TURNOVSKÝ ŠTĚPÁN HAVEL DAL ČTYŘI GÓLY ZA 24 MINUT!

0

V Přepeřích to odskákali klokani z Prahy. Sousedské derby a souboj kapitánů v krajském přeboru ovládl rovenský spasitel Pavel Vítek. První Turnov deklasoval poslední Desnou. V I. A třídě Jenišovice prohrály v Lomnici 7:3, resp. 6:4!? Pěnčín se v Kostele modlit nemusel. O třídu níž se skokanem týdne staly Přepeře B, zato Mírové nevyšel výlet do hor. Na Jablonecku se dál trápí naši zástupci. Skala rupla doma, Jenišovické béčko dostalo u jablonecké přehrady tucet gólů! Na Semilsku jsou stoprocentní pouze Tatobity.

ČFL

* FK Přepeře – Bohemians Praha 1905 B 4:1 (2:0). Branky 21. a 79. Martan, 9. Ježek, 53. Pavlata, rozhodčí Vokoun, ŽK 2:1, diváků 0. Sestava: Truksa – V. Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha (83. Elbl) – Zaradny (65. Bulíř), Jarosz, Pavlata, Volf (83. Marek Sedláček), Martan (83. Vaníček) – Ježek (71. Synek).
Bez bodu poslední mladí klokani neměli v Přepeřích nárok. Brankáři Koubovi juniorovi se bude asi dlouho zdát o placírkách přepeřských plejerů, které spojoval jediný muž – Volf. Ten už v 9. minutě přistrčil magickou kouli Ježkovi a ten se utuženou placírkou parádně trefil přesně do růžku. Ve 21. minutě sobotní nahrávač nejprve zpracoval dlouhý balon a „vylil“ jej Martanovi, který opět placírkou překonal Koubu podruhé. Stejný scénář se opakoval i v úvodu druhého poločasu. Ježek sklepnul míč na Volfa, ten jej předelegoval na Pavlatu, a ten jej jak jinak – placírou poslal pražskému gólmanovi do saka potřetí! Zajímavá byla minuta, která odbila hodinu hry. „Vojta Novotný trefil ze standardky nevídanou bombou tyč, z té rezultoval rychlý protiútok a následný roh, z kterého hosté snížili. Naštěstí to byla jediná branka v naší síti, jinak jsme jasně dominovali po celý zápas,“ popsal vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil. Ten pak s hrstkou pořadatelů mohl zatleskat druhé trefě zkušeného Martana, který po rohovém kopu odvrácený míč poslal z velkého vápna skrz houštinu těl před Koubou do branky Pražanů počtvrté a zpečetil zaslouženou výhru Přepeř.

Ostatní výsledky: Brozany – Hradec Králové B 3:1, Pardubice B – Chlumec 0:1, Zbuzany – Ml. Boleslav B 3:1, Zápy – Ústí 3:1, Dukla B – Liberec B 0:4, Živanice – Velvary 2:3np, Teplice B – Jablonec B odloženo.

16. Bohemians B 7 0 0 7 2:14 0

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Sedmihorky 2:2 (0:1). Branky 86. a 91. (pk) Vítek – 8. Marcel Špína, 57. Ložek, rozhodčí Zlatník, ŽK 3:5, diváků 0. Rove: Prokopec – Kočí, Šteffan, Vítek, Mikule – Krejčík, Bangha (46. Dlouhý), Štěpnička, J. Mencl, Soukeník (62. Glod) – Šimek (85. Bakeš). FKS: Martin Špína – Novotný, Marek, Kodr, Čermák – Urbánek, Močkovský, Kroupa (77. Hranec), Veber – Ložek, Marcel Špína.
Smutný obrázek derby bez diváků vidělo pár fandů za plotem ze silnice podél hřiště. Opět lépe začaly Sedmihorky. Své střelecké vlohy zase potvrdil Marcel Špína, jenž po centru vyhrál v 8. minutě souboj se Šteffanem a přes celou bránu skóroval, když Prokopec neměl pevnou půdu pod nohama. Domácí mohli reagovat Krejčíkem, ale ten tak dlouho vymýšlel vyšperkování své akce, až zkorodovala. Vyrovnání mohlo přijít po penaltě za ruku, ale rozhodčí ji po konzultaci s asistentem odvolal! „Hosté byli v první půli jasně lepší a několikrát nás podržel brankář Prokopec. Když jsme pak po obrátce inkasovali od nehlídaného hráče, už jsme nedoufali. Tady musím vyzdvihnout neúnavného Jardu Mencla, který toho naběhal jako nikdo a makal na naší naději,“ prohlásil prezident Rovenských Marek Náhlovský. A vyplatilo se. Karlovičtí přestali hrát a Rovensko se hnalo do tlaku, z něhož plynuly chyby v obraně hostů. Ta nejprve v 86. minutě faulovala před šestnáctkou a domácí kapitán Vítek obstřelil zeď a byl se spoluhráči opět ve hře. V poslední minutě došlo v defenzívě pod tlakem k další ruce, a ta se tentokrát pískala. Střelec duelu Vítek nedal svému protějšku v brance hostů žádnou šanci a z 11 metrů zachránil Rovensku v 11.55 hodin alespoň bod.

* FK Turnov – Desná 8:1 (6:0). Branky 21., 29., 37. a 45. Š. Havel, 9. a 71. Beneš, 26. Jíra, 77. Koucký, rozhodčí Mizera, ŽK 2:1, diváků 0. Sestava: Kopal – Tomašov, Bělina, Jíra (50. P. Havel), Kordík – Tvrdý, Provazník (58. L. Havel), Svoboda, Bernát (46. Koucký) – Š. Havel (46. L. Havel), Beneš.
Souboj prvního celku s posledním byl jenom otázkou skóre. Povinná domácí výhra byla jasná už po první části hry. Ač brankostroj nastartoval v 9. minutě Beneš, Štěpán Havel překonal Mucsku v bráně Desné do půlky celkem čtyřikrát (!) a mohl se dát s klidem o přestávce vystřídat, stejně jako gólman Kopal přepustil své místo mezi tyčemi Fillovi. Tomu mistrovský debut pokazil v 57. minutě jen Kořínek z pokutového kopu. Deklasovat Desnou pomohl svým gólem ve 26. minutě obránce Jíra a prosadil se také střídající Koucký. Nejblíže ke střelci kola se dostal Beneš, který v 71. minutě dohrávaného utkání přidal svůj druhý nedělní úspěch.

Ostatní výsledky: Doksy – N. Bor 1:0, Chrastava – Stráž p. R. 2:5, Ž. Brod – Skalice 2:5, Hrádek – Mšeno 2:1, Višňová – Frýdlant 1:0.

I. A TŘÍDA

* FC Lomnice nad Popelkou – TJ Sokol Jenišovice 6:4 (2:2). Branky 4. Poláček, 9. vlastní Drahoňovský, 55. Marek Randák (pk), 59. V. Hurt, rozhodčí Vachek, ŽK 3:0, ČK 0:1, diváků 0. Sestava: Cejnar – Svoboda, Vích, Bernard, Bubák – D. Hurt, V. Hurt, Matěj Randák (25. Rosenbaum), Marek Randák – Poláček (76. Hubený), Válek.
Ač si čtenáři zápisů o utkání mohli o výhře Lomnice 7:3 myslet cokoliv, realita byla mnohem jiná. Poslední Jenišovice i ve slátané sestavě a s hráči B-týmu držely s jedním z lídrů soutěže dlouho krok a padly až v samém závěru, kdy jim byl vyloučen Bubák za údajné zmaření vyložené šance!? „Nevím, co si mám o tom myslet. První náš gól dal Poláček hlavou a dva nula jsme vedli po vlastní brance Drahoňovského. V zápise je uveden Matěj Randák a vlastňák byl připsán k dobru domácím. Náš třetí gól padl z penalty, kterou proměnil Marek Randák, o čemž není v zápise ani zmínka. Sedí pouze naše čtvrtá branka, jejímž autorem byl Vojta Hurt nevídanou pumelicí. Vyloučení Bubiho ani nebudu komentovat,“ kroutil hlavou ještě v neděli jenišovický kouč Petr Randák.

Utkání Tatran Bílý Kostel – TJ Sokol Pěnčín nebylo zahájeno a náhradní termín se bude jako v mnoha dalších případech jenom stěží hledat.

Ostatní výsledky: Mimoň – Rynoltice 2:2, Doubí – Ruprechtice 5:0, FC Pěnčín – V. Hamry B 1:5, Kr. Studánka – Hejnice nezahájeno, Bělá – FKK/L přeloženo na 28. 10.

I. B TŘÍDA

* FK Přepeře B – TJ Sokol Horní Branná 3:0 (2:0). Branky 27. a 50. Elbl, 9. Rakouš, rozhodčí Blaschke, ŽK 1:1, diváků 0. Sestava: Vrána – Vaníček, Kupka, Cimbál, Císař – Tokan, Mário Kvesič, Elbl – Martínek, Tokan (64. Baudys).
Poté co si áčko „pochutnalo“ na pražských klokanech, vyběhla na promáčený trávník RTW Arény ligová rezerva, aby zvítězila stejným rozdílem. Hned v 9. minutě se trefil veterán Rakouš, ale toho záhy trumfl Elbl, jenž si svůj dvougólový příspěvek k výhře rozdělil do obou poločasů. Poprvé Trýznu pokořil ve 27. minutě a po obrátce mu naložil už po pěti minutách. Vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, to by ovšem jindy neomylný Mário Kvesič musel proměnit pokutový kop.

* TJ Albrechtice v Jizerských Horách/Jiřetín – SK Mírová pod Kozákovem 6:0 (3:0). Rozhodčí Brož, ŽK 1:1, diváků 0. Sestava: T. Mach – Kábele, Dědeček, Jíra, Korček – Iluska, L. Mach (74. Kovář), M. Zelnický, Kovář (46. Poledne) – Dvořák (66. Kůtek), J. Hlavatý (56. Žmolil).
Nováček dostal na horách tvrdou lekci z produktivity. Zatímco jeho střelci nedokázali albrechtického brankáře Brožíčka donutit sáhnout za sebe pro míč ani jednou, u domácích se o krále střelců doslova přetahovali. Ve 13. minutě cílil jako první přesně Zeman. Poté během jediné minuty přidal dva góly Pipek, a po výměně stran si totéž střihnul také Kořínek! V závěrečné pětiminutovce zaokrouhlil konečný výsledek na půltucet pro Albrechtice ještě Bělohlávek.

Ostatní výsledky: Harrachov – Semily 3:3, Držkov – Plavy 7:1, Bozkov – Smržovka 6:2, Studenec – Lučany 2:2, Jablonec – Rychnov 0:5.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Přebor Jablonecka: Malá Skála – Tanvald 3:6 (1:3) Čech, Kubín, Kolovratník, Mšeno B – Jenišovice B 12:0 (5:0), Hodkovice B – Držkov 4:1, Zásada – Kokonín 7:4, Ž. Brod B – KOVO 4:1, Jos. Důl – Radčice 9:2.

12. Radčice 8 0 1 7 6:54 1

Semilská soutěž: H. Branná B – Rovensko B 5:3 (1:1) Glod, Mikule, D. Malý, Tatobity – Kruh 4:0 (2:0) 2 Kunst, Kordutch, Cimbál, Horka – Přepeře C 4:1 (2:0) P. Krouza, Future – Zálesní Lhota 2:1, Semily B – Bozkov B 1:13, Víchová – Studenec B 6:1.

1. Tatobity 9 8 0 1 36:11 24
2. Horka 9 6 0 3 43:15 18
3. Víchová 9 5 3 1 30:10 18
4. Kruh 9 6 0 3 33:25 18
5. Bozkov B 9 5 2 2 44:26 17
6. Studenec B 9 5 0 4 31:29 15
7. Zál. Lhota 9 4 0 5 29:24 12
8. Future 9 3 1 5 15:24 10