OHLÉDNUTÍ ZA SPORTOVNÍ LEGENDOU, AKCÍ „ORIENŤÁKŮ“ A TÁBOREM JUDISTŮ A TAKÉ NÁBORY DĚTÍ DO SPORTOVNÍCH KROUŽKŮ

0

Sešla se nám na přelomu prázdnin a nového školního roku v redakci pestrá směsice sportovních pozvánek a náborů do sportovních oddílů všeho druhu. Sokolové lákají na gymnastiku, stolní tenisté na malý kulatý míček, judisté na kurz sebeobrany, atleti na všestrannost. Turnov nabízí bezpočet sportovních aktivit pro děti všeho věku (a potažmo i pro dospělé!). Začínáme ale smutně, kdo se zajímá o box, ví, že odešla česká legenda tohoto sportu Josef Kapín, který mj. stojí i za úspěchy turnovských kickboxerů, bratrů Kazdových!

ZASLOUŽILÝ MISTR SPORTU JOSEF KAPÍN DOBOXOVAL
Za úspěchy turnovských kickboxerů bratrů Jana a Petra Kazdových stál mj. také člověk, jenž svému oblíbenému sportu zasvětil celý život. O to víc před odletem na MS do Londýna zaskočil turnovské sportovce odchod jejich trenéra a kamaráda Josefa Kapína.
n201408272137_sport_90_014_kapinDo boxerského nebe odešel zasloužilý mistr sportu, devítinásobný mistr ČR a olympionik z roku 1968 v Mexiku. Vyučený řezník, boxer a trenér za svůj život vybojoval vítězství v mnoha domácích a mezinárodních turnajích. Jeho koučem byl legendární olympijský vítěz Julius Torma. „Byl to super chlap a velkej srandista, jehož hesla – Všichni uměj hovno – se snažíme pořád držet. Vždycky když nás potkal, první, na co se ptal, bylo, tak kdy boxujete? Od roku 2007 nás připravoval individuálně a vděčíme mu za hodně. To, co on ve svém věku vydržel na lapy třeba celou hodinu, co jsme do něj bušili, bylo neskutečné,“ vzpomněla sourozenecká dvojčata.
A ten, kdo je zná, ví, že v Anglii teď udělají vše, aby památce Josefa Kapína věnovali in memoriam tu nejcennější medaili.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

23. ROČNÍK PĚKNÝCH PRÁZDNIN S OB JE MINULOSTÍ
n201408272137_sport_91_014_obPěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji se uskutečnily o předposledním srpnovém víkendu v kempu na Branžeži a v okolních lesích. Tradičně je pořádá oddíl orientačního běhu TJ Turnov. Počet účastníků se vyšplhal na 1 184, zájemců o start bylo ale přes 1 500, což už je v rozporu s daným limitem ze strany CHKO Český ráj. Závodu se zúčastnilo také 171 dětí ve věku do 12 let a 99 závodníků starších 60 let, vytištěno bylo přes 6000 map, na každou etapu bylo připraveno více jak různých 40 tratí…
Nejlepší mezi ženami byla Lenka Poklopová z Olomouce, v mužské kategorii zvítězil Štěpán Kodeda z Jičína. Více na http://tur.cz/pekneprazdniny.
Jindřich Kořínek, oddíl orientačního běhu TJ Turnov, Jindrich.Korinek@email.cz

SPORTOVNÍ TÁBOR TSC JUDO TURNOV
Šedesátka děti ve věku od 5 do 15 let se zúčastnila letošního letního tábora TSC Judo Turnov, který se tentokrát uskutečnil na novém místě – v rekreačním areálu Prackov pod Kozákovem. Pro účastníky byla připravena řada tradičních i netradičních soutěží a disciplín včetně zábavy v bazénu, který byl v horkých dnech k nezaplacení.
www.judoturnov.cz

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA V TURNOVSKÉM SOKOLE
Často se stává, že nevidíme něco, co máme přímo před nosem. Zcela náhodou jsem měla rozhovor s tatínkem na téma sportu v Turnově (jedná se přitom o tatínka, který je členem sportovní komise). Mezi řečí si povzdychl, že jeho sedmiletá dcera je gymnasticky nadaná a šikovná, ale ve městě neexistuje kroužek, kde by své dovednosti uplatnila a rozšiřovala. Také od jiných rodičů jsem slyšela stesky o oddílech sportovní gymnastiky v jiných městech. Tyto „kroužky“ jsou ovšem nad rámec jejich finančních možností a navíc je jejich náplň již od útlého věku silně zaměřena na výkon a tvrdý trénink.
Jako jednatelka místního Sokola jsem si slova vzala k srdci a pokusím se v tomto směru rozšířit povědomí obyvatel Turnova.
n201408272138_sport_93_014_gymnV Turnově je možnost navštěvovat SPORTOVNÍ GYMNASTIKU. Hodina intenzivního cvičení je určená nejen pro dívky a chlapce školního věku, ale také pro dorost, ženy a muže. Čtvrteční hodiny se věnují výhradně sportovní gymnastice, v pondělí a v úterý se děti věnují přípravě pro gymnastiku, atletiku, míčové hry a jiné sporty.
Hodiny gymnastiky vede Ing. Martin Klejch, který do Turnova přišel z Liberce jako nejlepší gymnasta Župy Ještědské. Velice dobrých výsledků dosahuje i na republikových závodech nejen v gymnastice, ale také ve šplhu na laně (mimochodem – v tomto sportu získala naše republika zásluhou Bedřicha Šupčíka první olympijské zlato). Gymnastická základna v Turnově Martinu Klejchovi kvete pod rukama – v posledních dvou letech přibylo k žactvu také družstvo dorostenek, dorostenců, žen a mužů (mohli jste je vidět na Sokolské akademii, někteří se pak také zúčastnili závodů všestrannosti). Přesto se o činnosti těchto mladých sportovních nadšenců v Turnově ví málo.
Gymnastika i příprava je přitom určená pro širokou veřejnost, proto neváhejte a přihlaste dítě do Sokola. Naučíme ho kotrmelec, přeskočit bednu nebo výmyk na hrazdě…
Všestranně zaměřené cvičení dítěti pomůže s koordinací pohybů, vede ke zdravému vývoji celého těla. A jako bonus zde získá spoustu nových kamarádů. Informace získáte na www.sokolturnov.cz, kde pod heslem TÝDENNÍ ROZVRH CVIČENÍ najdete souhrnný rozpis včetně gymnastiky.
Tereza Linhartová,  Sokol Turnov, tereza.turnov@seznam.cz

NÁBOR DO ATLETICKÝCH PŘÍPRAVEK
Nábor do atletické přípravky pro ročníky narození dětí 2003 – 2010 se koná v pondělí 1. září od 15.00 hodin do 17.00 hodin na Městském atletickém stadionu Ludvíka Daňka v Turnově a poté každé zářijové pondělí od 16.00 do 17.00 hodin. Cílem atletických přípravek není prioritně vychovat budoucí profesionální atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně či se mu mohly věnovat pouze rekreačně. Dnešní nabídka pro děti je pestrá – od plavání, tenisu, fotbalu až po keramiku či zpěv. Atletika je však v něčem „jiná“. V začátcích nenutí děti ke specializaci, a proto by měla umět těžit ze své nesporné výhody – všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i v jiných sportech.
Pro školní rok 2014/2015 opět počítáme s devíti skupinami. Přednost má ten, kdo se přihlásí dřív.
Kontaktní osoba: Radka Macháčková, tel. 605 869 258, email: rada.machackova@seznam.cz

STOLNÍ TENIS
Hledáte pro své dítě nový sport? Přijďte do oddílu stolního tenisu! Pravidelné tréninky jsou ve středu v sále sokolovny ve Skálově ulici od 15.00 do 17.30 hodin. Hlásit se mohou dívky i kluci již od první třídy.
Kontakt: Ing. Jan Varcl, tel. 728 047 790 nebo e-mail: j.varcl@seznam.cz, www.pinec-turnov.g6.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.