodnoceni a oceněni nejlepší hráči a hráčky uplynulé sezony. Za mladší žákyně to byla Michaela Cidlinská, dále pak mladší žák Jakub Iker, starší žákyně Lucie Cidlinská a žák Viktor Kořínek. Další v řadě byli dorostenec Filip Janků, juniorka Klára Blažková a junior Tomáš Starý. Nejlepším hráčem A týmu se stal Filip Dědek, v B týmu to byl Marek Pala a mezi ligovými ženami Karolína Bittnerová.
Posledním důležitým bodem programu byly volby předsedy a výboru oddílu pro následující období 2022 – 2024. Ve výboru oddílu skončila po dvou letech práce Lucie Veselá, která se chce soustředit na svoji hráčskou kariéru a studium, naopak novým členem se stal hráč A-týmu a trenér dorostenců Tomáš Jiránek. Staronovým předsedou byl zvolen Radim Kolomazník a svoji pozici ve výboru oddílu obhájili také František Záleský, Jan Kovář a Daniel Bursa.

* Příměstský tábor
Před florbalovým TJ Turnov je teď nejbližší oddílovou akcí příměstský tábor, který rozšiřuje nabídku jeho služeb. Jak předesílají organizátoři, bude hodně multisportovní a vedle svých členů je určen také široké veřejnosti. Konkrétní info, vč. platebních údajů, bude přihlášeným účastníkům zasláno na zadanou e-mailovou adresu s dostatečným předstihem. Kontakt: František Záleský – zaleskyfrantisek@seznam.cz, 792 305 817. Přihlašování skrze GoogleForms, odkaz zde: https://docs.google.com/forms/…

* Mládežnický florbal, liga mladších žáků
Tým mladších žáků se v sobotu zúčastnil svého posledního turnaje v této sezoně, tentokrát až v dalekém Mostě. Snad i díky tomu, že pro některé hráče se jednalo o jejich vůbec poslední turnaj v kategorii mladších žáků, byla účast velmi dobrá a snad i tato početní převaha pomohla TJT turnaj zcela ovládnout. Když se k tomu přidala ještě velmi dobrá práce všech hráčů a nadšení do hry, byly z toho 3 zasloužené výhry postupně proti FBC Česká Lípa white 4:0, FBK Wings Most-G 5:2 a SCC Semily – Sharks 14:0.
František Záleský, Zaleskyfrantisek@seznam.cz

HÁZENÁ

* 2. liga, ženy

HC Plzeň – TJ Turnov 36:25 (16:13). Sestava (góly): Podhajská L., Kubcová V. – Šteffanová J. (9), Gahlerová Š. (6), Palounková Ž. (4), Nováková Kat. (3), Berndtová E. (2/1), Vítová A. (1), Hatašová Š., Adamová B., Nováková Kr., Riegerová E.
S favoritkami zápasu turnovské hráčky v první půli držely krok a průběžně stále udržovaly dvougólový náskok. Turnovankám se dařilo eliminovat nejlepší hráčky a střelkyně domácích, pozorně bránily, a také úspěšně proměňovaly brankové příležitosti. Ve druhé části prvního poločasu se hra více vyrovnala a domácí házenkářky získaly mírný náskok.
Turnovským se podařil i vstup do druhého poločasu, kdy během dvou minut srovnaly skóre. Následně však úplně nepochopitelně přestaly hrát, špatně bránily, kupily jednu technickou chybu za druhou a dovolily soupeřkám odskočit na rozdíl sedmi branek, takže bylo rázem po zápase, který se potom už jenom dohrával. „První poločas byl z naší strany vcelku příjemným překvapením, kdy jsme byli favoritkám zápasu vyrovnanými soupeřkami, a to i vzhledem k absenci některých hráček. Po změně stran holky naopak propadly po všech stránkách a nejvíce v obraně, kdy to vypadalo, že snad ani žádnou nemáme. Neuměly ubránit jednu hráčku soupeřek, která nám nasázela deset gólů, a ještě dalších deset připravila pro svoje spoluhráčky,“ byl zklamán turnovský trenér Marek Novák, jenž si pochvaloval snad jen to, že se po mateřských povinnostech a po zraněních vracejí dříve narozené hráčky, na kterých je vidět, že je házená stále baví. Nejlepší střelkyní Turnova byla Jana Šteffanová s 9 góly.

Astra Praha – TJ Turnov 17:23 (9:9). Sestava (góly): Podhajská L., Žmolilová M., Lukáčová J. – Šteffanová J. (4), Ševrová L. (4/4,), Palounková Ž. (4), Gahlerová Š. (3), Adamová B. (2), Vítová A. (2), Nováková Kat. (1), Berndtová E. (1), Aissi D. (1), Čechurová A. (1), Hatašová Š.
Začátek zápasu byl ve znamení nepřesností a neproměňování šancí na obou stranách, a tak první góly byly připsány až v 6. minutě. V dalším průběhu zápasu mělo turnovské družstvo mírně navrch nejen díky skvěle chytající brankářce Lucii Podhajské, ale i proměňováním vytvořených šancí a dobře byla organizovaná obrana.
Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu a Turnovankám se podařilo pět minut před koncem zápasu utéct na rozdíl pěti gólů a tento stav zodpovědnou a soustředěnou hrou dovést do vítězného konce utkání. „Celý zápas byl z naší strany odehrán asi v nejlepším rytmu a režii za celou dobu co družstvo žen trénuji. Hráčky zapnuly na maximální pohon a zdravě agresivní hrou v obranné fázi, soustředěným útokem a hlavně bezchybným výkonem Lucky Podhajské v bráně s padesátiprocentní úspěšností doslova vymazaly domácí hráčky, takže si holky zaslouženě šly za ziskem prvních dvou bodů z hřiště soupeřek. Bohužel, což nás nejvíce mrzí, se nám zranily dvě klíčové hráčky Šárka Gahlerová a Dáša Aissi. Po tomto utkání nelze vyzdvihnout výkon jednotlivce, neboť všechny fáze zápasu byly sehrány v kolektivním pojetí, a tak si za výsledek a předvedenou hru zaslouží pochvalu všechny hráčky,“ rozplýval se tentokrát kouč Novák.

* Mládežnická házená, mladší žákyně
Osm turnovských mladších žákyň, doplněných třemi minižačkami, se v dubnu 2022 zúčastnilo velkého mezinárodního házenkářského turnaje Prague Cup 2022 v Praze, kde v jejich kategorii startovalo 40 týmů, rozdělených do šesti základních skupin.

V základní skupině dosáhly naše mladičké reprezentantky těchto výsledků:
TJ Turnov – Strojár Malacky / Rohožník 2 : 18
HK Slávia Partyzánské (SK) 1 : 14
Dobele SS (LVA) 4 : 14
DHC Plzeň (CZ) 5 : 22
1. SC Bohumín 98 (CZ) 1 : 12
DHC Slavia Praha A (CZ) 2 : 17

Sestava (góly): Drbohlavová A., Kropáčková K. (1) – Nováková K. (8), Podrazká K. (4), Roubíčková K. (2), Peštová A. (1), Šritrová A. (1), Šritrová E. (1), Hluchá S., Roubíčková A., Švermová D.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

KICKBOX

* Mistrovství Evropy
Na přelomu dubna a května proběhlo v italském městečku Cervia ME v kickboxu, kterého se zúčastnila mj. také turnovská minivýprava, složená z členů TJ Impact v sestavě: Petr Kazda, Tommy Kazda a Markéta Brožová. „Ještě před pátečním vážením jsem se stihli vykoupat v moři a pak už jsme jako vždy bojovali o zlato, ale tentokrát z toho byly v uvozovkách jen stříbrné medaile,“ přiblížil s humorem sobě vlastním italskou misi z pozice své dvojrole trenér i kickboxer Petr Kazda.
Jeho syn Tommy ve své váze do 30 kg startoval ve třech kategoriích – semicontact, lightcontact a kicklight, v nichž dokázal vybojovat dvě stříbrné medaile. Obě finále prohrál vždy jen velmi těsně na body, např. v senicontactu 6 – 7 a pokaždé s ruským borcem. Ze tří startujících Turnovanů měl na turnaji nejvíc zápasů, a jak podotkl jeho osobní kouč Kazda starší, Tommy během osmi měsíců stihl odboxovat obdivuhodných 19 zápasů, takže strčil do kapsy i svého učitele!
Dobře si vedla také Markéta Brožová, která ve váze do 65 kg šla lightcontact a kicklight, a stejně jako Tommy startovala na evropském šampionátu poprvé. Také ona při své další funkci tlumočníka a řidiče výpravy vybojovala dvě stříbrné medaile a druhé finále pro ni bylo 43. zápasem její sportovní kariéry. „Markéta i Tommy mají na to, aby někdy příště takto velký turnaj vyhráli,“ věří jejich trenér Petr Kazda. Ten se ve váhové kategorii do 85 kg postavil soupeřům v lightcontactu a po 22 letech také v oriental boxingu! V obojím prohrál až ve finále, takže ani on nevybočil ze stříbrné linie.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

VOLEJBAL

* Kvalifikace mistrovství České republiky, starší žákyně
Suverénní vítězky krajského přeboru z Turnova během víkendu 30. 4. a 1. 5. bojovaly o postup na MČR. Ve své skupině, která se odehrála v Sokolově, se střetly se sedmi dalšími soupeři. Z osmičlenné skupiny postupovala první tři družstva. Turnov nakonec skončil na 4. místě, a tudíž zůstal před branami mistrovství.
Hráčky TJ Zikuda Turnov sehrály sedm těžkých a fyzicky náročných utkání. Hned pět z nich se rozhodlo až ve zkrácené hře. Ve třech utkáních byl soupeř lepší, ve čtyřech byly lepší Turnovanky. Během tak dlouhého turnaje se Turnov nevyvaroval herních výkyvů. Byly momenty, kdy bojovnost a nasazení při jednom z vrcholů sezony mělo být rozhodně vyšší, když turnovské volejbalistky hrály výrazně pod své možnosti. Na druhé straně byly i momenty, kdy předváděná hra snesla ta nejpřísnější měřítka a vysloužila si velké uznání ostatních trenérů a zúčastněných družstev. „Za TOP momenty, které si jako trenér budu dlouho pamatovat, považuji sice prohraný, ale skvěle zabojovaný úvodní set proti pozdějšímu vítězi skupiny – družstvu Kralup. Dále pak otočený zápas proti nepříjemnému Děčínu. Vrcholem turnaje pak bylo vydřené vítězství proti Slavii Hradec Králové. S celkovou pozitivní bilancí jsme celkem spokojeni, byť postup nebyl daleko. Věříme, že získané zkušenosti hráčky zúročí v dalších volejbalových bitvách, které mají před sebou,“ zaznělo z realizačního týmu.

TJ Zikuda Turnov – VSK Český Krumlov 0:2 (-18,-21).
TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Bedřichov 2:1 (-18,11,7).
TJ Zikuda Turnov – TJ Kralupy 0:2 (-26,-14).
TJ Zikuda Turnov – VSK Spartak Děčín 2:1 (-17,24,6).
TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové 2:1 (-22, 25, 16).
TJ Zikuda Turnov – VSK Baník Sokolov 1:2 (-19,22,-10).
TJ Zikuda Turnov – VK Slavia Plzeň 2:1 (20, -18, 8).

Sestava TJT: Barbora Bratršovská (blokařka), Tereza Bučková (nahrávačka), Julie Dolejšová (univerzálka), Nikola Kučírková (blokařka), Ivana Linhartová (smečařka), Julie Pazderská (libero), Linda Peštová (libero), Anna Ruckensteinerová (blokařka), Kristýna Šulcová (smečařka), Martina Šulcová (nahrávačka) – trenéři Pavel Starý, Jiří Šulc a Jan Mlejnek.
Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

ŽENSKÁ KOPANÁ

* HC 2022 – 2023

TJ Krásná Hora nad Vltavou – TJ Čert Fénix 5:0 (4:0). Rozhodčí Domácí, ŽK 0:0, diváků 20. Sestava: Tvarohová – Třísková, V. Runčíková, Fabianová, Jindrová – Žižková, Vrbová, Bartošová – Pradella, střídaly Klabanová a Jeriová.
Téměř 200 km dlouhá pouť za mistrovskými body nepřinesla čerticím, které k utkání odcestovaly oslabeny o několik hráček základní sestavy (Eder, M. Runčíková, Schmidtová, Janečková…) nic dobrého, hrou počínaje, výsledkem konče. Nově složená stoperská dvojice Fabianová – V. Runčíková se hledala celý první poločas a příliš se nedařilo ani hráčkám před nimi. Domácí hráčky nejprve povedenou střelou z dálky využily nepovedený odkop obrany Fénixu, poté jim v hodně rychlém sledu vyšla kombinace tzv. až do kuchyně a do třetice gólově zužitkovaly další nepříliš vydařený pokus hostů o navázání hry – 3:0. Krásná Hora naše reprezentantky, které musely střídat i juniorky Klabanová a Jeriová, přehrávala ve všech směrech, takže ještě do poločasu vyprodukovala čtvrtou branku poté, co po skrumáži před brankářkou Tvarohovou jedna z útočnic domácích propálila houštinu ženských těl před sebou. „O přestávce jsme trochu zamíchali sestavou, a to alespoň částečně pomohlo. Dokonce jsme se v úvodu druhé půle dostali do několika slibných situací, ale za tak nepříznivého stavu se nám kromě jediné střely Pradelly doprostřed brány, s kterou si gólmanka domácích v pohodě poradila, prostě nic nedařilo a inkasovali jsme popáté. Znovu tak můžeme spokojeně kvitovat snad jenom to, že naše dorostenky si v získávání zkušeností připsaly tentokrát mnohem větší herní minutáž,“ bral realitu neúspěšné mise s nadhledem manažer čertic Jan Štol. Jeho Fénix tak body musí získat teď, v domácím zápase se strašnickým Unionem, který se hraje v sobotu 7. května od 14.00 hodin opět na hřišti v Židněvsi.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Další výsledek: Union Strašnice – DFK Čechtice 0:1.

1. DFC ČECHTICE 12 9 2 1 33:10 31
2. TJ Čert FÉNIX 11 7 0 4 19:14 21
3. Krásná Hora n/V 9 4 2 3 15:8 14
4. Union Strašnice 11 2 3 6 11:24 10
5. SK Velká Lečice 11 0 3 8 6:27 5

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.