PŘEPEŘE DÍKY VYBOJOVANÉMU BODU ZŮSTÁVAJÍ I NADÁLE V ČFL!

0

V poněkud křečovitém sousedském derby s Bolkou B uhráli Přepeřští díky brance Bulíře potřebný bodík, a tím si zajistili třetiligovou příslušnost i v dalším mistrovském ročníku. Divizní Turnov hrál své poslední utkání už jenom z povinnosti a bylo z toho povinné domácí vítězství. Zachraňující se Brandýs to v srdci Českého ráje nezvládl mentálně a míří do krajského přeboru. V tom libereckém Rovensko dostalo nakládačku ve Studenci a Sedmihorky nestačily na posílenou rezervu Hamrů. V I. A třídě Pěnčín s přehledem přehrál rozjetý Košťálov. O stupínek níže se Mírová u jablonecké přehrady přiblížila na dostřel k potupné „desítce“. To Přepeře B ještě víc zašlapaly do bahna u dna Bozkov. V jabloneckém přeboru Jenišovice uspěly v Brodu. Malá Skála podlehla v přestřelce se Smržovkou B. V přeboru Semilska Tatobity doma nestačily na Libštát a Turnov B povinně zdolal poslední Poniklou. Rovensko B doma ztratilo se Studencem B.

ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA

* FK Přepeře – FK Mladá Boleslav B 1:1 (1:0). Branka 17. Bulíř, rozhodčí Vít, ŽK 0:0, diváků 300. Soupiska: Tkachenko – Janošík, Tvaroha, Nesvadba, Novotný, Okirikpo (64. Knejzlík), Pavlata, Vyčítal (76. Synek), Novák, Bulíř, Ugwu (89. Habr).
Celé tři stovky diváků byly zvědavy na výsledek zápasu o bytí a nebytí Přepeř v ČFL. Vzhledem k vývoji v obou skupinách, a hlavně páteční prohře Zbuzan, stačilo domácím pro záchranu uhrát alespoň bod, což se nakonec přes velké nervy podařilo. Hráči FKP byli sice pod tlakem od úvodního hvizdu výborného arbitra Víta a museli čelit nebezpečným útokům mladoboleslavských juniorů, nicméně byli to oni, kdo se z gólu radovali jako první.
Rtuťovitý Bulíř si krásně naběhl na polovysoký centr ze strany a z voleje poslal míč podél gólmana hostů Šeráka tam, kam potřeboval – 1:0! Hubený náskok mohl po chvíli posichrovat Ugwu, ale zaskočen poslal svou tutovku zblízka do nebes… Poté to byl už spíš jenom boj než fotbal a nervozita svazující nohy domácím byla více než patrná. V 71. minutě uhodil jako blesk z čistého nebe soupeř, kterému se podařilo vyrovnat brankou Dohalského. Ve vypjatém závěru se však naštěstí již nic tak zásadního nestalo a prezident klubu Michal Kupka si mohl zhluboka oddechnout. (Na snímku trenér Přepeř Jarolím.)

Ostatní výsledky: Živanice – Pardubice B 3:2, Kolín – Chlumec 2:2, Zápy – Ústí 5:0, Teplice B – Most 2:2, Benešov – Brozany 1:2, Jablonec B – Žižkov 2:3, Hradec B – Velvary 0:3.

DIVIZE

* FK Turnov – FK Brandýs nad Labem 3:1 (1:0). Branky 19. Marek, 67. Prokopec, 73. Beníšek (pk), rozhodčí Janáček, ŽK 1:2, diváků 265. Soupiska: Kopal – Chládek, Tomašov, P. Havel (84. Jíra), Marek (61. Müller), Beníšek, Šťovíček (46. Vencbauer), Tobiaš, Břenek (46. Prokopec), Š. Havel), Svoboda.
Hosté bojující o teoretickou naději na záchranu se od první minuty hnali za gólem, ale turnovská defenzíva v čele s brankářem Kopalem hrála zodpovědně, takže skóre se měnilo až ve chvíli, kdy Štěpán Havel vyslal vpřed Marka a ten podél gólmana Panznera placírkou rozhodl první dějství. To druhé nabídlo dramatickou zápletku, protože Brandýs hned v jeho úvodu vyrovnal Folwarcznym, aby záhy dostal možnost po ochotném pádu ve vápně domácích pokutového kopu, jenže ten Kopal vyrazil! Penalta se kopala také na druhé straně, a také zde byl úspěšnější gólman, který u tyče ukryl provedení Petra Havla ve své náruči! Gól ze hry tak musel vstřelit až střídající Prokopec. Jak se kopou desítky ukázal předchozím exekutorům turnovský kapitán Beníšek, jenž tak stvrdil sestup hostů z divize do krajského přeboru.

Ostatní výsledky: Benátky – Trutnov 2:4, Ústí n. O. – Čáslav 3:0, Dvůr Králové – N. Bydžov 0:3, Dobrovice – Liberec B 2:1, Náchod – Chrudim 0:1, Hlinsko – Letohrad 3:1, V. Hamry – Vysoké Mýto 2:2.

16. FK Náchod 30 4 8 18 21:40 20

* SK Studenec – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 6:0 (1:0). Rozhodčí Marek, ŽK 4:2, diváků 398! Soupiska: Prokopec – Najman, Kočí (46. Kolner), Vítek, Tvrdý, Perger (46. Liška), Drozen (88. Cíferský), Bangha, Mazánek (83. Cíferský), Štěpnička, Glod (71. Šteffan).
Předposlední domácí tým hnaly vpřed „divizní“ čtyři stovky diváků a podařilo se. Vyrovnaný první poločas rozhodla jediná branka z 24. minuty v podání studeneckého Malého. Po výměně herních polí musel rovenský čapák Prokopec vytahovat míč ze své brány mnohem častěji. Podruhé se mu tam totiž trefil Malý, rovněž dvakrát pak Mečíř a jedním gólem přispěli k výhře „ohrožených“ ještě v 72. minutě Polák a pár minut před koncem také Jandura, takže mimoňská Jiskra v libereckém KP zcela vyhasla.

* TJ Velké Hamry B – FK Sedmihorky 6:2 (4:1). Branky 31. Poledne, 79. Marek Randák, rozhodčí Kořínek, ŽK 0:0, diváků 101. Soupiska: M. Špína – Opluštil, Marek Randák, Močkovský, Marcel Špína, Urbánek, Macháček (79. Holý), Körber, Poledne, Matěj Randák, Rympler (34. Kodr).
Posílené béčko Hamrů nedalo Karlovickým velký prostor pro překvapení a duel rozhodlo prakticky již v prvním poločase. Místo žlutých karet si tak hlavní sudí utkání zapisoval pouze domácí střelce, kterými byli už v 8. minutě Rudolf, dvakrát se v souboji s brankářem hostů Martinem Špínou prosadili Svrček a Vosecký, jenž potom proměnil i penaltu. Za FKS skóroval v první půli po půlhodině hry Poledne, jenže domácí na jeho kontaktní trefu reagovali ještě do přestávky dvěma úspěšnými střelami a v podstatě nebylo co řešit. Poslední branka Marka Randáka už jenom kosmeticky upravila výsledek.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Železný Brod 3:2, Višňová – Skalice 1:2, Mimoň – Stráž p. R. 3:3, Lomnice – FC Pěnčín 1:4, Hrádek – N. Bor 4:2.

I. A TŘÍDA

* TJ Sokol Pěnčín – FK Košťálov/Libštát 3:0 (2:0). Branky 3. D. Škréta, 38. Bárta, 55. Stoklasa, rozhodčí Nešněra, ŽK 2:1, diváků 80. Soupiska: Filla – Matějíček (46. Borovička), Mikula (64. Primásek), Holeček (82. Šerpán), Stoklasa, Jaček, D. Škréta, J, Škréta, Schmeiler, Vít (79. Handl), Bárta.
Souboj o třetí místo na bedně zvládli lépe než Žibřidice pěnčínští sokolové, kteří si na domácí půdě za zdejším kulturákem poměrně snadno poradili s druhým celkem tabulky. Na výhře rozdílem třídy se podíleli hned tři šuteři. Tón utkání udal už ve 3. minutě Dan Škréta a košťálovský gólman Píro se pro míč ve svém saku musel do změny stran ohnout ještě jednou, když mu jej tam poslal kanonýr Bárta. To, že hosté nakonec odjeli dokonce s „trojkou“, pak zařídil v začátku druhé části hry ještě domácí defender Stoklasa.

Ostatní výsledky: Doubí – Semily 2:3, Rozstání – LOKO Č. Lípa 6:4, Bílý Kostel – Žibřidice 2:2, Kr. Studánka – Bělá 2:1, Rychnov – Chrastava 3:2, Vesec – volno.

I. B TŘÍDA

* Jiskra Mšeno/Jablonec nad Nisou – SK Mírová pod Kozákovem 9:2 (5:0). Branky 52. Jíra, 58. T. Kůtek, rozhodčí Rympler, ŽK 0:0, diváků 60. Soupiska: T. Mach (46. Štefan) – Brož, Jíra, Korček, Dědeček (70. Bartoš), Hejduk, Nosek (76. Adamíra), T. Kůtek, Červinka, Primásek.
Na hřišti lídra u mšenské přehrady neměla Mírová v improvizované sestavě žádnou šanci, a výsledek to jen potvrdil. Domácí si otevřeli střelnici, kterou opanoval jeden muž – Pavelka. Do poločasové pauzy stihl zaznamenat hattrick, a po obrátce se trefil i za záda Štefana, jenž vystřídal mírovskou jedničku Macha. Pod zbývající kanonádu se podepsali Endler v 9. minutě, dvěma góly Obršlík a po jednom přidali Hujer s Nykrínem. Hrozivou nulu na kontě hostů „proceděním“ Braniše alespoň zažehnali Jíra s T. Kůtek.

* TJ Sokol Bozkov – FK Přepeře B 0:1 (0:1). Branka 18. Rakouš, rozhodčí Nestler, ŽK 3:1, diváků 60. Soupiska: Hapiak – Kvapil, Císař, Martínek, Baudys, Říha, O. Horák (82. Weidenthaler), Melichar, T. Horák, Marek, Paleček.
Beznadějně poslední Bozkov nedal ani mač s přepeřským béčkem, kterému vystřelil výhru v úvodní dvacetiminutovce zkušený plejer Rakouš. Odchovanec domácích Hapiak v brance Přepeř vychytal čisté konto, takže z toho byl plný bodový zisk ze hřiště soupeře s dvojnásobnou hodnotou, umocněnou tím, že hosté jej získali pouze v jedenácti hráčích, tedy bez možnosti střídat čerstvými silami.

Ostatní výsledky: Držkov – Jablonec 7:0, Albrechtice – FC Pěnčín B 2:2, Lučany – Roztoky 3:1, Smržovka – Plavy 1:2, Harrachov – Desná 3:2.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Železný Brod B – Jenišovice 1:1 (0:0) Vavřich, Smržovka B – Malá Skála 5:4 (2:1) Polák 2, Novák, Rulec, Držkov B – KOVO 1:1, Nová Ves – Plavy B 2:10, Kokonín – Lučany B 7:2, Jos. Důl – Zásada 1:3, Hodkovice B – Mšeno B 3:5, dohrávka: KOVO – Jenišovice 3:3 (2:2) Vavřich 2, Vích.

14. TJ Lučany n. N B 24 3 1 20 40:120 10

* Semilsko-OP: Tatobity – Libštát 2:5 (1:3) Absolon, Hádek, Poniklá – Turnov B 0:2 (0:2) Plachetka, Drahovzal (pk), Nová Ves – H. Branná 4:1, Zál. Lhota – Martinice 0:7, Horka – Mříčná 0:0, Stružinec / Lomnice B – volno.

11. TJ Poniklá 19 1 3 15 18:89 6

* Semilsko-OS: Rovensko B – Studenec B 2:2 (1:1) Kopecký, Hanzl, Vysoké – Kruh 3:2, Benecko – Semily B 6:2, Bozkov B – Víchová 1:1, SFS / DB – Kořenov 3:1.

1. TJ Vysoké nad Jizerou 18 13 2 3 66:26 41
2. FC Víchová 18 11 4 3 48:15 37
3. SK Studenec B 18 10 4 4 46:32 34
4. SF Studenec/So Dolní Branná 18 10 1 7 65:35 31
5. TJ Sokol Rovensko B 18 7 4 7 48:52 25
6. TJ Sokol Bozkov B 18 7 4 7 41:49 25
7. TJ Sokol Kruh 18 7 2 9 35:42 23
8. SK Semily B 18 5 2 11 37:74 17