HC TURNOV 1931 VLÉTNUL DO NOVÉ SEZONY VÍKENDOVÝM DVOJZÁPASEM

0

LEDNÍ HOKEJ */ O svátečním pátku 28. září ožil Zimní stadion Ludvíka Koška po letní přestávce mistrovským ruchem. Do Turnova zavítal tradiční rival z Lomnice, a tak to na návštěvě bylo i přes letní počasí znát. Do hlediště si našly cestu bezmála tři stovky diváků, takže derby svou obvyklou kulisu mělo i tentokrát. A bylo věru nač se dívat. Pro hosty sezona začala už před týdnem, pro domácí to byl vzhledem k volnu v úvodním kole první mistrovský zápas.

* HC Turnov 1931 – HC Lomnice nad Popelkou 2:5 (0:0, 1:1, 1:4). Branky 32. a 57. Jiří Šimůnek, rozhodčí Kajínek – Doležal a Svobodová, vyloučení 2:3, diváků 288. Sestava: D. Kysilka – M. Kysilka, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek, Zbroj – Hloušek, Maděra, Vondráček – Hujer, Dvořák, Jiří Šimůnek – P. Zákoutský, Duda, Hodač.
První třetina přinesla oboustranně rychlý a kvalitní hokej, který však ani jeden ze soupeřů nedokázal vyšperkovat brankou. Ta první přišla až ve 25. minutě, bohužel z hole lomnického Rudiše. Pak ale parádním sólem projel led Jiří Šimůnek a navzdory Dulákovi v brance hostů vyrovnal. Rozuzlení tak musela přinést až třetí část hry a v té tahali za delší konec přece jen rozehranější hosté, kteří díky Knapovi, Kuchovi a Maťátkovi postupně využívali trestuhodných okének a zmatků v turnovské defenzivě. V té době se do neutěšené hry domácích „zapojili“ negativně také oba čároví rozhodčí. Slibnou akci rozjetého Maděry zastavila Svobodová, která mu včas neuhnula z cesty, skončila na ledě a puk v moci Lomnických!? Na opačném pólu kluziště pak obráncem vyhozený puk neopustil třetinu Turnovských a hosté vzápětí skórovali!? Všechny na stadionu tak potěšila alespoň perfektně zahraná akce mladých pušek HCT, kterou svým druhým gólem zakončil Jiří Šimůnek. Tečka však přesto patřila tradičnímu sokovi, neboť minutu před koncem Dana Kysilku překonal ještě Junek.

…závar před turnovskou brankou…

…a před brankou Lomnice

* HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 10:1 (3:0, 1:0, 6:1). Branky 7. Vondráček, 11. a 53. Eichler, 15. a 56. Duda, 31. a 52. Hloušek, 41. a 59. Maděra, 41. Jan Zákoutský, rozhodčí Hejl – L. a M. Podrazilové, tresty 2:7, diváků 99. Hosté: 45. Preussler. Sestava: D. Kysilka – M. Kysilka, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Jakub Šimůnek, Eichler – Hloušek, Maděra, Vondráček – Hujer, Dvořák, Jiří Šimůnek – Hanuš, P. Zákoutský, Duda.
Po páteční prohře s Lomnicí se Turnovští chtěli před třetinou páteční návštěvy rehabilitovat a už první třetina toto odhodlání potvrdila, protože v 7. minutě českolipského gólmana Bohatého načal po přihrávce Hanuše Vondráček a poté začaly branky v pravidelném čtyřminutovém intervalu přibývat. V půlce utkání se poprvé za asistence prvního střelce prosadil Hloušek, a když ve 41. minutě Bohatého zdeptali dvěma góly Maděra s Janem Zákoutským, přepustil nešťastník své místo v kleci svému náhradníkovi Pazderníkovi. Ten však nedopadl o nic lépe, neboť Turnovští už se nedali zastavit. Své druhé trefy v zápase po spolupráci se Zákoutskými přidali postupně Hloušek, Duda a Maděra, mezi ně se v 53. minutě vklínil, také podruhé v hracím čase, ještě Eichler. Vývoj duelu neunesl lipský Zelinger a musel jít na 10 minut za nesportovní chování vychladnout. Ovšem veškeré přesilovky nenašly svého využití. Čestný úspěch hostů vstřelil ve 45. minutě Preussler.

Ostatní výsledky – II. kolo: Frýdlant – Liberec 3:4, Jičín – Č. Lípa 7:2, Frýdlant – volno, III. kolo: Liberec – Jičín 3:5, Varnsdorf – Frýdlant 6:4, Lomnice – volno.

1. HC SS Jičín 3 2 1 0 15:9 7
2. HC Slavoj Liberec 3 2 0 0 14:14 6
3. HC Lomnice n/Pop. 2 1 1 0 9:5 5
4. HC Frýdlant 3 1 0 2 18:11 3
5. HC Turnov 1931 2 1 0 1 12:6 3
6. HC TS Varnsdorf 2 1 0 1 12:11 3
7. HC Česká Lípa 3 0 0 3 4:28 0

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.