POMÁHAT JE RADOST. I PODEVÁTÉ (PŘIJĎE PODPOŘIT HUMANITÁRNÍ SBÍRKU 24. BŘEZNA NA NÁMĚSTÍ)

0

Již devátý ročník velikonoční sbírky připravuje humanitární organizace ADRA. Letos se uskuteční 23. a 24. března. „Pomáhat je radost. Doufám, že si o Velikonocích udělá radost co nejvíc lidí a pomohou tak těm, kteří to potřebují,“ říká koordinátorka sbírky Tereza Svobodová. Výtěžek sbírky se již tradičně dělí mezi několik českých i zahraničních projektů. Třetina peněz je určena na dlouhodobé rozvojové projekty, které si vzala pod patronát mluvčí českého ministra pro lidská práva Lejla Abbásová. Mezi ně patří například nemocnice v Keni nebo podpora zemědělské produkce v Mongolsku. Druhá třetina poputuje na konto humanitární pomoci při mimořádných událostech, jako byly loňské povodně v Čechách a na Moravě nebo letošní ničivé zemětřesení na Haiti.

Tyto projekty zaštiťuje herec Divadla v Dlouhé Miroslav Táborský. Poslední část ADRA použije na projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Ty podpořila herečka Táňa Fischerová. Jedná se mimo jiné o podporu azylových domů, hospiců, seniorských domů nebo sítě dobrovolnických center, díky nimž přichází stovky dobrovolníků do různých zařízení a nabízí svou pomoc – ať už seniorům, dětem, zdravotně postiženým či sociálně slabým.

Sbírka bude probíhat v desítkách měst po celé České republice. Dárcům, za jejich drobný příspěvek do kasičky na pomoc druhým poděkujeme malým upomínkovým předmětem. Peníze budou vybírat dobrovolníci zejména z řad studentů středních škol a mládeže, s nimiž ADRA spolupracuje.

 

V Turnově proběhne ve středu 24. března v rámci velikonoční sbírky akce na náměstí Českého ráje. Od osmé do dvanácté hodiny budou děti z turnovských základních škol kreslit obrázky, které budou poté odpoledne vystavovány a nabízeny k „prodeji“. Výtěžek půjde samozřejmě do sbírky. Od dvanácté hodiny můžete přijít kreslit také vy či vaše děti a přispět tak svým uměním na dobrou věc. Pokud chcete na Turnovsku pomoci jinak než penězi, můžete napsat na e-mailovou adresu: jirikoun@seznam.cz

 

Pomáhá se snáz, když na to nejsme sami, pomáhejte proto s námi.

Číslo účtu této veřejné sbírky je 9961 9961/0300.

Podpořit ji můžete i zasláním dárcovské sms ve tvaru: DMS ADRA na číslo 87777.

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.