SDRUŽENÍ ČESKÝ RÁJ V PŘÍŠTÍM ROCE OSLAVÍ 30 LET ČINNOSTI

0

Sdružení Český ráj, z. s., spojuje města, obce, podnikatelské subjekty a další organizace působící v turistickém regionu Český ráj, s cílem rozvíjet cestovní ruch v souladu se zájmy místních obyvatel. V příštím roce oslaví tato organizace 30 let od svého založení, proto také budou v rámci TvA postupně představovány jeho aktivity a projekty.

Jednou s hlavních činností Sdružení je prezentace a propagace turistického regionu Český ráj, a to prostřednictvím tištěných propagačních materiálů – např. pravidelně vydávaných turistických novin, on-line prezentací na webech i sociálních sítích (www.cesky-raj.info, www.ceskyrajdetem.cz, www.greenwayjizera.cz, www.regionalniprodukt.cz) a dalších marketingových nástrojů.

Sobotka

Turistický region Český ráj je jediný turistický region v České republice, který zasahuje na území tří krajů (Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského) a Sdružení Český ráj aktivně spolupracuje se zástupci všech tří krajských úřadů. Velmi důležitá je také spolupráce s informačními centry v regionu v rámci tzv. marketingové skupiny, která určuje další rozvoj turistické nabídky. Sdružení v rámci své činnosti zpracovalo celou řadu oblíbených témat, např. Za pověstmi Českého ráje, Po stopách Albrechta z Valdštejna, Zlatá stezka Českého ráje, Skalní města, tipy na výlety. Organizace také certifikuje výrobce tradičních českorajských potravinářských i řemeslných produktů a zajišťuje jejich prezentaci na webu, ale také například formou krátkých videí.
Spolek je koordinátorem projektu Greenway Jizera – díky němu byla vytvořena oblíbená cyklostezka mezi Líšným a Turnovem.
V rámci nového projektu „Optimalizace turistického informačního systému“ nyní Sdružení zajišťuje zlepšení stavu informačních tabulí v regionu.

V roce 2021 Sdružení Český ráj zahájilo nový projekt s názvem „Chráníme náš Ráj“, který se zaměřuje na důležitou environmentální osvětu návštěvníků a jejich chování především v přírodních lokalitách.
Součástí této environmetální osvěty je také propagace turistických autobusů, které zajišťuje Mikroregion Český ráj, a které představují výbornou alternativu pro udržitelné cestování regionem bez nutnosti hledat parkovací místa a zbytečně zatěžovat již tak velmi frekventované lokality.
Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj, z. s., korinkova@cesky-raj.info, www.cesky-raj.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.