HORKÉ LÉTO TO NEVZDÁVÁ, ALE UŽ JE TU HOKEJ!

0

Již tuto neděli startuje marathon 28 kol krajské ligy mužů, v níž se hokejisté HC Turnov 1931 opět poperou o pocty nejvyšší. Po 24 utkáních základní části bude následovat play-off v pořadí semifinále a finále. Utkání play-off se budou hrát na tři vítězná a utkání o třetí místo se naopak hrát nebude, takže na třetím místě skončí v základní části lépe umístěný poražený semifinalista. Úterní (15. 9.) improvizovaná tiskovka na stadionu Ludvíka Koška se zástupci místních médií jen doplnila či potvrdila již známé informace a fakta.

Jako vždy přišla řeč na prioritní fungování mládeže, kterou po Martinu Volfovi převzal hráč A-týmu Jakub Duda. Ten se na výbornou zhostil svého prvního velkého úkolu, a to jednotně obléct většinu mládežnických kategorií do jednotného dresscodu. Jak z jeho úst dále zaznělo, přes 180 hokejových elévů funguje po třídách od jedné do páté s tréninky třikrát týdně. O trénink více už mají naordinovány celky mladších a starších žáků. „Náborové tréninky probíhají průběžně vždy v úterý a čtvrtek od 16.30 hodin, protože jeden oficiální nábor zastřešený hokejovým svazem, který se letos připravuje na 24. listopad, je podle nás málo. Rádi bychom do budoucna také prosadili požadavek na ještě jedno místo placeného trenéra mládeže,“ prohlásil ve své nové roli Jakub Duda. Ten by také rád prezentoval na ledě svůj potěr v rámci přestávky vybraného mistrovského zápasu jako doplnění „Šťastné trefy“, jejíž ceny na své vítěze už čekají. Spolu s ostatními pak spokojeně kvitoval alespoň materiální pomoc vedení českého hokeje mládeži. Jak uvedl doslova: „První a druhé třídy máme prakticky cele oblečené svazem.“

Ekonomická stránka je alfou a omegou fungování turnovského hokeje, v němž se ročně protočí nějakých dva a půl milionu korun. „Máme už svůj osvědčený způsob získávání finančních prostředků, který se letos poněkud rozkolísal, ale v každém případě nemáme dluhy z minulé sezony, takže budeme i letos pokračovat v rozumném hospodaření. V tomhle směru jsme moc rádi za náš skvělý fanklub a samozřejmě za každého diváka, který nás tak přijde podpořit vlastně dvakrát, a to kolikrát ve velkém počtu i na hřištích soupeřů,“ ví moc dobře Vladimír Jágr, nejvyšší představitel hokejového klubu.

Nezanedbatelné není ani získávání dotačních peněz, které má v gesci místopředseda Libor Šlechta. Celé vedení HCT 1931 děkuje především za podporu města, kde vítá posun ve spolupráci, a to především v řešení nutnosti výstavby dalších kabin. „Při posledním mládežnickém turnaji se některá mužstva musela převlékat na koupališti, takže přechod na led byl hodně složitý,“ připomněl organizační nepříjemnost Jakub Duda, jemuž přitakával šéf areálu Maškovky Tomáš Špinka. Podle něj má však hokejový Turnov na jaro přislíbenu první etapu vestavby tří šaten na protilehlé straně tribuny s tím, že projektová dokumentace je již hotova a čeká se jenom na stavební povolení, které dostavbu celého stadionu v požadovaném rozsahu odstartuje.

V přípravě turnovští hokejisté, kteří v neděli 20. září jedou k prvnímu mistráku do Liberce na Slavoj, nejprve porazili B-tým Mladé Boleslavi 8:3 a poté i HC Smíchov 1913 (viz sportMIX!). Každoroční přirozená rotace v hráčském kádru – odchod bratrů Šimůnků do Frýdlantu, Hujerova a Dvořákova studia, vyvolala samozřejmě příchody staronových i nových tváří, které budou oblékat turnovský dres před jedničkou Dominikem Březnou s náhradníkem Jiránkem v zádech. „Kotyza se neprosadil v kádru prvoligových Benátek, takže ho máme k dispozici my, stejně jako Davida Knapa z Lomnice, který přichází jako Maděrův parťák. Novicem je Tomáš Verner z Nového Města nad Metují, jenž hrál mj. za Jablonec. Další zajímavou posilou je útočník Marek Vantuch z Chotěboře, jehož bratr hrál extraligu v Liberci a Mladé Boleslavi. S týmem se připravovali vedle Petra Jágra také Lukáš Mizerík a Daniel Miškovský. Kostra týmu tedy už stojí, vše ostatní je otázkou vývoje,“ aktualizoval současnou situaci v klubu asistent trenéra Libor Šlechta, jsouc si vědom absence dorostenecké a juniorské kategorie, z které budou Turnovští moci čerpat nejdříve tak za tři až čtyři roky, pokud se podaří dát dohromady potřebně silné ročníky.

Jak doplnil předseda správní rady HCT 1931 Vladimír Jágr, veškeré změny proběhly za zažitých pravidel a ve shodě všech dotčených stran, takže věří ve kvalitu složeného kádru, který by měl v lednovém přestupním okénku ještě doplnit Adam Jandejsek, a ev. i další hráči. „Jako slibný se jeví příchod Davida Knapa, jenž si ve dvou přípravných utkáních připsal osm kanadských bodů,“ vypíchl konkrétní přínos jedné z posil člen realizačního týmu Tomáš Špinka a dodal, že po vynucené přestávce i nadále bude v pravidelné soutěži působit B-tým HC Turnov 1931 a spolu s tím avizoval možné změny v organizaci tzv. NEREGlig, hraných na stadionu Ludvíka Koška.

Pohled do červeno-černo-bílého zákulisí končíme speciální pozvánkou na extraligové utkání juniorů, v němž v úterý 20. října od 18.00 hodin budou v turnovské KAMAX aréně mladí Bílí tygři hostit lvy BK Mladá Boleslav. Domácí HC Turnov 1931 vyjedou poprvé na svůj led ve sváteční pondělí 28. září; od 17.00 hodin budou hostit hokejisty České Lípy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.