ROZJETOU LOMNICI NEZASTAVIL ANI VEDOUCÍ TURNOV

0

Scénář tohoto dalšího sousedského derby by líp nezrežíroval snad ani legendární stratég ruského hokeje Vsevolod „Trativod“ Bobrov. Turnovští prakticky celý zápas neúnavně bušili do hostů z Lomnice, ale v její kleci nestál žádný jeliman, naopak. Gólman Hrstka předvedl one man show, jaká v téhle soutěži dosud asi neměla obdoby. K sedmé výhře modré letky v řadě dopomohl málo vídanou úspěšností 96 % a překonat jej potřetí bylo pro turnovské hráče jako marně mámit tele z jalovice. V každém případě si však potlesk rekordní návštěvy za předvedenou hru zasloužili všichni aktéři.

* HC Turnov 1931 – HC Lomnice nad Popelkou 2:3 (1:0, 1:1, 0:2). Branky 16. Kysela, 23. Kotyza, rozhodčí Kaňkovský – Borecký a Novák, vyloučení 7:5, využití 1:1, v oslabení 0:0, zákroky brankářů 30:48, diváci 239.Sestava: Beneš – Zákoutský P., Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Jandejsek, Zbroj, Kysilka – Suska, Šafařovský, Maděra – Hloušek, Duda, Vondráček – Kotyza, Maďar, Kysela.

Ač bez branek, už první čtvrthodinka byla hodně rušná a dávala tušit, že klíčovými postavami duelu budou oba brankáři. Mnohem aktivnější domácí se dočkali až v 16. minutě, kdy v přesilové hře doslova do šroubků rozebrali lomnickou obranu kombinací po ose Šafařovský – Maďar, na jejímž konci stál připravený Kysela. Ten pálil do odkryté půlky klece a rozhodl tím první třetinu. Ta ovšem vedle dobrého hokeje přinesla také dvě nepříjemné situace. Nejprve po nešťastném nárazu na mantinel musela sanitka odvézt jednoho z hráčů Lomnice, poté se jako brambory z roztrženého pytle rozsypalo plexisklo na její střídačce. Podle turnovského lékaře naštěstí zraněný mohl po vyšetření opustit nemocnici tzv. po svých, a také prasklá ochranná tabule nikoho nezranila.

Ani to ovšem hosty nerozhodilo a v úvodu druhé třetiny dokázali také oni zužitkovat převahu jednoho muže v poli a záhadným lobem Maryšky přes Beneše srovnali s domácími krok alespoň ve skóre. To však už o minutu později neplatilo, protože na Maďarovu nahrávku si před Hrstku najel Kotyza a na jeho dělovku neměl lomnický čaroděj nárok. Znova vedoucí Turnov pak měl navrch i nadále, ale ledově klidná skála v brance Lomnice byla přes veškerou snahu jeho hráčů nepřekonatelnou překážkou. Činit se však musel také domácí Beneš, který několika důležitými zákroky svůj celek v jeho úsilí několikrát podržel.

Bohužel ve třetí třetině, která začala rvačkou ve stylu NHL, jej přece jen za asistence Junka v 53. minutě z pozice levého křídla překonal Rudiš. Ale to nebylo ze strany Lomnických všechno. Dvě minuty před závěrečnou sirénou se po předchozí intervenci Knapa se štěstím dostal Strnádek a tváří v tvář Benešovi se prosadil na 2:3! Závěrečné drama po tomhle šokujícím obratu ještě okořenilo oboustranné vyloučení a následná power play Turnova, který chtěl mermomocí vyhrát, ale nebylo mu prostě přáno ani z těch nejvyloženějších pozic. Sobotní závod hokejových mašin tak nakonec vyhrál lomnický skútr…

Jak o den později prohlásil turnovský prezident Vladimír Jágr, derby mělo velmi kvalitní parametry a bylo tak tou nejlepší pozvánkou na blížící se nadstavbu bojů o titul krajského mistra, která neméně zajímavý hokej jeho fandům minimálně ještě několikrát určitě nabídne. Ve vrcholící základní části čeká Turnov v pátek 11. 2. ještě utkání ve Frýdlantu a hned v neděli 13. 2. pak už jenom poslední zápas s Jičínem.

Ostatní výsledky: Slavoj – Varnsdorf 4:3, Jičín – Frýdlant 5:3, Slavoj – Česká Lípa 4:3.

1. HC Turnov 1931 22 16 1 0 5 142:75 50
2. Autocentrum Jičín 21 16 0 0 5 95:61 48
3. HC Lomnice n. P. 21 15 0 0 6 85:69 45
4. HC Slavoj Liberec 20 9 0 2 9 102:116 29
5. HC Frýdlant v Č. 21 6 0 1 14 95:118 19
6. HC Česká Lípa 22 5 1 0 16 94:124 17
7. HC TS Varnsdorf 21 4 1 0 16 74:123 14

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.