POMÁHAT JE RADOST. I PODEVÁTÉ (PŘIJĎE PODPOŘIT HUMANITÁRNÍ SBÍRKU 24. BŘEZNA NA NÁMĚSTÍ)

0

Již devátý ročník velikonoční sbírky připravuje humanitární organizace ADRA. Letos se uskuteční 23. a 24. března. „Pomáhat je radost. Doufám, že si o Velikonocích udělá radost co nejvíc lidí a pomohou tak těm, kteří to potřebují,“ říká koordinátorka sbírky Tereza Svobodová. Výtěžek sbírky se již tradičně dělí mezi několik českých i zahraničních projektů. Třetina peněz je určena na dlouhodobé rozvojové projekty, které si vzala pod patronát mluvčí českého ministra pro lidská práva Lejla Abbásová. Mezi ně patří například nemocnice v Keni nebo podpora zemědělské produkce v Mongolsku. Druhá třetina poputuje na konto humanitární pomoci při mimořádných událostech, jako byly loňské povodně v Čechách a na Moravě nebo letošní ničivé zemětřesení na Haiti.

Tyto projekty zaštiťuje herec Divadla v Dlouhé Miroslav Táborský. Poslední část ADRA použije na projekty, které realizuje v jednotlivých regionech České republiky. Ty podpořila herečka Táňa Fischerová. Jedná se mimo jiné o podporu azylových domů, hospiců, seniorských domů nebo sítě dobrovolnických center, díky nimž přichází stovky dobrovolníků do různých zařízení a nabízí svou pomoc – ať už seniorům, dětem, zdravotně postiženým či sociálně slabým.

Sbírka bude probíhat v desítkách měst po celé České republice. Dárcům, za jejich drobný příspěvek do kasičky na pomoc druhým poděkujeme malým upomínkovým předmětem. Peníze budou vybírat dobrovolníci zejména z řad studentů středních škol a mládeže, s nimiž ADRA spolupracuje.

 

V Turnově proběhne ve středu 24. března v rámci velikonoční sbírky akce na náměstí Českého ráje. Od osmé do dvanácté hodiny budou děti z turnovských základních škol kreslit obrázky, které budou poté odpoledne vystavovány a nabízeny k „prodeji“. Výtěžek půjde samozřejmě do sbírky. Od dvanácté hodiny můžete přijít kreslit také vy či vaše děti a přispět tak svým uměním na dobrou věc. Pokud chcete na Turnovsku pomoci jinak než penězi, můžete napsat na e-mailovou adresu: jirikoun@seznam.cz

 

Pomáhá se snáz, když na to nejsme sami, pomáhejte proto s námi.

Číslo účtu této veřejné sbírky je 9961 9961/0300.

Podpořit ji můžete i zasláním dárcovské sms ve tvaru: DMS ADRA na číslo 87777.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.