SOKOLSKÁ AKADEMIE 2019

0

Poslední listopadový čtvrtek se v turnovské sokolovně konala slavnostní Akademie, na které Sokol Turnov prezentoval svoji činnost. Cvičenci největší sokolské jednoty v Libereckém kraji a druhého největšího sportovního spolku v Turnově předvedli pestrou škálu všeho, čím sokolovna každý týden žije.

Sokolovna praskala doslova ve švech. Sešlo se 200 vystupujících a 300 diváků. Úvod tradičně patřil Pěveckému sboru Antonín Dvořák, který je společně se Sokolem nejstarším spolkem města – oba vyhlížejí úctyhodnou metu 160 let své činnosti. Poté byly k vidění pódiové skladby dětí všech věkových kategorií, mažoretek, capoeiry, žen na speciálních balančních podložkách BOSU a cvičení gymnastů i gymnastek. Součástí programu byli i hosté. Milé a dojemné vystoupení předvedlo sdružení Fokus, vystoupili i členové oddílu sportovního aerobiku, který využívá nový zrcadlový sál sokolovny. Za zmínku stojí i skladba žen a mužů, která byla poprvé předvedena na světové Gymnaestrádě v rakouském Dornbirnu.

Diváci mohli vidět pečlivě secvičená a perfektně provedená vystoupení, ale i volnou nevázanou gymnastiku. Všech 17 bodů programu doplňovala současná muzika, a proto se diváci rozhodně během dvou hodin nestihli nudit. Sokol je moderní, dynamická a hrdá organizace, která má své nezaměnitelné místo i v dnešní době.
Lenka Plívová, Tělocvičná jednota Sokol Turnov, sokol.turnov@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.