LIGOVÝ MISTR NAOSTŘIL NOŽE A CHCE OBHÁJIT TITUL

0

LEDNÍ HOKEJ / Turnovský Zimní stadion Ludvíka Koška, resp. jeho venkovní terasa, hostila v pátek 22. září zcela neformální tiskovou konferenci, kterou tu pro zástupce regionálních médií uspořádal HC Turnov 1931. Proti mužům s tužkou v ruce zasedli předseda správní rady Vladimír Jágr s místopředsedou Petrem Soudským a trenéři Jiří Slabý za mistrovský A-tým a za úsek mládeže Martin Volf. Ten dorazil z právě probíhajícího tréninku starších žáků dokonce v bruslích!

V úvodním slovu předseda správní rady Vladimír Jágr nejprve s potěšením kvitoval zapojení bývalých hráčů do trénování, kteří díky licencím „C“ pomohli stabilizovat trenérský kolektiv. Ten se nyní stará už o 150 dětí, z nichž dvě třetiny jsou zapojeny v mistrovských soutěžích. „Konkurence sportů v Turnově je obrovská, a tak musíme být rádi za každého zájemce. Momentálně nám v krajských ligách hrají druhé, třetí a čtvrté třídy a mladší žáci. Nově rozjíždíme i starší. Jde o mládež, která začínala ještě na mobilním kluzišti. Jak dorůstá, byla by škoda je v klubu neudržet, takže hledáme různé formy doplnění potřebnými ročníky,“ informoval o budoucnosti turnovského hokeje, resp. jeho mládeži Martin Volf.

Další klíčovou změnou pro HC Turnov 1931, kterou by s novým jednatelem Městské sportovní Vladimírem Křapkou chtěla správní rada prosadit a realizovat, je výstavba nových šaten. „Z pohledu dalšího fungování a rozvoje je to pro nás stěžejní záležitost nejbližšího období,“ uvedl V. Jágr. Jednoduše řečeno, na protilehlé straně od stávajícího komplexu šaten by měl vzniknout podobný prstenec s tím, že tato část stadionu by sloužila potřebám HCT, kdežto nynější levá veřejnosti.

Poté se řeč stočila na A-tým. Konec aktivní kariéry z rodinných a pracovních důvodů ohlásily legendy – kapitán Daniel Isach a David Řezníček. Mužstvo doplní útočníci Aleš Hodač, Dominik Vieser, Jan Vondráček a Karel Hloušek. Ti všichni už se zapojili také do přípravy, jejíž hlavní složkou je stejně jako vloni Pohár Českého ráje. V tom se nejlépe jeví Karel Hloušek, který se prosadil ve dvou ze tří zatím odehraných zápasů: HCT – Nová Paka 4:6 (Hloušek 2, Dvořák, Jiří Šimůnek), HCT – Jičín 2:4 (Jiří Zákoutský, Jiří Šimůnek), Nová Paka – HCT 4:2 (Hloušek, Hujer). Z výčtu je zřejmý také vzestup Jiřího Šimůnka z mladých pušek, s jejichž růstem trenér Jiří Slabý i nadále počítá.

„Snažili jsme se co nejvíc pohárových utkání odehrát před sezonou, abychom se pak mohli soustředit na samotnou ligu. Bylo by pošetilé říkat, že naším cílem je obhajoba loňského titulu, určitě spokojeni budeme s účastí v závěrečném play-off,“ prohlásil Vladimír Jágr. Ten zároveň zmínil i problematiku regionálních soutěží. V jednání jsou prý i starty zahraničních klubů z pohraničí, aby se zvedla jejich atraktivita. V ženských soutěžích tomu tak již je. „Co se týká bonusů pro naše příznivce, v plánu máme také letos alespoň jedno mistrovské utkání juniorů Bílých tygrů – zřejmě se Spartou – a opět chceme poměřit staré gardy Turnova a Liberce v čele s Petrem Nedvědem,“ dodal zároveň s poděkováním fanouškům okolo velmi aktivního ledaře Milana Cerhy, které má Turnov jednoznačně nejlepší. Průměrná návštěva 300 diváků na zápas asi nepotřebuje dalšího komentáře.

Jak TvA již informovalo, krajská liga mužů bude rozšířena na sedm účastníků, když tradiční soupeře doplní ještě Jičín. Právě díky tomu vyšlo na Turnov v úvodním víkendovém kole volno, takže první utkání nového ročníku přivítá Zimní stadion Ludvíka Koška s pod střechu haly vytaženým bannerem s ligovým pohárem v pátek 28. září. Žhavé sváteční derby s Lomnicí začíná v 17.00 hodin. „Novou hymnu z pera a kláves Jana Bartoše – Turnov vyhrává – diváci zřejmě ještě neuslyší, ale slyšet by měli líp. Došlo totiž k podstatnému zlepšení ozvučení haly, a to jednoduchý trikem: reproduktory byly ze stropu přendány na zeď za diváky,“ uzavřel nejvyšší činovník HC Turnov 1931 V. Jágr.

Hospodářskou stránku hokejového oddílu ozřejmil přítomným místopředseda Petr Soudský. „Ekonomicky zatím především díky stabilitě našich partnerů a sponzorů, jichž máme zhruba stále stejný počet, zvládáme náš rozpočet, který se šplhá přes dva miliony korun ročně, naplnit. Důležitá je bezesporu podpora města a v co nejvyšší možné míře se snažíme využívat také různých podpůrných programů a dalších možností. Nejvyšší položka je za led, kde dosavadních osm set tisíc budeme letos muset navýšit minimálně o dalších sto.“

V závěrečných pár slovech hlavní kouč Jiří Slabý potvrdil, že v kleci bude spoléhat na trojici brankářů Fikrt, Dan Kysilka a Jiránek. Pole by měly táhnout především dvě osvědčené lajny: Maděra – Hloušek – Vondráček a Hanuš – Jágr – Duda, přičemž však, stejně jako v loňské úspěšné sezoně, věří v sílu a semknutost týmu. Takže Turnov do toho! V pátek 28. září na stadionu nashledanou!

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.