OHLÉDNUTÍ ZA VÍKENDOVÝM SPORTEM

0

Tentokrát se zastavíme u ženské a mužské házené, ženám se nedařilo ve II. lize ve Strakonicích, muži v posledním podzimním utkání porazili Jablonec a přezimují na 3. místě tabulky. Dobře rozjetou sezonu mají futsalisté FC Dalmach. Ve druhé lize v neděli 21. října na domácí palubovce porazili silný tým Arsenal Benešov 7:2. Druhé kolo za sebou mají také hokejisté hrající nejvyšší pojizerskou ligu, přehled uzavírají volejbalové výsledky.

HÁZENÁ
* Ženy, 2. liga: SH Strakonice – TJ Turnov 22:14 (11:4).
Na první branku obdrženou hned z prvního útoku soupeřek dokázaly ještě turnovské hráčky brzy odpovědět. Další branku však házenkářky z Českého ráje vstřelily až ve 22. minutě a to už byl stav 7:2 pro domácí! Ty skórovaly převážně z rychlých protiútoků. Turnovankám se nedařila střelba ze hry, nebyly proměněny ani tři sedmimetrové hody. Hodnocení trenéra Romana Fuchse: „Tento zápas nám vůbec nevyšel. Slabá a nepřesná střelba, pomalý nebo skoro vůbec žádný pohyb spojek v útoku. Nepřesné přihrávky. Celkový dojem – velice ospalá házená bez šťávy. Snad jen pohyb a střelba z křídel byly lehkou náplastí. Čekal jsem vyrovnanější utkání. Musíme se oklepat vstříc dalším zápasů.“
Sestava (branky): B. Kučerová – A. Koubková (3), J. Nalezencová (2), A. Šafářová (2), V. Ševrová (2/1), P. Bártová (1), C. Davidová (1), L. Ševrová (1), I. Tichá (1), A. Vališová (1), D. Aissi, R. Kohoutová.

* Muži, Inter REG liga. TJ Turnov – ElektroPraga Jablonec n. N. B 24:21 (12:11). Poslední domácí utkání podzimní části soutěže odehráli turnovští házenkáři ve sportovní hale ve Skálově ul. v Turnově v pátek 19. října. Utkání skončilo vítězstvím domácích, kteří si tím připsali do tabulky další 2 body. V současné době jsou v tabulce svojí soutěže s osmi body na 3. místě.
Sestava (branky): J. Kovačičin, Š. Krhoun (1) – R. Holubka (7/2), M. Rieger (4), J. Holubka (3), J. Möller (3), M. Netušil (2), P. Ouvín (2), P. Kulich (1), J. Soukup (1), M. Bakeš, M. Ouvín, J. Šteffan.
Pro TvA Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

FUTSAL
* 2. liga: FC Dalmach Turnov – Arsenal Benešov 7:2 (6:0).
Sestava Dalmachu: Prokopec – Vítek, Bernard, Vávra, Jíra, Hurt D., Hurt V., Kalousek, Kratochvíl, Jaček. Branky FCD: Jíra 3, D. Hurt 2, Kalousek, Jaček. Diváků: 90.
Benešov dorazil do Turnova ve velmi okleštěné sestavě a pouze s jedním hráčem na střídání. Přesto v první pětiminutovce měl překvapivě více ze hry, ale bez přímého ohrožení domácí brány. První velké šance měli V. Hurt, když z dobré pozice přestřelil bránu a poté Vítkovu střelu zneškodnil Hrachovský. V 8. minutě se jako první zapsal do tabulky střelců Dan Hurt po pohotové hlavičce centrujícího Vávry. Druhou branku přidal o minutu později Kalousek přesnou střelou k tyči. Ve 13. minutě se blýskl pohotovou reakcí Prokopec proti dělovce Charváta a pak přišla paráda v podobě čistého hattricku Marka Jíry a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Do poločasu ještě zvýšil po nahrávce Vítka Dan Hurt už na 6:0. Ve druhém poločase už domácí hru kontrolovali… Ve 12členné tabulce je po 4. kolech FC Dalmach na 4. místě.
* Krajský přebor Liberecka: FC Dalmach Turnov B –  Démoni Česká Lípa B 5:4 (2:2). Branky FCD: Pecka J. 3, Mencl R. 2. Sestava FCD: Bursa – R. Mencl, Čepelík, J. Mencl, T. Pecka, V. Mencl, J. Pecka, Hanzl, Kroupa.
Pro TvA: Karel Palounek, FC Dalmach, fcdalmach@centrum.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 2. kola, hráno od 19. do 21. října:
* HC SDH Hnanice: SDH Troskovice 3:4 SN (0:1; 1:1; 2:1; 0:1 SN)
* HC Sokol Turnov: HC Všeň Pojizeří 0:11 (0:3; 0:4; 0:4)
* HC Modřišice: HC Performers Turnov 3:6 (0:2; 1:1; 2:3)
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka a statistiky NPL po 2. kole:
1. HC Všeň Pojizeří             2   21:3   6b.
2. HC Performers Turnov   2   15:3  6b.
3. HC Modřišice                    2    6:8    3b.
4. SDH Troskovice              2    6:6    2b.
5. HC SDH Hnanice            2    6:14  1b.
6. HC Sokol Turnov             2    0:20  0b.

VOLEJBAL
* Výsledky prvního kola přeboru Prahy kadetů, hráno 14. října v Praze:
TJ Turnov – Sokolov 0:2 (-20, -18), TJ Turnov – Dansport Praha 1:2 (19, -25, -12), TJ Turnov – Prosek Praha  2:1 (-22, 20, 12)
* Výsledky prvního kola Českého poháru kadetů juniorů 2012/2013, hráno 20. října v Kolíně:
Turnov – Sokolov 2:0 (18, 15), Turnov – ČZU Praha 2:0 (16, 20), Turnov – Česká Třebová 1:2 (-14, 17, -10), Turnov – Kolín 0:2 (-15, -19).
Sestava:  Dan Koudelka, Ondra Zikuda, Adam Peklák, Patrik Mizera, Honza Kudrnáč,  Dan Svoboda, Patrik Fillinger, Ota Procházka,  Tomáš Kuncíř, trenéři Tomáš Peklák, Dan Strnad.