SJEZDOVKU VE STRUHÁCH ČEKÁ PŘED KONCEM SEZONY JEŠTĚ NĚKOLIK AKCÍ

0

Přijdete ve všední den odpoledne z práce, dáte lyže na rameno, naložíte děti a popojedete kilometr dva autem. A jste pod malou, útulnou sjezdovkou s umělým zasněžováním a perfektně díky rolbě upraveným povrchem. Pokud netoužíte po kilometrových sjezdech, třistametrová sjezdovka v turnovských Struhách je ideální pro odpolední, večerní i víkendové lyžování pro celou rodinu. Navíc pár stovek metrů od domova. A lyžuje se tu, i když už všude kolem kvetou bledulky a sněženky.

n201102152200_sport_14_011_struhy„Letošní sezona se rozeběhla celkem brzy, už o víkendu uprostřed prosince. Bývalo by bylo možné pustit vlek i o několik dní dříve, ale nechtěli jsme to uspěchat a spustili jsme provoz teprve ve chvíli, kdy byl svah ve stoprocentní kvalitě,“ uvádí Aleš Mikl ml., předseda výkonného výboru Klubu lyžařů Turnov, který sjezdovku spravuje. Díky kvalitní přípravě přestála sněhová vrstva i výrazné oteplení zkraje roku, lyžuje se tu bez přestávky celou sezonu. „Návštěvníci se rekrutují především z obyvatel Turnova a okolí, ale mnoho lyžařů přijíždí z Mladoboleslavska a Mnichovohradišťska, pro které jsme výborně dostupní i ve všední dny. Měli jsme obavy, jestli nenastane odliv zájemců o lyžování, když byl zprovozněn nový areál na Javorníku u Jeřmanic, ale to se nestalo,“ uvádí Mikl. Každý areál nabízí podle něho něco jiného, lyžaři v Turnově oceňují nově instalované osvětlení svahu, které významně zvedlo úroveň a podmínky pro večerní lyžování. Hojně je areál rovněž využíván i turnovskými školami.

Zejména lednové soboty se to tu hemžilo caparty, kteří sotva chodí, ale už mají na nohou přeskáče a lyže. Klub lyžařů Turnov letos uspořádal již 41. ročník Veřejné lyžařské školy, kterou navštěvovalo 340 dětí. Předškolní děti se pod dohledem zkušených instruktorů učily lyžovat právě ve Struhách, zbývající účastníci jezdili do obvyklých středisek v Krkonoších a Jizerských horách.

 

V současné době je areál v plném provozu. Leží tu asi půl metru sněhu po celém svahu a dále dvě sněhové hromady v podobě zásob na dojezdu. Lyžovat zde můžete ve všední dny od 15.00 do 21.00 hodin a o víkendech od 9.00 do 21.00 hodin. O nadcházejících jarních prázdninách se bude lyžovat denně od 9.00 do 21.00 hodin. „Vzhledem k množství sněhu na sjezdovce bude areál fungovat určitě do poloviny března. Ostatně i v uplynulých sezonách byl důvodem ukončení provozu nezájem lyžařů, nikoli nedostatek sněhu,“ glosuje Aleš Mikl.

 

Akce pro veřejnost na sjezdovce ve Struhách:

* Sobota 19. února od 15.00 hodin dětský karneval a zábavné odpoledne a pro dospělé od 17.00 hodin pyžamová party. Samozřejmostí je hudba a občerstvení.

* Neděle 27. února – testování lyží značek Fischer, Blizzard a Atomic.

* Druhý víkend v březnu (12. a 13. března) se budou konat již tradiční závody v paralelním slalomu.

Podrobnosti k jednotlivým akcím budou postupně zveřejňovány na www.klturnov.cz  a na plakátech v areálu, školách a ve městě.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.