SPORT O PRVNÍM LISTOPADOVÉM VÍKENDU

0

První listopadový víkend nebyl tolik nabitý sportem, jako víkendy předchozí. Svá utkání sehráli hokejisté, volejbalisté se utkali s Rumburkem, a nutno poznamenat, že se doma hodně vytáhli! Pomalu se také uzavírá podzimní část fotbalové sezony (turnovská mužstva bohužel prohrála), basketbalisté hráli venku a moc se jim nedařilo… Více v následujícím souhrnu.

* BASKETBAL. Čtvrtým kolem pokračovala o prvním listopadovém víkendu Východočeská liga mužů. Turnovské družstvo zajíždělo k dvěma zápasům ven do Svitav a České Třebové. Zatímco v sobotu 1. listopadu byl výkon turnovských hráčů od začátku chladný a o výsledku rozhodla už první čtvrtina, v neděli 2. listopadu podali Turnovští v České Třebové solidní výkon a konečný výsledek je důsledkem nezvládnutí posledních šesti minut zápasu.

n200811042235_sport_41_08_basketSvitavy „B“ – TJ Turnov 80:55 (26:11, 49:21, 60:42). Zápas ve Svitavách nezačali Turnovští hráči vůbec dobře. Jestli se lekli krásné veliké haly, těžko říct, ale skutečností je, že již po první čtvrtině bylo rozhodnuto. Neuhlídali jsme nejlepšího střelce domácích Sabola, který nám nasázel 28 bodů (z toho 7 trojek!). Mizerná, děravá obrana nebyla téměř žádnou překážkou pro soupeřovy hráče. Snad ještě ve čtvrté minutě poslední čtvrtiny svitla malá naděje, kdy jsme snížili náskok na 18 bodů, ale hned v zápětí jsme si nechali nasázet další tři(!) trojky a bylo rozhodnuto. Za výkon lze pochválit snad Jiříčka, kterému ale stále chybí více práce „pro tým“ a Petřivého, který hru rozehrával. Slušně hráli ještě Klápště a Pospíchal, ostatní opory zůstaly ve stínu, Cvrček dokonce nedal ani bod, což se mu asi nestalo hodně dlouho. Bez bodu odešel i Nejedlo. Za zmínku snad ještě stojí 14 trojek soupeře a naše impotence při trestných hodech. Statistika: Jiříček 28, Klápště 8, Petřivý 8, Pospíchal 7, Vích 2, Brož 2, Cvrček, Nejedlo, Kučera. Trojky: 2x Petřivý, šestky 7/1 (!!!)

Česká Třebová – Turnov 82:61 (21:16, 42:32, 54:47). Nedělní zápas byl úplně jiný. Nezkazili jsme začátek a dá se říci, že jsme se soupeřem drželi celý zápas krok. Ještě v osmé minutě první čtvrtiny jsme vedli 16:12, ale v posledních dvou minutách jsme dostali 9 bodů a soupeř nás dostal mírně „pod sebe“ což se mu podařilo udržet až do konce zápasu. Od začátku jsme věděli, že zápas řídí již opotřebovaní, pomalí rozhodčí, kteří už mají svůj zenit čtyřicet let za sebou, a opět nezklamali. Ne, že by nás „řezali“, ale pískali málo a neviděli tvrdé zákroky pod oběma koši, které se samozřejmě stupňovaly. Bylo jenom otázkou času, kdy se tvrdá hra vyhrotí v nějaký konflikt nebo zranění, k čemuž došlo v poslední čtvrtině. Zápas už jsme posledních 5 minut nezvládli a z toho plyne i trochu nespravedlivý výsledek, který neodpovídá vyrovnanému zápasu. Z tohoto utkání jsem měl dobrý pocit a sehráli jsme i několik pohledných akcí. Hra začíná mít chvílemi i systém, začínají vycházet i některé nacvičené výhozy z autů. Skvělý výkon podal patnáctiletý Petřivý na rozehře, který vydržel hrát téměř celý zápas naplno a byl naším nejlepším střelcem! Zápas se tentokrát nevydařil Jiříčkovi, u kterého se opět projevila jeho psychická labilita a věnoval se víc řečem s rozhodčími a soupeřem než svým povinnostem na hřišti. V basketbalu roste hráč nejenom počtem bodů, ale i hrou v obraně a pro tým. Forma se v neděli vrátila Cvrčkovi, dobře hráli Klápště, Nejedlo a Kučera.  Formu naopak stále hledá kapitán Vích. Snad jen na závěr zopakuji, že v Třebové se hrál slušný zápas, který kazili rozhodčí. Statistika: Petřivý 17, Cvrček 14, Jiříček 12, nejedlo 9, Klápště 5, Kučera 4, Vích, Pospíchal, Brož. Trojky: Petřivý 3x, Jiříček 1x Cvrček 1x, šestky 10/6

Příští zápas hrajeme doma v neděli 16. listopadu s družstvem ze Dvora Králové od 10.00 hodin.

Junioři sehráli dvě utkání s družstvem Hradce Králové. K oběma utkáním jsme měli k dispozici téměř kompletní tým juniorů včetně hráčů hostujících v ligových družstvech jiných oddílů. Zahrálo si všech třináct hráčů včetně novice Lukáše Halamy. Obě utkání dopadla podle předpokladů. Junioři bez většího úsilí splnili úkol a dvakrát soupeře porazili přesvědčivým rozdílem, když v obou utkáních překonali magickou stovku. Takto potvrdili své první místo v soutěži.

TJ Turnov –  Sokol HK PP „2“ 101:44

TJ Turnov: Příhonský 20, Bartoň 14, Petřivý 13, Bohdálek 12, Jeníček 11, Šimůnek 10, Roubíček 8, Manshev 6, Mojsl 3, Gaizl 2, Škopán 2, Jarolímek, Halama. Trojky 2x (Příhonský, Petřivý).

TJ Turnov –  Sokol HK PP „2“ 114:51

TJ Turnov: Příhonský 31, Jeníček 21, Roubíček 19, Bartoň 16, Bohdálek 10, Škopán 5, Šimůnek # 4, Mojsl 4, Petřivý 2, Manshev 2, Gaizl, Jarolímek, Halama. Trojky  2x (Příhonský, Manshev).

Pro TvA: Jaroslav Brunclík, e-mail: jardabrumla@seznam.cz

* HÁZENÁ. II. liga žen. V neděli 2. listopadu sehrálo družstvo žen další ze zápasů II. ligy: TJ Turnov – TJ Sokol Kobylisy II 15:20 (5:10). Stejně jako v několika předešlých utkáních i v tomto utkání bylo o osudu rozhodnuto v prvním poločase, ve kterém turnovské házenkářky nedokázaly přehrát poměrně dobrou obranu soupeřek. Když se k tomu přidalo několik ztracených přihrávek, tak pět vstřelených branek v prvním poločase mluví za vše.
Ve 2. poločase se přece jenom podařilo sehrát několik zdařilých signálů a tím držet se „zálohou“ prvoligových Kobylis krok. Domácím hráčkám se podařilo stáhnout pětibrankový poločasový náskok a 6 minut před koncem byla šance otočit utkání ve prospěch turnovských házenkářek. Dvě nešťastné branky a dvě chybné přihrávky, které znamenaly rychlý protiútok soupeřek, je však srazily na kolena… Ukázalo se, že jenom bojovnost nestačí, naopak je nutno se vyvarovat zbytečných chyb.
Sestava (branky): Bohuslava Kučerová, Pavla Mlejnková, Lenka Stýbliková – Adéla Koubková (4/1), Marie Poláková (3), Šárka Gahlerová (2), Vladimíra Ševrová (2), Ivana Tichá (2/1), Adéla Vališová (2), Romana Kohoutová, Jana Nalezencová, Nikola Poláková. Trenér družstva: Jan Těhník, vedoucí družstva: Radek David.
Pro TvA: Vlaďka Ševrová, e-mail: sevrova@iex.cz

* HOKEJ. 6. kolo krajského přeboru Libereckého kraje v ledním hokeji. V neděli 2. listopadu sehráli Turnovští další utkání ve Svijanské aréně v Liberci: BHK Turnov – PSK Liberec 2:9 (1:2, 0:3, 1:4). Sestava BHK Turnov: Lamač L. – Jirásek, Mikule J., Kapoun, Mikule M. – Řezníček, Sojka, Langmajer – Šlechta, Hájek, Lamač M. – Papík. Sestava PSK Liberec: Kysilka – Ubry, Šebesta Jan, Šebesta Jakub., Měrtl, Marnota, Křikava, Vozák, Pažout, Horák, Černý, Chobot, Vorel, Polák, Bretl, Číž. Branky a nahrávky: 11. Sojka (Řezníček, Langmajer), 50. Kapoun – 6. Marnota, 6. Polák, 21., 31., 41. Vozák, 24. Měrtl, 48., 52. Chobot, 59. Horák. Diváků: 32.
K tomuto utkání jsme opět nastoupili jen v základní sestavě. Ale i s minimálním počtem hráčů jsme díky nasazení drželi s hokejovějšími „hosty“ krok a na začátku utkání s nimi hráli vyrovnanou partii. Bohužel jsme se jako již tradičně nevyvarovali některých chyb, za což nás „policisté“ v šesté minutě dvakrát potrestali. My jsme ale nesložili zbraně a v polovině třetiny po pěkné kombinaci celého útoku snížil střelou do prázdné brány Milan Sojka.
V úvodu druhé třetiny se díky využité přesilové hře dostali hosté opět do dvoubrankového vedení. To posadilo našeho soupeře do sedla a na dlouhé minuty nás zamkl do našeho obranného pásma. Díky neustálému tlaku jsme v polovině zápasu prohrávali už o čtyři branky. V závěru třetiny jsme se trochu zvedli a několikrát nebezpečně zahrozili, ale všechny naše střely bezpečně zlikvidoval brankář soupeře. V jednom okamžiku mu pomohla po střele Milana Sojky tyčka. Ve třetí třetině se začal projevovat náš úzký kádr a začaly nám postupně ubývat síly. I když třetí třetina nebyla herně z našeho pohledu až tak špatná, jak se později projevilo na skóre. Opět jsme měli několik dobrých příležitostí na zkorigování náskoku soupeře, ale naše střely končily na pozorném brankáři Kysilkovi. Jediný, kdo ho z naší strany překonal, byl Míra Kapoun nechytatelnou střelou v přesilové hře. Hostům v této třetině vyšlo skoro vše, a tak nám výrazně utekli ve skóre. V tomto utkání jsme podali zlepšený výkon, a proto je pro nás výsledek až příliš krutý.

* FOTBAL. Divize, 13. kolo. Dvůr Králové – FK Pěnčín-Turnov 2:1 (0:0). K zápasu se na internetových stránkách fotbalového klubu vyjádřil vedoucí družstva Petr Horáček: „Nepředvedli jsme zrovna oslnivý výkon, ale přesto jsme sahali po bodech. Příští neděli s Hradcem Králové budeme chtít potvrdit podzimní neporazitelnost na domácím hřišti,“ uvedl po zápase. FKP Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček, Jíra (5. Hnízdo), Škréta (70. Matoušek) – Pěnička (60. Koubek), Mencl, Patočka, Weber – Zdražil, Mrklas. Turnov je v tabulce na 4. místě. Více na www.fkpencinturnov.estranky.cz
O prvním listopadovém víkendu se hrálo také 12. kolo krajského přeboru.
FK Sedmihorky prohrály v Desné 2:5 (2:1), FK Pěnčín-Turnov B prohrál v Železném Brodě 0:1 (0:0). FKP Turnov B: Horáček – Baranyk, Horák, Matoušek, Louda – Koubek, Pěnička, Beneš (76. Vajda), Kulhánek (62. T. Bárta) – Vavřich (86. Vodrážka), Krejčík. Pěnčín-Turnov B je v tabulce na předposledním místě, Sedmihorky jsou osmé.

* FLORBAL. O prvním listopadovém víkendu hráli muži “B” turnaj v Semilech:

TJ Turnov B – TJ Sokol Koberovy 3:3
TJ Sokol Liberec 1 – TJ Turnov B 6:1

* FUTSAL. V pátek 31. října odehráli futsalisté FC Dalmach povedené utkání na Kladně. Celtic Kladno – FC Dalmach 5:12 (4:6). Přijďte futsalisty povzbudit v neděli 9. listopadu v 19.00 hodin do turnovské haly ve Skálově ulici, kde se utkají Indossem Plzeň, který zatím prochází soutěží bez ztráty bodů. Více na www.fcdalmach.ic.cz

n200811042236_sport_42_08_volej* VOLEJBAL. 3. kolo krajského přeboru 1. třídy mužů – TJ Zikuda Turnov – TJ Rumburk 3:0, 3:0 (28: 26, 25:17, 25:21), (26:24, 25:20, 27:25). I bez zraněného Krňáka (jedna z opor družstva) a Peciny (pracovní povinnosti) si turnovští volejbalisté dokázali poradit s nepříjemným Rumburkem. O to více vítězství těší, ale nerodilo se vůbec hladce. Dopoledne se po prvním setu, který měl soupeř hodně pod kontrolou a v závěru ho až nepochopitelně ztratil, “položil”, a další dva sety jsme vyhráli s přehledem. Odpoledne domácí museli vynaložit hodně úsilí, aby houževnatého soupeře zlomili. Vzhledem ke zranění Krňáka nepodali Turnovští špatný výkon, ale ve hře jsou stále zbytečné výpadky, které by se příště nemusely vyplatit. Výborně zahrál v prvním zápase Nyč, oba zápasy byl výborný nahrávač Folprecht a velký kus práce odvedl Strnad. Sestava: Folprecht, Nyč, Maruška, Strnad, Jaroš, Vaněk – libero – Zýka, střídali Novák M., Kovář.