PRO HOKEJOVÝ TURNOV HODNĚ NABITÝ LISTOPADOVÝ PROGRAM

0

Ve sváteční středu 17. listopadu zajížděli turnovští hokejisté v rámci 12. kola na sever do frýdlantského výběžku, kde splnili úlohu favorita. V dohrávaném 10. kole pak v sobotu 20. listopadu importovali všechny mistrovské body z České Lípy, aby se hned v neděli mohli na Zimním stadionu Ludvíka Koška postavit svému největšímu protivníkovi v cestě za dalším titulem – celku Jičína. To, že souboj prvního s druhým rozhodně nebude jednoduchý, se vědělo. Domácí Turnov navíc musel řešit především personální obsazení hráčské sestavy.

* HC Frýdlant v Čechách – HC Turnov 1931 1:7 (0:3, 1:1, 0:3). Branky 10. Verner, 14. Kysela, 19. a 54. Maděra, 32. Zbroj, 44. Kysilka, 49. Zákoutský Jan, rozhodčí Kaňkovský – Svobodová a Krejbich, vyloučení 7:6, využití 1:3, v oslabení 0:0, zákroky gólmanů 38:32, diváků 75. Sestava: Března – Suska, Zákoutský Jan, Kysilka, Zbroj, Zákoutský P. – Knap, Maděra, Kysela – Kotyza, Verner, Vondráček.
Domácí brankář Blažek nestačil tahat puky z čeřenu za sebou a jeho spoluhráči mu to příliš neusnadňovali, protože ve třech případech šlo o využitou početní převahu. Ten první mu tam poslal v úvodní desetiminutovce Verner, kterému servírovali Vondráček s Kotyzou. Poté do vypleteného červeného obdélníku přesně cílil po samostatné práci Kysela a účet úvodní třetiny podtrhl po spolupráci právě s ním Maděra. Pouze střední část hry měla z pohledu Frýdlantu vyrovnaný průběh, a to především gólově. Na čestný úspěch frýdlantského Jandy za asistence Bendy reagoval turnovský obránce Zbroj, který těžil ze souhry Kysely s Kysilkou. Ten ji využil ještě v poslední třetině, když jim do ní svým dílem přispěl ještě Maděra. Ten měl spolu s Kyselou prsty i v další trefě Turnova, která završila půltucet gólů v Blažkově síti. Turnovskému lídrovi patřilo taktéž poslední slovo, když v 54. minutě uzavřel na konečných 1:7 ve prospěch červeno-černo-bílých barev.
Další výsledek: Česká Lípa – Varnsdorf 7:2.

* HC Česká Lípa – HC Turnov 1931 4:7 (0:3, 2:1, 2:3). Branky 4. Kotyza, 9., 16. 44. Maděra, 28. Vondráček, 41. Maďar, 42. Zákoutský Jan, rozhodčí Kaňkovský – Serbus a Ječný, vyloučení 4:6, využití 2:0, v oslabení 0:0, zákroky gólmanů 29:57, diváků 90. Sestava: Beneš – Zákoutský Jan, Zákoutský Petr, Kotyza, Verner, Knap, Švík, Kysela, Suska, Vondráček, Maděra, Maďar.
V sobotu 20. listopadu bral Turnov všechny mistrovské body v Lípě. Třígólový náskok zařídili v první části hry po nahrávce Maďara ve 4. minutě Kotyza, a posléze i nekompromisně úřadující Maděra. Ten byl nejprve na konci pěkné kombinační akce, kterou vymysleli Maďar s Kyselou. Na druhou trefu v utkání mu namazal Suska. Snahu domácích o korekci nepříznivého vývoje skóre začal až ve 23. minutě Rašín, jehož ke skórování vybídl France. Když Holčák o dvě minuty později gólově zakončil akci Češky s Dvořákem a stáhl takto využitou přesilovku vedení Turnova na minimum. Vondráček za další asistence Maďara zajistil hostům dvougólové vedení do třetí třetiny. Sám Maďar pak hned v jejím úvodu po spolupráci Jana a Petra Zákoutského náskok znovu navýšil na rozdíl tří branek ve prospěch Turnovských. Slovo střelce si poté vzal také asistent Jan Zákoutský a na ukazateli svítil průběžný výsledek 2:6! Ani další Žákem, kterému sekundoval Minařík, využitá přesilovka Českolipským zvrat nenastartovala. V téže minutě totiž Kysela s Kotyzou vypracovali třetí branku pro tygra Maděru, a ten úspěšně zkompletoval další ze svých mnoha hattricků a vyhnal z klece brankáře Boušku. Jeho náhradník Andrýsek už neinkasoval, a tak pouze kosmetickou úpravu dal konečnému výsledku v 58. minutě Rašín po nahrávce agilního Holčáka.
Další výsledek: Lomnice – Jičín 0:3.

* HC Turnov 1931 – HC Autocentrum Jičín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1). Branky 17. Jan Zákoutský, 21. Kotyza, rozhodčí Novák – Grundler a Touš, vyloučení 6:3, využití 0:2, oslabení 1:1, diváků 185. Sestava: Beneš – Zbroj, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Zákoutský Petr, Kotyza, Kysilka, Vondráček, Maďar, Verner, Kysela, Maděra, Miškovský, Švík, Knap, Suska, Šafařovský.
První třetina nedělního duelu byla hodně rozháraná s řadou nepřesností na obou stranách. Zatímco hosté s podporou svých četných fandů hráli spíše kombinačně, domácí se pokoušeli o střelbu ze všech pozic. Činit se tak museli oba brankáři. Jako první kapituloval v 6. minutě exjičínský, nyní domácí Beneš. Před jeho bránu si najel Kollman, klepnutím hokejkou o led si řekl o nahrávku Hladíkovi a poměrně snadno svou šanci přetavil ve vedení hostů. Tlak Turnovských však neustále narůstal a jejich snaha byla zúročena v závěru třetiny, kdy Maděra vyhrál vhazování a Jan Zákoutský pohotovým příklepem vyrovnal. Prakticky stejný obraz nabídla také prostřední část utkání. Ve 21. minutě byl vyloučen domácí Knap, jenomže Miškovský vytáhl gumu ze své třetiny a z protilehlého rohu kluziště našel před Kořínkem spoluhráče Kotyzu a Turnov i při svém oslabení vedl 2:1! Vzápětí však Průšek přesně trefil pravý horní růžek Benešovy svatyně a využitá přesilovka znamenala srovnání stavu. Stejný kousek, ale v opačném gardu, předvedli ve 27. minutě Jičínští, když Průškem vyhozený puk dojel Hladík a švihem zápěstí poslal hosty znovu do trháku. O pár minut došlo ke stejné situaci, ovšem Benešovi v šanci jeho bývalých spoluhráčů pomohla jedna z tyčí! V posledním dějství už domácí hokejisté spíše tahali nohy a za kratší konec. „Tři ligová utkání v pěti dnech už bylo pro kluky prostě nad jejich síly,“ naznačil příčinu prohry asistent trenéra Libor Šlechta. Konec šlágru kola se ovšem příliš nevyvedl ani rozhodčímu Novákovi. Po kolikáté už!? Turnovští sice šli nejprve do přečíslení, ale přísná vyloučení Zbroje a Kysilky poměr sil na ledové ploše v rozkouskovaném závěru obrátilo a Jičín po rychlé kombinaci po ose Kollman – Průšek – Žalud vyslal posledně jmenovaným takové dělo, že Beneš neměl nárok zasáhnout.
Ostatní výsledky: Slavoj Liberec – Frýdlant 1:6, Varnsdorf – Lomnice 3:5.

1. HC Turnov 1931 11 9 1 0 1 83:27 29
2. Autocentrum Jičín 11 8 0 0 3 49:36 24
3. HC Česká Lípa 11 5 0 0 6 53:55 15
4. HC Lomnice n. P. 9 5 0 0 4 26:30 15
5. HC Frýdlant v Č. 11 4 0 0 7 44:51 12
6. HC Slavoj Liberec 9 2 0 1 6 37:59 7
7. HC TS Varnsdorf 10 2 0 0 8 29:63 6

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.