PERFORMERS OPĚT VYHRÁLI HOKEJOVOU LIGU ANEB SPORTOVNÍ SERVIS

0

Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji již má svého letošního vítěze, je jím opět turnovský tým Performers, který obhajobu potvrdil v předposledním kole soutěže. Gratulujeme! Turnovské házenkářky mají za sebou těžký zápas s prvním týmem druhé ligy – Českými Budějovicemi. Zápas na domácí palubovce se jim vůbec nepovedl… Dařilo se hráčům FC Dalmach, kteří na stejné palubovce ve druhé futsalové lize těsně porazili soupeře z Kadaně 6:5. Poslední „zápis“ tohoto přehledu patří mladým volejbalovým nadějím.

FLORBAL
Výsledkový servis
* Neděle 24. února
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov B – Draci SFBK Frýdlant B 8:9, TJ Turnov B – Smědavští Vlci SFBK Frýdlant 7:10.
 * Pátek 1. března
– Liberecká liga mužů – předehrávka odehrána v Českém Dubu: SC Podještědí Český Dub – TJ Turnov B 13:9.

HÁZENÁ
* II. liga, ženy
: V neděli 24. února hostilo turnovské házenkářské družstvo žen soupeřky z Českých Budějovic. Tento celek „přezimoval“ na prvním místě druholigové tabulky a po dvou odehraných jarních zápasech si toto místo stále držel.
TJ Turnov – TJ Loko České Budějovice 23:35 (14:17).
Na podzim se Turnovankám podařil v Budějovicích odehrát celkem vyrovnaný zápas (prohra o tři branky 23:20), a tak všichni doufali, že i v Turnově to bude vyrovnané utkání. A zpočátku také bylo (v 6. minutě 4:4, v 11. minutě 7:7, ve 25. min. 12:13). O tom, že to ale pro turnovské hráčky nebude jednoduché utkání, nikdo nepochyboval.
Celý první poločas musely domácí dotahovat jedno až dvoubrankové vedení Jihočešek. Až v závěru prvního poločasu poodskočily hostující házenkářky na rozdíl tří branek (14:17).
Vstup do druhého poločasu domácím vůbec nevyšel. Ve 38. minutě vedlo hostující družstvo již o 7 branek (16:23)! Domácím se sice podařilo do 40. minuty snížit na 19:23, ale dál se v útoku trápily. Jakoby snaha uhrát co nejlepší výsledek svazovala ruce i nohy. Turnovanky „odešly“ nejen fyzicky, ale také psychicky.
Trenér turnovských – Roman Fuchs: „Holky se snažily komplikovaně uvolnit přes hráčku – jedna proti jedné, nebylo vidět křížení spojek a také střelby z výskoku bylo jako šafránu. V obraně si hráčky vzájemně nepomáhaly, chybělo zajištění. Soupeřky nás drtily rychlými protiútoky a trháky, které jim neskutečně vycházely. Také se vůbec nedařilo blokovat střílející spojky. Čekal jsem vyrovnanější utkání…“
Sestava (branky): Kučerová B. – Aissi D. (10/1), Ševrová L. (5/4), Koubková A. (2), Ševrová V. (2), Bártová P. (1), Nalezencová J. (1), Tichá I. (1), Víšková L. (1), Kohoutová R., Poláková M., Šafářová A.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 18. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hrané 3. března: HC Pěnčín/Daliměřice – HC Blata 9:2 (2:0, 2:2, 5:0). Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Mikule, Kučera, Kutěj, Kozderka A. – Konejl M., Sluka, Zahradník – Fanta, Odcházel, Sluka – Kozderka M., Konejl I., Oplt
Branky a nahrávky: 11. Odcházel (Mikule), 15. Sluka (Konejl M., Zahradník), 21. Zahradník (Sluka), 37. Kučera (Mikule), 46. Kozderka M., 51. Zahradník (Kučera), 52. Konejl M. (Zahradník), 56. Zahradník (Konejl M.), 57. Sluka (Taibr, Kučera) – 35. Sedláček, 40. Antl.
První třetina dopadla přesně podle našich představ. Ve druhé části hry jsme trochu polevili a soupeř toho náležitě využil. O výsledku jsme rozhodli zlepšenou hrou ve třetí třetině, kdy už oslabený soupeř nekladl téměř žádný odpor.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ HOKEJOVÁ LIGA
Zápasy předposledního 19. kola, hrané v Lomnici nad Popelkou od pátku 1. do neděle 3. března: HC Všeň Pojizeří – HC Modřišice 6:1 (2:0, 2:0, 2:1), HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 1:3 (1:0, 0:3, 0:0), HC Sokol Turnov – SDH Troskovice 4:5 (2:2, 2:2, 0:1). Mužstvo Performers se stalo vítězem této soutěže!
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka po 19. kole:
1. HC Performers Turnov    19 83:35  47b.
2. SDH Troskovice                19 96:50  41b.
3. HC SDH Hnanice             19 72:70  29b.
4. HC Všeň Pojizeří               19 69:89  23b.
5. HC Modřišice                     19 45:78  19b.
6. HC Sokol Turnov               19 49:93  12b.

FUTSAL
* II. liga: Dalmach Turnov – Betis Kadaň 6:5 (1:2).
Dalmach utkání s Kadaní nezačal moc dobře a Betis byl na začátku zápasu lepším týmem. To potvrdil i vedením ve 13. minutě 2:0, když se trefili Palinkaš a Boháček. Naštěstí pro Dalmach v poslední minutě první půle přišlo snížení, když zafungovala spolupráce Petřík – Špína a druhý jmenovaný rozveselil domácí fanoušky – 1:2. Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe hostům. Na 1:3 zvýšil opět Boháček. Poté ovšem Dalmach více zabral a během šesti minut utkání otočil ve svůj prospěch. Dvakrát po sobě se trefil Michal Pařízek a bylo ve 32. minutě vyrovnáno – 3:3. Poté přišlo přísné vyloučení Daniela Hurta, když hostující hráč pád značně přifilmoval a nemusel by se za něj stydět kdejaký divadelní umělec. Dalmach ovšem v dvouminutovém oslabení přečkal tlak soupeře a naopak zvýšil stav ve svůj prospěch na 4:3 Petříkem. Za nedlouho musel Dalmach čelit dalšímu problému. Tím byl desetimetrový kop za akumulované fauly, ale brankář Prokopec stačil vyrazit střelu na roh. Utkání se ovšem rozhodlo v posledních třech minutách. Nejprve vyrovnal na 4:4 Pavlica, aby rázem ve stejné minutě opět přelil stav skóre za domácí Krejčík – 5:4. Betis se ale nechtěl vzdát vítězství a opět vyrovnal dvě minuty před koncem – 5:5. Nakonec se ale radovali z vítězství domácí, když přihrávku Bakeše proměnil ve vítězný gól nejlepší hráč Dalmachu Petřík – 6:5. Hosté se ještě snažili v závěru vyrovnat, ale domácí hráči před vynikajícím publikem vítězství uhájili.
Branky Dalmachu: Pařízek 2, Petřík 2, Krejčík, Špína. Sestava: Prokopec – Krejčík, Bakeš, Vávra, Pařízek, Špína Martin, Petřík, Hurt D., Kratochvíl, Kulhánek, Špína Marcel.
* Krajský přebor: Dalmach Turnov B – Inter Interma 9:8 (6:2). Branky: Jíra 5, Špína Marcel, Pecka T., Pekař, Bernard. Sestava: Soukup – Jíra, Pecka T., Špína Marcel, Pekař, Vítek, Bernard, Čepelík, Pařík.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

VOLEJBAL
* Volejbal dorostenci:
– Výsledky KP královéhradeckého kraje kadetů – hráno v sobotu 2. března v Nechanicích: TJ Turnov – Sokol Nechanice 3:0 (16,15,23), 3:0 (13,17,15). Sestava: Dan Koudelka, Adam Peklák, Patrik Mizera, Honza Kudrnáč, Tom Kuncíř, Ota Procházka
– Výsledky závěrečného kola KP  libereckého kraje juniorů – hráno v neděli 4. března v Mnichově Hradišti: TJ Turnov – Česká Lípa 2:1 (-25,19,11), TJ Turnov – Mnichovo Hradiště 0:2 (-16,-21), TJ Turnov – Slávia Liberec 0:2 (-20,-19). V soutěži jsme obsadili celkové druhé místo. Sestava:  Dan Koudelka, Adam Peklák, Patrik Mizera, Honza Kudrnáč, Patrik Fillinger, Ota Procházka, Tomáš Kuncíř, trenéři Tomáš Peklák, Dan Strnad.