TURNOVANÉ, NEVÁHEJTE, ZAJDĚTE SI PRO NOVOU ZNÁMKU NA POPELNICI VČAS

0

Turnovská radnice v současné době provádí revizi skutečného stavu a hlavně počtu popelnic na směsný komunální odpad. Její součástí je výměna známek na popelnicích. Ty současné platí podle Zuzany Sedlákové z odboru životního prostředí radnice pouze do konce roku 2009. „Kdo na popelnici v lednu nebude mít nalepenou novou známku, nebude mu vyvezena,“ upozorňuje Sedláková. Revize podle ní byla nutná, protože známky v minulosti vydávaly kromě radnice i technické služby, občané je mohli získat také v infocentru a v systému již panoval mírný zmatek.

n200911091803_zap_493_09_popelniceNovinkou, o které se zatím moc neví, je skutečnost, že v souvislosti s výměnou známek dochází také ke snížení množství týdenního odpadu, který mohou obyvatelé do popelnice odložit. Dosud to bylo 30 litrů týdně, nyní je to pouze 20 litrů (obsah běžné popelnice je 120 litrů). A tak například šestičlenná rodina, která při svozu využívá dvě popelnice, bude mít k dispozici po 1. lednu pouze jednu. Omezení je zdůvodněno širokou nabídkou možností třídění odpadů. K dispozici jsou separátní místa s kontejnery na mnoha místech ve městě, občané mohou využít i pytle na separovaný odpad, které v určitý den připraví na místo, kam jindy dávají popelnici, separovaný sběr lze odložit přímo ve sběrném dvoře ve Vesecku.

Nové známky na popelnice, ale i pytle na separovaný odpad vydává odbor životního prostředí MěÚ, ul. Antonína Dvořáka 335, kancelář číslo 110 – Ing. Sedláková, paní Schneiderová (tel. 481 366 160) v úředních dnech v pondělí a středu 8.00 – 12.00 a 13.00 – 17.00.

Vzhledem k tomu, že úřednice vykonávají i jinou práci, je třeba dodržet výhradně tyto dva úřední dny. Vzhledem k tomu, že do systému jsou zapojeny stovky lidí, tvoří se někdy před příslušnou kanceláří fronta. Situace se bude s blížícím se koncem roku zhoršovat, proto se na radnici vydejte co nejdříve.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.